Wędkarstwo - wędkarze czyli nasi forumowicze :)

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
maromistrz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: sob, 15 paź 2005, 19:10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: maromistrz » wt, 2 maja 2006, 14:28

Kaze pisze:Ja bym chętnie wleciał ale BBiała jest kawał drogi. Jak bede w pobliżu to dam znać :wink: Pozdro
Jak będziesz w pobliżu daj znak :)
pośmigamy po torach w BB i Cieszynie, i sie coś połowi :wink:

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » pn, 31 lip 2006, 22:35

Koledzy wędkarze doradźcie mi jakąś ciekawą wędke z drgającą szczytówką za rozsądną kase jak na moje łowienie, bo jadę na działke i może bym trochę połapał a wędki które tam są nie są w zbyt dobrym stanie.

Myślałem o jakimś lżejszym feederku, rozglądałem się trochę i spodobały mi się takie które można składac na dwie długości 3.3 i 3.9 m albo 3.6 i 4.2 m.
Np taka: Mikado UV (tą moge mieć trochę taniej niż tu podane)
http://www.mikado.pl/sklep/?module=Kata ... &katid=295
albo taką: Konger Air Cobra (tańsza od tej Mikado ale jak nie ma większej różnicy to po co przepłacać:
http://www.szczupak.pl/index.php?site=s ... nfo&id=160

A może któreś ze zwykłych jednowymiarowych
np tych Shimano:
http://www.szczupak.pl/index.php?site=s ... nfo&id=588
http://www.szczupak.pl/index.php?site=s ... nfo&id=146
albo Mikado T-Rex:
http://www.mikado.pl/sklep/?module=Kata ... &katid=298
Są jeszcze Mistrale, Dragony, no i ostatnio bardzo popularny Jaxon i pewnie wiele innych.

I jaki kołowrotek do tego??
Myślałem o jakimś z wolnym biegiem np:
http://allegro.pl/item118583428_byron_s ... niej_.html

Autor tematu
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » wt, 1 sie 2006, 00:05

No nareszcze bede sie mógł odwdzięczyć za cenne informacje w temacie o zawieszeniu. Dobrze trafiłeś bo pickery i feedery nie mają przede mną tajemnic. To troche z teorii - pickery spotyka sie do 3m długości i max do 40g wyrzutu. Są to wędziska przeznaczone do rekreacyjnego łowienia białorybu na zbiornikach zaporowych, jeziorach i stawach. Są lekkie, poręczne i krótkie (od 2,4-3m). Feedery dzielimy na trzy -light, medium, i heavy, wszystkie trzy są przeznaczone raczej do łowienia w rzekach. Light ma do około 80g wyrzuty medium do 80-100g a heavy powyżej 100g. Feedery mają powyżej 3m są cięższe i ich charakterystyka też jest inna. Jeżeli jedziesz nad małą rzeke ze słabym nurtem lub zbiornik zaporowy polecam light feedera 3.3m do 80g (na to mozna wyciągnąć spokojnie 10kg karpia) Tylko pytanie jakie ryby chcesz wyciągać? Jeżeli chcesz jechać rekreacyjnie połowić ryby w zarośniętym stawku to polecam pickera 2,7m i ok 20g wyrzutu - ja na takiego wyciągnąłem 3kg leszcza. Aha, oczywiście polecam tylko 2+2 bo teleskop to jest smiech na sali. Tu masz linka do bardzo dobrej wędki (w tej cenie) http://www.allegro.pl/item118645589_pic ... aniej.html to jest akurat 3m ale 2,7 była by lepsza. 2,4 nie bo nieżko zaciąż a z 3 może być problem w krzkach. Także napisz jakie ryby i gdzie chciałbyś łowić - jak okazy w rzece to tylko feeder medium, heavy a jak typowo rekreacyjne łowienie to picker albo ostateznie light feeder. Bo bez sensu jest kupowanie wedki o c.w 150g na płocie, tej ryby nie czuć na wędce a walka z 2kg lesczem na pickerku jest tak samo emocjonująca jak z 6kg karpiem na feedrze. Z tych popularnych firm to polecam Dragona, Jaxona, Mikado, DAMa, Shimano (to już troche droższa zabawa i lepsza klasa). Nie polecam Kongera - broń Boże coś z tej firmy. Robinson też jest ok. Także sprecyzuj co byś chciał złapać to postaram sie pomóc w doborze wędki, kołowrotka itp. Pozdrawiam P.S ja używam tego, bardzo ale to bardzo dobrego kołowrotka http://www.dragon.rynek.pl/strony/ofert ... axima.html , polecam go do feedera ten większy model, do pickerka ten mniejszy. Jest to najwyższy model kołowrotków Dragona - takiego uzywa mistrz Polski. Polecam bo teraz cena dobra i technologia i wykonanie bajka. Jak ja go kupowałem to był raz droższy :roll:
but only the devil responded cause god wasn't there...

