zbliza sie malowanie motoru

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
damian14yz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: pn, 22 paź 2007, 20:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: zbliza sie malowanie motoru

Post autor: damian14yz » pn, 17 mar 2008, 20:08

o a ja tak do tematu ma pytanko tez chce pomalowac moja yz 85 tylko nie wiem jak, i czym co byscie mi radzili w jaki sposob moge pomalowac plastiki( TERAZ SA BIAŁE)

tyski
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 18:02
Motocykl: ...
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: zbliza sie malowanie motoru

Post autor: tyski » pn, 17 mar 2008, 20:49

mlastiki najpierw zmatuj papierem minimum 800, pomaluj sprajem do plastików najpierw podkład potem 2razy farba a na koniec lakier ... bez problemu dostanieszspreje do plastikow w nomi
ENDURO jako zywioł pobierający w życiu bohaterów litry oktanów ...

grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 188
Rejestracja: pn, 24 paź 2005, 00:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poland East Side
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: zbliza sie malowanie motoru

Post autor: grzesiek3210 » sob, 22 mar 2008, 16:59

nie baw się w spray'owanie.Ogólnie z lakierów w aerozolu dobry jest tylko czarny mat i podkład reaktywny(na szybką naprawę).Lakiery bazowe lipnie się kładzie sprayem,przy braku wprawy wychodzą chmury,różnice w odcieniu itp.Nie mówiąc o lakierze bezbarwnym który jest pomyłką.Nie czytałem wszystkich postów ale powiem Ci tak.Plastiki w crossówkach są elastyczne (najczęściej jest stosowany polipropylen (PP).Co się z tym wiąże LAKIER MUSI BYĆ ELASTYCZNY.I NIE DADZĄ NAM NIC wynalazki w Sprayu bo one nie mają takich właściwości.
Zaczynając prace powinieneś przede wszystkim wygrzać plastiki do oko 60st aby wypocił się z sylikonu i innych tłuszczy,nabłyszczaczy (typu PLAK:D).Pamiętając aby przecierać plastik zmywaczem antysylikonowym (jeżeli tniemy koszty to rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym...nigdy nitro bo nam sparzy plastik).Przecierając pamiętajmy że odtłuszczenie to nie znaczy wylać pół butelki na szmatkę i kąpać plastik w rozpuszczalniku.Wystarczy lekko zmoczyć 1szmatkę przetrzeć element a 2 szmatką suchą wytrzeć DO SUCHA...nie pozwolić aby rozpuszczalnik sam wyparował.Po takim zabiegu bierzemy się za matowanie i uwaga NIE ROBIMY TEGO PAPIEREM WODNYM TYLKO WŁÓKNINĄ.Nie dlatego że papier jest zły ale dlatego że włókniną robimy na sucho(komfort pracy)włóknina nie ślizga się po plastiku tylko ładnie matuje,no i najważniejsza rzecz układa się we wszystkie zakamarki a papier nie gdyż się załamuje w trudno dostępnych miejscach.Włókninę do matowania tworzywa PP kupujemy w kolorze czarnym(delikatny)lub zielonym(uniwersalna).NAPRAWDĘ KOMFORT PRACY LEPSZY I EFEKT BO WSZĘDZIE ŁADNIE MOŻNA DOJŚĆ.Po zmatowaniu odtłuszczamy (wg wcześniejszej instrukcji) element i przechodzimy do ZAGRUNTOWANIA PLASTIKU aby się NADTRAWIŁ.Do tego służy specjalny grunt do plastiku często nazywany PLASTOFLEX (ten ma kolor bez barwny z domieszką grafitu aby było widać gdzie zagruntowaliśmy).Plastoflex jest gotowym gruntem więc z niczym go nie rozrabiamy tylko w pistolet i jazda.Nie kupujcie go dużo bo jego się tylko przepyla żeby powierzchnia się lekko zaświeciła.Po 15min od wykonania takiego zabiegu NIE SZLIFUJĄC I NIE ODTŁUSZCZAJĄC kładziemy podkład.Podkład dobrej klasy akrylowy 5:1 (Novol z mieszalnika jest bardzo dobry jak za te pieniądze około 10zł za "setkę")do podkładu dodajemy PLASTYFIKATOR (to nie to samo co grunt).Jest to środek który dodaje się przy lakierowaniu elementów elastycznych(zderzaki itp)dodaje się go do podkładu,lakieru akrylowego,lakieru bezbarwnego...NIE DODAJEMY GO DO BAZ gdyż baza sama w sobie jest podatna na prace.
.
.
.
cholera muszę kończyć.Jak coś to piszcie a postaram się pomóc.
Najgorsze co może Cię spotkać to brak TOTALNEGO POWERA :D

robbioo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 22:16
Motocykl: ktm 250 exc
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zbliza sie malowanie motoru

Post autor: robbioo » sob, 6 gru 2008, 00:07

Witam sam sobie wyczyściłem ładnie ramę tylko teraz nie wiem jakich farb użyć podkład antykorozyjny 2 razy + farba 2 razy+klar tylko nie wiem czy użyć chlorokauczuku czy jakiś ftalowek rama będzie czarna?macie jakiś pomysł z góry dzięki..:)
BÓG, HONOR, MOTOCROSS

TEMASO MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: ndz, 4 mar 2007, 00:32
Motocykl: Już bez,ale wróce... :)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GIŻYCKO . UK. EŁK , OPOLE
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: zbliza sie malowanie motoru

Post autor: TEMASO MX » sob, 6 gru 2008, 19:28

malowanie metoda proszkowa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”