Kompresor olejowy do garażu

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Awatar użytkownika
Autor tematu
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Kompresor olejowy do garażu

Post autor: solaris » sob, 8 kwie 2017, 23:18

Słuchajcie zmagam się z problemem wyboru prosteo kompresora olejowego do garażu. I tu mam dylemat 24l czy 50l. Generalnie będę go używał do pompowania kół w samochodach, przedmuchiwania, malowania głównie drewna, czasem może w domu ściany, sufity. Jak myślicie co wybrać?
Firm jest od groma i tu jest problem bo nie wiadomo co wybrać ;-) Zaczynająć od Specairów z Castoramy kończąć na Tagredach, Kraft&Delle z Allegro
Może ktoś ma, używa i poleci?

Przykładowy -> http://allegro.pl/kompresor-olejowy-spr ... i_c=167585

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kompresor olejowy do garażu

Post autor: seba8121 » ndz, 9 kwie 2017, 11:22

Uważam, że to co jest na allegro i marketach w tej cenie to jedno i to samo z innym znaczkiem i kolorem w większości. Ze zbiornikiem 24l będzie Ci raczej ciężko cokolwiek pomalować żeby to jakoś wyglądało. Najważniejsza jest wydajność. Ja ostatnio kupiłem airpress hl425/100. Stulitrowy, dwutłokowy. Również jest to marketówka ale wyglądała w miarę solidnie. Niestety nic więcej o malowaniu czy użyciu jakiś narzędzi nie powiem, bo nie miałem jeszcze okazji testować. Dmuchać dmucha, koła pompuje.

Awatar użytkownika
Seba7
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 102
Rejestracja: sob, 27 cze 2015, 07:30
Motocykl: KTM SX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kompresor olejowy do garażu

Post autor: Seba7 » ndz, 9 kwie 2017, 13:19

Tak jak seba8121 mówi, w tej cenie to wszystko jedno i to samo. Do prostych i nie wymagających prac się sprawdzi z pewnością tzn. przedmuchiwanie, pompowanie, czyszczenie powietrzem itp.
KTM SX 250 01r.

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kompresor olejowy do garażu

Post autor: P.S. » ndz, 9 kwie 2017, 14:52

Ja kiedyś tez się rozglądałem za czymś - ale wymiękłem aby kupić coś wydajnego trza już wyłożyć spory grosz :cry: .
Do swoich banalnych potrzeb zrobiłem sobie kompresorek z agregatu starej ruskiej lodówki i elementów które zakupiłem na złomie .
Oczywiście nie ma w takim przypadku mowy o wydajności ale ma swoje zalety 8) .Cicho pracuje ,nie zajmuje dużo miejsca ,do przedmuchania , nabicia ciśnieniem opon ,czy sprawdzenia szczelności idealnie się sprawdza.Z małym pistoletem zaprawkowym mogę sobie nawet prysnąć farbą nieduże elementy , przesmarować oliwą łańcuch.

Awatar użytkownika
Autor tematu
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kompresor olejowy do garażu

Post autor: solaris » wt, 11 kwie 2017, 13:28

I chyba to wszystko jest takie same w sensie osprzęt a znaczek inny ;-) No nic skłonię się ku 50litrowemu najprostszemu kompresorowi. Będę go używał sporadycznie (: generalnie jego podstawowe zastosowanie to pompowanie kół i czyszczenie. Malowanie to raz na jakiś czas (głównie drewniane elementy co któryś sezon)

No i kupiłem Specair z Castoramy. Sprawuje się świetnie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”