Kolejna forma przekrętu??? Aukcja na OLX

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Awatar użytkownika
Autor tematu
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Kolejna forma przekrętu??? Aukcja na OLX

Post autor: Martin KTM » ndz, 8 kwie 2018, 21:31

Mam wystawiony motocykl na OLX. Dostałem dziś SMS z zapytaniem w j. angielskim czy motocykl wciąż jest na sprzedaż. SMS zawierał prośbę o kontakt mailowy. Napisałem i otrzymałem taką wiadomość zwrotną:

Thanks for getting back to me... I'm Raymond Tred From U.S.A but currently now in Ireland (England) for a Project doing which will take me some time. However, I'm Ready to Buy the Bike from you as I know a very Good Shipping Company from Dubai (Global Shipping Logistics) which I will be sending Down for the Bike to be Picked up from your Address down to my Country in United State...

- Concerning changing of document to my name or signature signs shall be done by my shipping company.
- My Shipping Company will represent me by staying 1-2 days in your country to go to the Police Department and make sure all procedure is done accurately before picking up the Bike from your Address.
-The Transportation Charges, Expenses and cost to pick up the Bike from your Place Down to my address shall be responsible by me.
- I want to know the body condition of the bike and when last you serviced it.
- And Lastly what is the actual price you are willing to sell the Bike for me?

Kindly take note on that and also be aware that I can only pay you via PayPal (www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have access paying you via bank but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account which I hope you understand...

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL?



Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na szwindel, ale może jestem jakoś wyjątkowo uprzedzony.
Chciałbym poznać wasze zdanie i czy spotkaliście się wcześniej z takimi ofertami :violence-axechase:

Jefrey_
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 357
Rejestracja: ndz, 12 lip 2009, 12:25
Motocykl: Cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Bialej
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Re: Kolejna forma przekrętu??? Aukcja na OLX

Post autor: Jefrey_ » ndz, 8 kwie 2018, 21:58

Też to przerabialem,tyle ze na allegro. Tzw przekret nigeryjski, szkoda wdawać się w dyskusje i tracić czas.
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/in ... a-olx.aspx
Ostatnio zmieniony ndz, 8 kwie 2018, 22:55 przez Jefrey_, łącznie zmieniany 1 raz.
Serwis zawieszenia Bielsko-B. okolice

Vecci
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: wt, 25 kwie 2017, 18:36
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kolejna forma przekrętu??? Aukcja na OLX

Post autor: Vecci » ndz, 8 kwie 2018, 22:22

Wczoraj wystawiłem swoją cr`ke na olx i dzisiaj też dostałem takiego sms`a ale odrazu go zignorowałem

Awatar użytkownika
Autor tematu
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kolejna forma przekrętu??? Aukcja na OLX

Post autor: Martin KTM » ndz, 8 kwie 2018, 23:18

Zatem wszystko jest jasne.
Niech to będzie przestroga dla wszystkich wystawiających obecnie motocykle na OLX

asia5105
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 17 kwie 2018, 13:13
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kolejna forma przekrętu??? Aukcja na OLX

Post autor: asia5105 » wt, 17 kwie 2018, 13:21

Witam, ja miałam podobną sytuację w niedzielę, najpierw sms bez nr tel czy ogłoszenie sprzedaż obrazu na olx jest aktualne,a potem ten mail i kolejne. Dopiero gdy odpisałam że nie jestem w stanie opłacić przesyłki w kwocie 750 euro rozmzowa się urwała.



Thanks for getting back to me... I'm Raymond Tred From U.S.A but currently now in Ireland (England) for a Project doing which will take me some time. However, I'm Ready to Buy the Item from you as I know a very Good Shipping Company from Dubai (Global Shipping Logistics) which I will be sending Down for the Item to be Picked up from your Address down to my Country in United State and also be aware that my shipping company will take care/handle the Packing doing pick up...

However, The Transportation Charges, Expenses and cost to pick up the Item from your country down to my address in United State shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have access paying you via bank but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account which I hope you understand...

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”