prawko od 24 lat

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
ravwen
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 180
Rejestracja: czw, 23 sie 2007, 11:01
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ząbkowice śl.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: ravwen » sob, 15 mar 2008, 10:41

tak ja w stanach masz B od 16 ( czy też w innych krtajach pod opieką dorosłego)
hubertmx pisze:Ja też popieram motochłopca, przecież kierowcy samochodów powodują w miesiąc tyle wypadków co motocykliści w rok. Poza tym brawurowa jazda nie dotyczy tylko nas, zobaczcie jak jeżdżą młodzi kierowcy samochodów, dorwie golfa II czy bmw i myśli że jest królem szos. Skutki wypadków samochodem prawie zawsze są dożo większe niż motorem, i często kierowca samochodu zabija nie tylko siebie ale i kilka innych osób.
Jestem przeciwko tej ustawie!! :axe:
też to prawda że szkody są dużo większe ale chodziło o to że to przeważnie przez samochody są wypadki na motorach bo ci gościu zajedzie droge bo cię nie np. widział.
Też bym proponował jakieś ograniczenia wprowadzić ale że mają blokee do jakiejś prędkości albo do cmm ( jeszcze na 500 to nie będzie jechał tak jak np.na r1 ponad 280 km/h. U nas jest droga i kawałek prostej to jeżdżą na niej czasem ok. ponad 240-250 to już jest przesada )

Bart03
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 332
Rejestracja: pn, 11 cze 2007, 18:19
Motocykl: e ponad wszystko
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: Bart03 » sob, 15 mar 2008, 11:05

Te wątek został już poruszony w innym temacie :!: :!: :!:

:arrow: viewtopic.php?f=2&t=883&start=60

Motocross#Supermoto#Speedway#RPF#FMX


>FSW<

luuk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 11:23
Motocykl: sx 125 '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: luuk » sob, 15 mar 2008, 18:53

Moim zdaniem ta ustawa nie wejdzie w życie. A co do wieku uprawniającym do posiadania prawo jazdy to myślę, że czym niższy tym lepszy. 16-latek jadący z opiekunem obok nie będzie szalał, a doświadczenie uzyskane przez ten czas na pewno da mu wiele w przyszłości. Kiedy będzie miał już normalne prawo jazdy po prostu nie będzie się chciało już szaleć;d

motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: motochłopiec » sob, 15 mar 2008, 19:22

ja wam mówie wiek nie ma nic do tego czy ktoś lubi zapierdalać czy nie ';] znam kolesi co maja po 18 lat i wiecej niż 80 w życiu furą nie jechali a znam gości po 40 co grzeją jak szaleńcy i nikt mi nie wmówi że tak nie jest;]

damian1987
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 163
Rejestracja: ndz, 17 wrz 2006, 15:17
Motocykl: ktm - yamaha 250or450 >?
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: damian1987 » sob, 15 mar 2008, 19:46

nawet jak wejdzie ta ustawa, to i tak zmieni moze 30% spoleczenstwa, bo reszta bedzie bez prawka latala.

szczuku
VIP
VIP
Posty: 261
Rejestracja: czw, 12 kwie 2007, 23:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: szczuku » sob, 15 mar 2008, 22:27

No tak to wszystko prawda. Zamiast się polepszyć to będzie jeszcze gorzej, ponieważ właśnie tak jak piszecie, będzie więcej ludzi jeździło bez prawka i skutki będą jakie będą. Tak jak motochłopiec pisze, że wiadomo każdy małolat lubi popizdować (wiem doskonale co się dzieje pod moją szkołą Samochodówką) ale starsi kierowcy też zapierdalają i to jest prawda. Spójrzcie chociaż na TVN Turbo Uwaga Pirat. 90% zatrzymanych kierowców to 30 lat w górę, przynajmniej tak zauważyłem. Co do tej ustawy to i tak mam to gdzieś bo nie planuję robić przynajmniej narazie prawka kat. A. Prawdą jest także, że większość wypadków jest z winy "puszek" bo tak jak piszecie albo wymuszą albo nie spojrzą w lusterko a nawet specjalnie wjadą motocykliście w dupe czy zajadą mu drogę ponieważ po prostu nie lubią motocykli. Prawda jest taka, że motocykliści w Polsce mają opinie jaką mają i dobrze wiecie co to za opinia. W dodatku jeszcze chcą zamknąć tor w Poznaniu jak i tak to jedyne miejsce, żeby się wyszaleć. Wszystko jeden wielki bezsens. Pozdro.