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » wt, 1 sie 2006, 01:37

Dobrze że mnie ostrzegłeś przet tym Kongerem.

Narazie łapie tylko jak jadę na działke: wieś Biała jezioro Białe, tam mam swój pomost i moczę kije z sasiadami, ojcem i znajomymi.
Jeziorko to powstało sztucznie poprzez spiętrzenie wody na małej rzeczce jest wąskie, długie i bardzo płytkie (trzeba daleko rzucać na głębszą wodę) przez co łatwo się nagrzewa i szybko kwitnie a przejżystość jest bardzo mała.
Dno na moim łowisku jest racze czyste, lekko muliste dużo czciny do okoła ale mało roślin pod wodą.

Co do ryb to ja tam wyników specjalnych narazie nie miałem w większości łapałem Leszcze koło pół kilo, Karpie też nie za duże i Węgorze.
Ale sąsiad siedzi tam cały rok, podkarmia sobie łowisko to i większe sztuki ciągnie. Karpie koło 2 kg, trochę wiekszych Leszczy, czasami Lin, Węgorz inny sąsiad znów łapie tylko Sandacze i Węgorze.
Ja bym już nie chciał drobnicy łapać bo z tym nie ma co robić, wolę złapac rzadziej coś większego niż wuchte fikotek.

A niedługo może częściej będe nad j. Chrzypsko Wielkie które jest duże, czyste i głębokie tam podobno można już konkretne sztuki wyjmować

Dlatego myślałem o kiju do 80-100 g ciężar wyrzutu.

Widzę że tego Dragona preferujesz to co powiesz na te kije:
Dragon Legend Light Feeder 3,60 40-80g 195 zł
Dragon Mystery Medium Feeder 3,6m 40-80g 158 zł
tu stronka sklepu:
http://www.bass-sklep.pl/go/_info/?id=809

Dlaczego polecasz takie krótkie 3m wędki, czy te 3,6 lub 3,9 są gorsze :?:

A ten kołowrotek drogi jak na moje potrzeby, a może ten Dragonik by mi starczył :?:
http://allegro.pl/item117245149_kolowro ... owosc.html

Autor tematu
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » wt, 1 sie 2006, 14:47

