Motocykl i Prawo II

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
2rec
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: 2rec » ndz, 13 mar 2011, 22:33

A ja na poczatku mialem wyrzuty sumienia ze sciółke niszcze itd. ale w tym roku polecialem do lasu w ktorym jezdzilem rok temu i co ??? i wyrzneli 30% drzew - las jest przezroczysty. A jak ktos mi mówi ze zwierzeta strasze to mnie smiech ogarnia bo ja lece 5 sek i mnie nie ma a oni piłami pałuja 2 tygodnie w tym samym miejscu i maja to w dupie - wiec ja tez mam, a jak ktos bedzie chcial mnie zatrzymac to mu pokaze srodkowy palec i do widzenia.
Pozdrawiam
Krzysiek
***

krzemien
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 26 sty 2011, 19:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: krzemien » śr, 30 mar 2011, 22:34

dla mnie to sa totalne pierdoly i idotyczne zasady. Mam crf250r ktorej nie da sie zarejestrowac to gdzie mam jezdzic oprocz torów ktore w warszawie sa 2 czy 3 ? Przecierz po to sie kupuje takie motocykle zeby smigac takze po lasach. niech patafiany wpadna na pomysl wreszcie taki jak w stanach ze sa olbrzymie tereny gdzie ludzie smigaja na crosach i quadach po lasach i gorach. Placisz za kazdy wjazd i po sprawie. Mozesz szalec, wszyscy sie ciesza bo maja gdzie jezdzic i nie popierdzielaja w jakis dzikich miejscach a tu co ... traktuja motocykle offroadowe jak jakies zlo - ludzie nie maja sie gdzie podziac. Nie mowiac juz o infrastrukturze do okoola takich parkow. tragedia.

Takze prawde mowiac pomimo tego ze nie jest to zgodne z prawem to mam to głęboko w d... i bede jezdzic po lasach, łąkach itp dopuki nie dostane legalnej alternatywy.

kolaxxx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 11:36
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: kolaxxx » wt, 20 maja 2014, 19:13

Chciałbym odświeżyć temat. Mianowicie kilka postów wyżej opisałem historię, jaką miałem ze strażą leśną już prawie 4 lata temu. Ostatnio przez przypadek wpadła w moje ręce gazeta "Echo dnia", z lokalnym dodatkiem dotyczącym Skarżyska. Ukazał się tam dokładnie ten artykuł: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140519471
Pismaki zamieścili tam bezprawnie moje zdjęcie. O niczym kompletnie nie wiedziałem, nikt się ze mną nie skontaktował i nie zapytał o pozwolenie. Niby jest zasłonięta twarz, ale na podstawie elementów charakterystycznych bez problemu jestem rozpoznawalny w społeczności lokalnej. Zdenerwowało mnie chamstwo leśników, bo nie dość, że mnie wtedy zatrzymali w sposób niezgodny z prawem, to teraz chcą jeszcze ze mnie przestępce zrobić, po prostu jakieś żarty. Ciekawy jestem bardzo Waszej opinii na ten temat. Czy gazeta miała prawo zamieszczać takie foto, bez mojej zgody?
Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: solaris » wt, 20 maja 2014, 22:01

Nie ma twarzy - nie ma sprawy. Zdjęcie zamieszone zgodnie z prawem.

levis
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 323
Rejestracja: pn, 1 kwie 2013, 22:41
Motocykl: 1990 Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: levis » śr, 21 maja 2014, 08:41

odgrzeję kotleta...

czyli co, mówicie, że na drodze gruntowej potrzebne jest prawo jazdy i zarejestrowany pojazd ??

z tego co mi się wydawało, to na drodze gruntowej nie potrzebne są uprawnienia - nie jestem pewny co do potrzeby zarejestrowania pojazdu aby jeździć po drogach polnych...

MKubic
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: śr, 14 sie 2013, 10:26
Motocykl: CRF250 2005r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: MKubic » śr, 21 maja 2014, 13:41

Według prawa pojazdem nie zarejestrowanym możesz się poruszać wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych - tory, nigdzie indziej, a co do prawa jazdy, lepiej nie mieć papierów na motor niż prawka, mniejsza szansa mandatu ;)

edit: W większości też narodów bardziej przyjaznych jeździe na moto i na torach musisz posiadać prawo jazdy żeby cię wpuścili, kolega pojechał do Norewgii nie miał prawka to musiał wyrobić "szybki" kurs żeby mógł jeździć po torze.
- nie da się...
+ jak się ***** nie da?! do odcinki i przejedzie

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: mbartekx88 » pt, 30 maja 2014, 21:30

Co to znaczy wjazd do lasu ?

Jeśli śmigam sobie po takiej drodze (niby przez las, ale jak wiemy wszystkie drogi gdzieś prowadzą ta akurat do konkretnej wsi) jak na poniższym zdjęciu to jest zaliczane jako wjazd do lasu ? Zaznaczam, że od tej drogi na zdjęciu około 100 metrów dalej jest żwirówka przez las (droga utwardzona), która prowadzi do dużej wsi.

Ps. Osobiście dla mnie jeśli za jazdę taką drogą w lesie mogą dowalić mandat to jest poje..... prawo. Jeśli wjeżdżam między drzewa i robie orkę mchu itp. roślin to jest nie dopuszczalne, ale jeśli lecę sobie taką drogą to komu to przeszkadza, co wtedy niszczę ?


Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: Martin KTM » pn, 2 cze 2014, 15:27

mbartekx88 pisze:Co to znaczy wjazd do lasu ?
Art. 29. ust. 1. ustawy o lasach

Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”