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: IGI CROSS » ndz, 16 mar 2008, 01:09

ja sam śmigam często szlifierą(600) i czasem wogóle mam stracha ,nawet jak ktoś dojeżdza do ulicy którą jade i automatycznie adrenalina się podwyższa bo strach jest że niedaj boże wyjedzie Ci a nawet przy 120km/h(dla ścigacza to dopiero małe obroty na 2 ,czasem nawet 1 xD) wiadomo że niewychamujesz jemu się nic nie stanie a Ty wyladujesz w kostnicy i co z tego że miałeś pierwszeństwo...Też często na własne oczy widziałem takie wypadki (np. typ włączył się do ruchu z drugiej strony jezdni na szybkiej trasie i zajechał motocykliście droge ,siła była tak wielka że samochód podbiło i przeleciał do rowu...zatrzymali się wszyscy z pod leżącego motocyklisty płynie krew a typ z auta wyskakuje z ryjem że on miał jabłka w bagażniku i że mu się rozje***y ...) To co wcześniej zaznaczyli inni 90% winy to wina jadących w autach ,poprostu nie patrzą się a wimigują się potem że motocyklista miał nadmierna prędkość itp...24 lata wg to najgłupszy pomysł jaki słyszałem...teraz się jeździ bez prawka a czekać jeszcze 6lat ??(uważają że się zmondrzeje?? a niektórzy bez kursu jeżdzący będą sprawiać zagrożenie tylko...).Wg mnie powinno być u nas jak w stanach od 16 lat, jak tam się to sprawdza to i u nas by się to sprawdziło! Tylko nie dawać prawo jazdów półgłówką...np.jest taki program "Najgorszy polski kierowca" na Pulsie, i to jest poj****e że każdemu typowi co bierze udział a nie umie ruszyć dają prawko!! Nie wiem jak na to Policja pozwala !Potem nas taki przejedzie bo będzie szukał gdzie jest hamulec!...żal.pl

motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: motochłopiec » ndz, 16 mar 2008, 09:25

a ja mam R1 i powiem że już nigdy wiecej nie kupie plastika !!! Cross , naked , chopper , cruiser RLZ a szlifiery to shit ;]

bogdanc666
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 3 lut 2008, 11:49
Motocykl: husqvarna wre 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rdzawka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: bogdanc666 » ndz, 16 mar 2008, 11:21

odkąd sie dowiedziałem że prawko ma być od 24 lat to aż mnie nosi :axe: co za matoł to wymyślił???? :evil: ja od 8 lat czekam aż będe mugł legalnie asfaltem jeździć ( za kilka miesięcy moge zdawać) a tu jakiś minister co pewnie żadnego pojęcia o motocyklach nie ma każe mi czekać jeszcze 6 lat :butthead:
kur... na TIR-a można wcześniej zdawać bo chyba od 21 lat.

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: Isbi » ndz, 16 mar 2008, 12:00

no i co sie bogdan burzysz jak przeciesz nawet jak to bedzie to nie odrazu takze jeszcze sobie zdasz prawko.... a z tego co tam slyszalem w tym to mowili ze na motocykle o duzych pojemnosciach bedzie od 24 roku
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

bogdanc666
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 3 lut 2008, 11:49
Motocykl: husqvarna wre 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rdzawka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: bogdanc666 » ndz, 16 mar 2008, 20:08

Ja słyszałem że to ma wejść już w tym lecie :cry: . przynajmniej tak w gazecie było napisane, moge wysłać skan ale nie wiem czy są jakieś prawa autorskie albo coś. nie chce mieć potem niepotrzebnych nieprzyjemności.

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: prawko od 24 lat

Post autor: MX_Bartek » ndz, 16 mar 2008, 20:16

może Cię nie aresztują :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”