Te wędki o których wspomniałeś są bardzo dobre, na 100% spełnią oczekiwania. Na kiju 40-80g wyciągniesz praktycznie każdą rybe także nie ma strachu. Ja polecam kije ponizej 3 metrów ze wzgledu na to że są : lżejsze (np. 2,7 metrowy kij wazy 190g a 3,6 330g przy walce z rybą tą róznice sie odczuwa), są poręczniejsze i wygodniejsze w transporcie. Poza tym kupując pickerka np. 2,7-3m można nim spiningować, świetnie nadają sie do tej metody, dłuższymi już raczej nie. Jednak wędką 3,6-4,2m rzucisz o wiele dalej używając takiej samej siły rzutu. Jeżeli jest płytko i trzeba rzucać na przykład na 80-100metrów to faktycznie dłuższa wędka bedzie zdecydowanie lepsza. Chociaż przy dużej wprawie krótką też osiągniesz takie rezultaty. BTW ja wybrałbym tą wędke Legend Light Feeder, to naprawde dobra wędka za super kase. Miałem z nią do czynienia i świetna szybka szczytowa akcja, pewne zacięcie i wygodny hol. Mój kolega ma taką i nie zamieniał by nawet na Shimano za 600zł. Dobrze sprawdzic wcześniej wędke czy "leży". Ja kupiłem kiedyś DAMa za 170zł bo leżał mi lepiej niż Shimano za 300zł. Także cena ceną a wykonanie inną drogą. Także kij Dragon Legend moge polecić. Co do Mystery to nie miałem styczności ale sądze że też bedzie ok. Ja ogólnie polecam firmę Dragon bo znam jednego z założycieli, wiem że w testach wędki Dragona biją nieraz droższe modele amerykańskich firm. Aha i jeżeli chodzi o dobór akcesoriów - "Przynęta" - jeden z najwększych sklepów wędkarskich w Polsce, super obsługa i bardzo dobre akcesoria (żyłki, krętliki, haczyki itp). Ceny wysokie ale warto, bo ludzie sie znają na rzeczy i potrafią doradzić. Można przejechać sie tam z wędką i dopasować odpowiedni kołowrotek albo jak wolisz kupić coś w sklepach internetowych. raczej nie polecam kołowrotków z wolnym biegiem - to są sprzęty raczej dla karpiarzy. Typowo gruntowy/spiningowy kołowrotek z >5 łożyskami + 1 oporowe (to oporowe jest bardzo wazne!!!!!) Aha nie sugeruj sie ilością tych pierwszych łożysk, lepiej 3 dobrej firmy niż 8 jakiś kiepskich gówien. Ja mam 7+1oporowe i chodzi jak bajka, samo sie kręci i nic nie wraca. Udanych zakupów!!! Pytaj jakbyś miał watpliwości. Pozdro P.S aders sklepu "Przynęta" Ul. Serbska 9 nr. tel. 61 828 94 22 mają duży wybór kolowrotków. Co do tego kołowrotka co podałeś to spokojnie wystarczy do rekreacyjnego łowienia ale jest to koowrotek niższej klasy niż wędzisko Dragon Legend. Ja bym suzkał czegoś jednak z łożyskiem oporowym, konfort łowienia jest nieporównywalny. lae jeżeli syukasz czegoś do np. 70zł to coś takiego bedzie ok. Tylko ten 540 troche duży 150m 0,40 to dużo wybrałbym coś co mieści 200m 0,20 albo 0,25 - to jets żyłka na którą wyciągniesz większość ryb żyjących w polskich zbiornikach. Aha pamiętaj żeby żyłka była nawinięta równo, bez supłów i równo z krawedzią szpuli, wydłuży to rzuty a przez supeł możesz stracić rybe życia - i takiej Ci właśnie ryby życzę :D Pozdrawiam P.S2 dopiero teraz zobaczyłem to wędzisko Mikado UV która podałeś. Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich o których tutaj mówimy. Jeżeli masz ja w dobrej cenie i chciałbyś tyle wydac na wędke to ja bym sie nie zastanawiał MX-9 to bardzo wysoka technologia. Tylko do takiego wędziska już należało by kupić kołowrotek wyższej klasy. Tylko czy naprawde potrzebujesz profesjonalnego feedera dla wyczynowców? Ja do rekreacji kupiłbym takiego Legenda i reszte kasy zainwestował w dobry kołowrotek i zyłke bo to one odgrywają główną role w holu ryby. Wędzisko to praktycznie zacięcie (i troche sposób holowania) reszte regulujesz kołowrotkiem, jak zawiedzie to dupa zbita. Pozdro
Ostatnio zmieniony wt, 1 sie 2006, 15:27 przez Kaze, łącznie zmieniany 1 raz.
but only the devil responded cause god wasn't there...

motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: motochłopiec » wt, 1 sie 2006, 15:26

łowienie uspokaja :D 8) lubie sobie połowić :) ale oczywiscie w dobrym towarzystwie :P :) 8) ! a co do sprzetu ja uzywam Jaxona i jestem zadowolony :)

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » wt, 1 sie 2006, 17:49

Dzięki KAZE za pomoc :)

Coś z tych wędek napewno wybiorę.
Powiem szczerze, że od początku spodobał mi się ten kije Mikado UV.
Byłem też dzisiaj w jednym porządnym sklepie (wylot na Szamotuły)
i porozmawiałem z takim spoko sprzedawcą.
Napier zaproponował mi Shimano Catana za niecałe 400 zł.
Ale jak trochę się skrzywiłem że drogo to zaproponował mi właśnie Mikado UV.
Powiedział, że to może nie tak markowa firma jak Shimano ale sprzęcik bardzo dobry jeżeli nie lepszy od tej Catany.
Mówił że dużą zaletą UV jest to, że w komplecie jest 5 różnych szczytówek dzięki którym ten kij może miec wiele zastosowań.

