Supermoto - pytania i wskazówki

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
ChopinFMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 19 lut 2006, 21:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Supermoto - pytania i wskazówki

Post autor: ChopinFMX » wt, 14 mar 2006, 16:55

Wiec jak wyzej napisane temat dotyczy Supermoto i tu mam kilka pytan..
1) Jakie przerobki procz Kol opon i hamulca TRZEBA zrobic w crossie zeby mozna bylo na nim smigac w SM <Wiem ze mozna zmienic zawieszenie itp. ale to niejest takie wazne>
2) Czy ktos procz MXrool'a (oczywiscie jesli dobze sie interesuje to brales udzial w 2 etapach??) bral udzial w jakis zawodach?? Jesli tak to jakie wrazenia??:>
3) Czy jest to sport rownie drogi jak MX
4) To tak jakbym zapomnial czegos waznego a ciekawego to tez pisac..:)Acha a co wy myslicie o tym sporcie ..:) Bo ja uwazam ze rowniez jest genialny.. :)

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » wt, 14 mar 2006, 17:00

No mnie się zdarzyło startować w SM na przygotowanym motorze do tego celu. Można zmienić tak jak pisałeś tarczę, zacisk, koła i chyba to by wystarczyło. Supermoto jest dużo mniej męczące od Motocrossu. Trudno jest się na początku przyzwyczaić do jazdy po asfalcie. Opony do tego super trzymają i można dopalać ostro, dziwne ma się odczucia w zakrętach jak się człowiek składa a koło nie ma podparcia -> banda. Wszystkiego idzie się nauczyć. Myślę, że ten sport jest mniej kosztowny np. od Motocrossu, bo maszyny nie paplają się w błocie, mniej sie wszystko złużywa. Miło wspominam start w SM jako relaxującą zabawę, bo nie brałem tego na poważnie. Myślę, że fajnie jest zabawić się w ten sport, jest zupełnie inny od MX i można go spróbować.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Autor tematu
ChopinFMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 19 lut 2006, 21:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ChopinFMX » wt, 14 mar 2006, 17:04

No wlasnie zastanawiam sie nad tym bo mi sie bardzo podoba.:) tylko ze tak jak w temacie w ktorym przedchwila sie udzielalismy SM'em niepolatasz po lesie po toze itp..a to przykre. a ty brales udzial w 7 i 8 etapie?? Bo z tego co wiem to calkiem ladnie Ci poszlo..:) miales cos 2x15pn.:)Moze w tym roku tez sprobojesz??:> No i jeszcze do tematu jak bardzo drogie sa te przerobki zmieszcze sie spokojnie w 1.5 kafla chyba..??

P.S 23-37 bede w Łodzi..:) na koncert sie niezalapie ..:)

Autor tematu
ChopinFMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 19 lut 2006, 21:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ChopinFMX » wt, 14 mar 2006, 17:07

ChopinFMX pisze:No wlasnie zastanawiam sie nad tym bo mi sie bardzo podoba.:) tylko ze tak jak w temacie w ktorym przedchwila sie udzielalismy SM'em niepolatasz po lesie po toze itp..a to przykre. a ty brales udzial w 7 i 8 etapie?? Bo z tego co wiem to calkiem ladnie Ci poszlo..:) miales cos 2x15pn.:)Moze w tym roku tez sprobojesz??:> No i jeszcze do tematu jak bardzo drogie sa te przerobki zmieszcze sie spokojnie w 1.5 kafla chyba..??

P.S 23-37 bede w Łodzi..:) na koncert sie niezalapie ..:)
P.P.S juz wiem startowales na MZ..:D?

Kurde sorka za 2 posty!!!! mialem dac edytuj a dalem przezprzypadek cytuj :(

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » wt, 14 mar 2006, 17:07

przeciesz na supermoto to nie tylko latanie po ulicach sa tesh hopy na to takie jak na mx i to jest fajne :wink:
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

Autor tematu
ChopinFMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 19 lut 2006, 21:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ChopinFMX » wt, 14 mar 2006, 17:08

Isbi pisze:przeciesz na supermoto to nie tylko latanie po ulicach sa tesh hopy na to takie jak na mx i to jest fajne :wink:
No masz cale 30% w piasku i moze z 2 hopki..:) Strasznie to kurde crossa przypomijna a 70% :wink: toru to czysty asfalty...:)

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » wt, 14 mar 2006, 17:10

A na skokach lecisz kilka metrów, i to nie takie skoki jak na MX, tylko usypane 50 cm zęby. Skoki na MX mają nawet po 30 metrów lotu.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

#66
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 277
Rejestracja: ndz, 8 sty 2006, 10:43
Motocykl: Yamaha '08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: #66 » wt, 14 mar 2006, 17:19

ChopinFMX pisze: No i jeszcze do tematu jak bardzo drogie sa te przerobki zmieszcze sie spokojnie w 1.5 kafla chyba..??
Chyba raczej w 1,5 tys sie nie zmiescisz z przeróbkami na sm. Same koła to koszt 3000 i to takie z nie najwyższej półki. Do tego jeszcze jakies lepsze zaciski, tarcze.

zibicross
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 7 lut 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zibicross » wt, 14 mar 2006, 17:19

...Nie siedze w tym sporcie ale moim skromnym zdaniem poza konkretnymi oponami przystosowanymi do SM ważna role odgrywa też zawieszenie!Moim zdaniem powinno być twardsze i sprawne w 100%!
Bo lata sie około 120km/h i na miękkim zawiasie mogłoby nas troszeczkę rozbujać<góra->dół>na jakimś wyboju! jeśli sie myle to mnie poprawcie:)Pozdrawiam
MoTocroSS ruleZzZ...............:)

e-mail: zibiktm@o2.pl
gg: 8402699

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » wt, 14 mar 2006, 17:25

Zawiechy nie graja takiej roli. W Polsce nie ma torów gdzie taką prędkość się uzyskuje, zazwyczaj są bardzo kręte. Na temat kół to możesz założyć na zwykłe obręcze opony do SM, czyli na 21 i 19". Jeździ tak dużo osób w Supermoto.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Autor tematu
ChopinFMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 19 lut 2006, 21:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ChopinFMX » wt, 14 mar 2006, 17:38

Dzikeki wszystkim za rady..:) A takie jeszcze jedno pytanie to czy oplaca sie duzo bardziej kupic motocykl przystosowany do SM czy tez przerobic inny..:) niechodzi mi o cene tylko o jakosc i mozliwosci motocykla po przerobkach..

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » wt, 14 mar 2006, 17:55

Ciężko mi jest się wypowiedzieć na ten temat. Są fajne motorki do SM na Allegro. Ja tam bym tylko opony zmienił i bym leciał na takim motorze, a dopiero myślał bym nad przeróbkami jak by mi się to na 100% spodobało.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”