Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Pajej15
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: wt, 21 paź 2008, 13:10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: Pajej15 » pn, 23 lut 2009, 18:46

Siemka ja mam Mercedes Vito i muszę powiedzieć że jestem zadowolony są uchwyty na różne bagaże czyli na moto np żeby pasami przypiąć ogółem dobry samochód sam wożę Honde CR 125 i wchodzi lux i jeszcze jest dużo miejsca z tyłu 8) 8)

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 1 mar 2009, 20:21

Trochę śmieszny temat. Motocykl da się przewieźć czymkolwiek. Byle miało wolną przestrzeń 2,5mx1,5m. Ja mam zamiar wozić w tym sezonie dwa motocykle crossowe na pace Lublina II. Muszę tylko zespawać jakieś trzymaki na przednie koła i kliny na tylne. Pozdrawiam!
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

danzel
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 222
Rejestracja: czw, 20 lis 2008, 22:42
Motocykl: minimum jeden
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: danzel » czw, 5 mar 2009, 22:40

powie mi ktos czy do T4 long z 2 rzedami siedzen (5 osob) wejda jeszcze motocykle?
LIDZBARK WARMIŃSKI -
STOLICA MOTOCROSS'u!

landryss25
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 23 wrz 2008, 22:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: landryss25 » pt, 6 mar 2009, 18:15

Jeden na ukos powinien wejść. Bo żeby wszedł wzdłuż to wątpię.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: piotrgurski » pt, 6 mar 2009, 20:54

Czytam tak sobie to wszystko i z podziwu nie mogę wyjść :!: Oczywiście cieszę sie że potraficie sobie poradzić ale chyba żaden z was nie przeżył żadnego powarznego wypadku osobówką (czego nikomu nie życzę). Ludzie przecież człowieka potrafi zabić luzne koło zapasowe w przypadku samochodu z instalacją LPG jak ma butle w kole a koło luzne w bagażniku a co dopiero taki motor w środku. Radzę się zastanowić nad tym bo zapewniam was że siedząc w samochodzie o szerokości w najweższym miejscu 50 cm (mój własny przypadek) i myśląc że to koniec to naprawdę nic fajnego a w przypadku takiego "bagażu" lepiej już zakończyć życie bo kalectwo gwarantowane.
Ale to tylko taka moja refleksja z którą można się zgodzić albo nie :wink:
pzdr Fifi.

Julekmx2
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 7 lut 2008, 11:16
Motocykl: kxf 250 08', YZ 125 sprzedam
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: Julekmx2 » pt, 6 mar 2009, 21:08

Fifi dobrze gada! Bezmyślność ludzi poprostu aż boli, nie jestescie w stanie pojąć co sie dzieje we wnętrzu samochody, przy wypadku do którego dojdzie z prędkoscią 80 kmh ciężarciałaczłowieka ważącego 80 kg przybiera na pare dziesiąty sekund masę ponad 20 razy większą czyli około 2000 kg ! wiec nawet najmniejsze przedmioty znajdujące się w pojeździe zamieniają sie w pocisk który moze zabić nie mówią juz o motocyklu i jego częściach. Więc nie wiem czym wy sie tak chwalicie bo to czysta durnota Polaków, niestety bardzo dużo jest takich osób i dlatego tak dużo ludzi ginie na Polskich drogach.
P.s Jeśli w tym roku będę jeździł na jakieś zawody to motocykl będę woził vw t5 lub MB sprinter 318 cdi 184 km - petarda :D :D
pzdr

mx_563
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 238
Rejestracja: śr, 1 lut 2006, 18:18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: tu i tam ;-)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: mx_563 » pt, 6 mar 2009, 23:58

Racja, moze takie pakowanie motocykli byc bardzo niebezpieczne. Ale niestety nie wszystkich stac na odpowiednie auto. Z reszta powiedzmy sobie szczeze....sama jazda motorem terenowym jest niebezpieczna. Wiec kazdy z nas juz ryzykuje. Mozna tez zwracac uwage ludziom co jezdza malymi autami (typu Matis)....przeciez w wypadku 80km/godz. taki czlowiek ma wiecej klopotow niz ewentualne udezenie kola motocyklowego. Prawda?
Ja przyjezdzam do Polski na trzy togodnie, raz w roku wiec wiele nie poradze (nie zdaze sprzedac auto i kupic jakiegos T4 albo Vito i go jeszcze zarejestrowac i ubezpieczyc - z reszta nie mam na to kasy). Na przyczepe sie nie zgadzam bo.....sorry....ale Polska jednak znana jest jako kraj gdzie zeczy czasem gina. Wiec nie moge ryzykowac. Ale OK, bede sie staral w przyszlosci lepiej wszystko przywiazywac by zmiejszyc jak najbardziej szanse ze dostane w glowe Dunlopem D739...

A tak po za tym to choc wiem ze nalezy byc ostroznym, troche mi sie wydaje ze nie ktorzy przesadzaja. W USA kazdy wzuca moto do swojego Pick-Up. Obok luzem klada skrzynke z nazedziami, kanister z paliwem, i inny sprzet. Luzik! A rano jak do pracy wszycy jada to goraca kawke pija, kobitki sie maluja, itd. Dzis rano przy drodze widzialem okolo sto porozbijanych cegiel na zakrecie. Spoko! Nikt sie tym nie przejmowal. Zatrzymali sie Meksykanie i zaczeli zbierac... ha ha!!! :lol:

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: Mateusz_MX » sob, 7 mar 2009, 18:32

mx_563 i tu się z Tobą nie zgodzę. "Ale niestety nie wszystkich stac na odpowiednie auto." Co za różnica, czy kupisz dopieprzonego Astrę, Golfa czy BMW, czy Lublinka za 3-5 tyś zł? Przecież, jeżeli ma się motocykl crossowy to i trzeba mieć, czym go przewieść. Pozostaje opcja "na kołach", ale to bardziej dla amatora (czyli nas).
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: sebek1516 » sob, 7 mar 2009, 22:33

Albo idziecie na złom, szukacie odpowiednich metalowych rurek i wiecie co dalej :) A jak zrobicie szkielet to plyty wiórowe (sklejka ?) grubości 3 cm, wycinacie dziury na koła i Git :D Woziłem juz taka swoje moto :)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Julekmx2
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 7 lut 2008, 11:16
Motocykl: kxf 250 08', YZ 125 sprzedam
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: Julekmx2 » sob, 7 mar 2009, 23:21

Przecież wystarczy kupić zwyklą przyczepkę za 700-1000 zł i można normalnie bez zadnych przeszkod i bezpiecznie transportować motor.

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: Borek96 » ndz, 8 mar 2009, 08:30

No właśnie. Ja na przyczepce CRE przywiozłem. Taka przyczepka nowa za 2500zł. Zrobiliśmy stelaż, koła spokojnie weszły, przpięliśmy pasami Do stelaża i przez 500km drogi dla CRE nic się nie stało, ani się nie ruszyła. Ale ledwie weszła na wysokość do tej przyczepki :).

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samochody do przewozu motocykli crossowych.

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 8 mar 2009, 21:02

supeł pisze:No właśnie. Ja na przyczepce CRE przywiozłem. Taka przyczepka nowa za 2500zł. Zrobiliśmy stelaż, koła spokojnie weszły, przpięliśmy pasami Do stelaża i przez 500km drogi dla CRE nic się nie stało, ani się nie ruszyła. Ale ledwie weszła na wysokość do tej przyczepki :).
Czasami wystarcza zwykła przyczepka towarowa - wystarczy tylko umiejętnie crossa przypiąć:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”