Co prawda on miał na stanie tylko Mikado UV Light Feder 3,6m, cięzar wyrzutu do 90g za 205 PLN.
Ale ja się chyba skusze na Mikado UV Twinn Feeder zimenna długość: 3,6 albo 4,2m ciężar wyrzutu do 110g za 362 PLN w sklepie,
ale koleś na Allegro ma takiego nowego za 249 PLN


A kołowrotek polecił mi Sangera za 112.
http://www.saenger.pl/sklep/product_inf ... cts_id=109
Akurat niedaleko mnie jest importer tej firmy i znam tego właściciela to może uda mi się wydostać go taniej. ;)
Nie łaziłem tam wcześniej bo myślałem, że ceny tam mają kosmos.

Autor tematu
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » wt, 1 sie 2006, 20:18

Tak sie składa że miałem Shimano Catane i uważam że UV jest lepsze. To co powiedział sprzedawca to 100% prawda, te 5 szczytówek to super sprawa ten UV to chyba najlepszy wybór bo to praktycznie pro wędzisko wiec Twoje wymagania spełni w 100%. Kołowrotek jest bardzo fajny (7+1 to super sprawa, samo sie kręci :D ). Skoro znasz właściciela i masz blisko importera to nic lepszego - części tanie i praktycznie od ręki. Także wybrałeś sobie świetny zestaw tylko jezcze kwestia doboru wielkości kołowrotka ale to już zależy od osobistych upodobań. Super pasowałby ten 35 ale jeden woli większe, drugi mniejsze. Także już zazdroszcze sprzętu i życze połamania kija (na gwarancji to niech sie łamie na tych olbrzymach :D ). Pozdrawiam 3maj sie. A jak bedziesz miał czas to wpadaj na kowalskie - jezioro bez tajemnic a i pojeździć CRFką jest gdzie.
but only the devil responded cause god wasn't there...

yogi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 361
Rejestracja: czw, 13 kwie 2006, 20:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tuchola
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: yogi » wt, 1 sie 2006, 22:32

Kaze pisze: wpadaj na kowalskie - jezioro bez tajemnic a i pojeździć CRFką jest gdzie.
Kawalskie Błota ??

Autor tematu
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » wt, 1 sie 2006, 23:24

Zbiornik Kowalskie, lub Jezioro Kowalskie jak kto woli. BTW jezioro Chrzypsko naprawde słynie z okazów, przynajmniej znajomi tak twierdzą.
but only the devil responded cause god wasn't there...

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » śr, 2 sie 2006, 17:43

Kaze pisze:Także już zazdroszcze sprzętu i życze połamania kija (na gwarancji to niech sie łamie na tych olbrzymach :D ). Pozdrawiam 3maj sie. A jak bedziesz miał czas to wpadaj na kowalskie - jezioro bez tajemnic a i pojeździć CRFką jest gdzie.
Dzięki, kto wie może jak mnie bardziej to wędkowanie wciągnie, w sumie warto by przyjąć lekcje od kogos obcykanego w temacie. :)
Ale coś czuję, że jak bym zabrał CRFe to do wędek przed zmrokiem bym nie usiadł ;)
Kaze pisze:BTW jezioro Chrzypsko naprawde słynie z okazów, przynajmniej znajomi tak twierdzą.
Tam też mam działkę ale jeszcze nie ma domku.



.

sochun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 18 sie 2006, 19:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: sochun » pt, 18 sie 2006, 20:28

Witam wszystkich.

Wygląda na to, że mój pierwszy post na tym forum będzie dotyczył wędkarstwa. Moja ulubiona metoda to lekki spinning, swój urok :wink: mają też nocne zasiadki

Dobra stronka o łowieniu ryb: http://www.wcwi.pl/
Dla BaRy uszczególnienie: http://www.wcwi.pl/index.php?option=com ... &Itemid=59

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”