PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Awatar użytkownika
Autor tematu
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Post autor: piotrgurski » sob, 22 gru 2018, 19:21

Hej. Jeżeli ktoś posiada zarejestrowany na siebie pojazd który był zarejestrowany 25 lat temu bez względu czy to motocykl, samochód lub przyczepa należały się dodatkowe zniżki jeżeli właściciel był zrzeszony np w PZM lub innym klubie. Ostatnimi czasy wyszła afera że PZU po cichu wycofało się z tego nie informując nikogo co zamierza ale jak to jest naprawdę ?

"Pozwolę sobie przedstawić rozmowę znajomego który zadzwonił do źródła by ustalić fakty a nie informacje które co powtarzane zmieniają swój sens:

Przez ostatnie dni miłośnicy zabytkowych i historycznych pojazdów rozpaczają nad zmiana przepisów dotyczących zniżki na weterana szos w PZU.

Dzisiaj pofatygowałem sie i zadzwoniłem do PZU .Poniżej rozmowa z Panią zajmującą się typowo tymi właśnie polisami.
Gorąco polecam lekturę ponieważ wychodzi na to ,że większość nas jest w błędzie....

Pofatygowałem się i zadzwoniłem przed chwilą do centrali PZU.
Rozmawiałem z panią która zajmuje sie tylko polisami na stare auta.
Trudno w to uwierzyć ale wszyscy jesteśmy w błędzie.
Zacytuję panią z PZU.
cyt.
proszę Pana to jakieś jedno wielkie nieporozumienie.My nic nie ograniczyliśmy , zniżka na weterana szos jest nadal BEZ WZGLĘDU na to czy pojazd posiada żółte czy białe tablice.

Zapytałem więc , co się zmieniło w takim razie.???

cyt. Zmieniło się tylko to ,że teraz żeby skorzystać z naszej zniżki nie trzeba mieć żółtych tablic, opinii rzeczoznawcy ani przynaleznosci do klubu typu PZM ot, <chociaż w tych wypadkach zniżka nadal obowiązuje>
Zmieniło sie tylko to ,że teraz na podstawie dowodu rejestracyjnego ,jeżeli pojazd ma skończone 25 lat to bez powyższych aspektów nalezy mu sie zniżka.
Zgłupiałem.
Czyli Pzu nic nie ograniczyło tylko wyszło na przeciw posiadaczom 25latków i starszych pojazdów zwalniając ich z obowiązku przynależności do jakiegokolwiek stowarzyszenia motoryzacyjnego????

Dokłądnie tak proszę Pana.

Skąd więc takie zamieszanie ???
Sama jestem zaskoczona bo od wczoraj odbieram setki telefonów w tej sprawie.
TO ZŁA INTERPRETACJA PRZEPISÓW PRZEZ KLIENTÓW.

to tyle jeżeli chodzi o całe zamieszanie."


Nie ukrywam że odetchnąłem z ulgą :mrgreen:


Użytkownicy którzy podziękowali użytkownikowi piotrgurski za post (łącznie 2):
kris514Martin KTM
ADV/Adventure

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Post autor: Martin KTM » ndz, 23 gru 2018, 18:14

Mojemu brakuje jeszcze 5 lat do zniżkowej "pełnoletności".
Piotrze, ta seta wymiata :D

Awatar użytkownika
Autor tematu
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Post autor: piotrgurski » ndz, 23 gru 2018, 22:04

No teraz mam piękny zestaw czerwone C4 i czerwona TE ta na przyczepie to kolegi moja jest w oryginale :) Nie ma to jak stary dobry klasyk z silnikiem 2,8 V6 z składką OC 490PLN za cały rok :dance:



ADV/Adventure

Maneta
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pn, 2 lis 2015, 22:48
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Post autor: Maneta » wt, 25 gru 2018, 10:10

Kozak maszyna! Jeździłem setką ponad 3 lata😎 to była bardzo dobra maszyna💪

rajc
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: wt, 20 paź 2015, 21:18
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Post autor: rajc » śr, 27 lut 2019, 08:39

To było do przewidzenia, że tak się stanie, bo jak w każdym systemie w którym preferowane jest pewne uprzywilejowanie dochodzi do nadużyć. Zobaczcie np ubezpieczenie samchodów w komisach. Tam wychodziło coś w okolicach kilkunastu zł za 1 miesiac- czyli rocznie niewiele ponad 100 zł, za auta o pokaźnej wartosci. No więc kilku co sprytniejszych zaczęło ubezpieczać swoje prywatne samochody w ramach tego ubezpieczenia (auta które normalnie powinny stać na placu). I ubezpieczyciele też powoli się z tego wycofują. OC to takie ubepieczenie, które wszedzie sprzedawane jest na takich samych warunkach. Nie ma więc sensu przepłacać, tylko szukać najtańszego... NP za pośrednictwem kalkulatorów typu https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc/kalkulator

ptrq
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 23 sty 2019, 14:45
Motocykl: YZ250F '09
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 4 razy
Status : Offline

Re: PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Post autor: ptrq » wt, 19 mar 2019, 20:08

Kolega dzwonił do PZU to powiedziano mu, że musi mieć żółte tablice (?), co jest wogóle dziwne, bo podobno PZU wycofało się jednak z tych zniżek.

https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydar ... ZU,35629,2

Awatar użytkownika
Autor tematu
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: PZU wycofuje się z dodatkowych zniżek dla samochodów i motocykli powyżej 25lat jak to jest naprawdę ?

Post autor: piotrgurski » ndz, 24 mar 2019, 23:04

Faktycznie się wycofało, byłem ubezpieczyć kolejny samochód i faktycznie już tego nie ma. Zlikwidowali to trudno ale po co kłamali ludziom że nie ? Dramat jakiś.
ADV/Adventure

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”