Jazda crossem

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Gość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jazda crossem

Post autor: Gość » pn, 21 maja 2018, 16:20

Witam wszystkich forumowiczów. Czasami lubię sobie pojeździć crossem po okolicznych polach, drogach polnych itp.
!!Nie pierdzę komuś pod domem w niedzielne popołudnie, nie jeżdżę po czyiś uprawach ani nie niszczę niczego jeżdżę tylko po nieużytkach!! Bo ostatnio np. jechałem po "wydeptanej" dróżce i nagle pobiegł jakiś chłop i mi robił wykłady, jednak iż dróżka jak i pole jest wujka powiedziałem mu to i poszedł sobie. Chciałbym się więc dowiedzieć czy jest możliwość wyrobienia jakiegoś zezwolenia (np. od leśniczego czy np. jakąś kartę klubową) aby w razie jak by ktoś miał jakieś wąty żeby mu pokazać ten dokument. Wiem że na full crossa nie ma możliwości rejstracji itp. więc chodzi mi o takie jakby pozwolenie na poruszanie się po danym terenie.
Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jazda crossem

Post autor: kris514 » pn, 21 maja 2018, 17:11

Niestety nic takiego nie istnieje. Miejscem crossa jest tor i tam powinno się jeździć.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jazda crossem

Post autor: Martin KTM » pn, 21 maja 2018, 17:49

Możesz jeździć wyłącznie po własnym lesie czy ogólnie po własnym terenie. Jeżeli Twój las znajduje się wewnątrz kompleksu leśnego w sąsiedztwie lasów państwowych, do których biegnie jedna droga, to oczywiście masz prawo dojechać do własnego lasu pojazdem silnikowym. Takie przepustki wyrabia nadleśnictwo i każdy właściciel lasu takie dostaje. Mam na myśli dojazd wyłącznie drogą leśną, a nie upalanie po sąsiednich lasach.
Oczywiście po otrzymaniu zgody od prywatnego właściciela terenu (bo państwowych pozwoleń nie ma) możesz się po nim poruszać.
Inna kwestia jest gdy chcesz komercyjnie wykorzystywać teren - wtedy liczy się kategoria działki, ale nie o tym temat.

patrykospotatos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: pn, 1 sty 2018, 18:08
Motocykl: Husqvarna TE 250 '16
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jazda crossem

Post autor: patrykospotatos » czw, 13 wrz 2018, 09:37

A co w przypadku drogi polnej ogólno dostępnej, którą poruszają się traktorzyści, nie będąca niczyją własnością bez znaku zakazu wjazdu i bez znaku teren prywatny?
Ostatnio mi jakiś Janusz wyleciał z drągiem ale wydygał bo byliśmy we dwóch a on sam.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jazda crossem

Post autor: solaris » ndz, 16 wrz 2018, 19:31

krótko - Nie możesz tam jeździć ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”