STUPIDO: Jackass

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

STUPIDO: Jackass

Post autor: MXrool » pn, 13 mar 2006, 16:03

Temat poświęcony Jackassom.

Zacznę od krótkiego wstępu dla mniej wtajemniczonych o co tu chodzi. Ale myślę, że każdy spotkał się już wcześniej z tym terminem.

Krótkie wprowadzenie i trochę historii:
Jackass (ang. osioł, frajer, dupek) – program rozrywkowy, emitowany przez stację MTV. Jackass jest programem, którego założenie to rozśmieszanie i szokowanie widza wyczynami członków grupy, którzy decydują się na wykonywanie najbardziej szalonych i niebezpiecznych wyczynów, jakie przyjdą im do głowy (popisy grupy często ocierają się o masochizm), jak np. okaleczanie się na różne sposoby, zjeżdżanie, ślizganie się, pływanie na różnych nietypowych przedmiotach, czy zabawy ze zwierzętami, potocznie uważanymi za niebezpieczne – rekinami czy krokodylami.
mana.

W 2001 roku do kin trafił pełnometrażowy film Jackass – świry w akcji, który „uhonorowany” został Złotą Maliną w kategorii Film dla Młodzieży, Powodujący Największe Wzdęcia (Most Flatulent Teen-Targeted Movie). 1 stycznia 2006 wyemitowała go telewizja TVN.

Pomimo zamieszczanych przed i po emisji ostrzeżeń, serial stał się inspiracją dla młodzieży: do dziś na całym świecie powstało wiele regionalnych jackassów, których członkowie rejestrują swoje wyczyny za pomocą kamery video, a następnie publikują w Internecie. W marcu 2005 roku w tygodniku „Przekrój” ukazał sie artykuł Sylwii Czubkowskiej i Kariny Molędy o polskich grupach jackassowców.

Wielkopedia.org
W Polsce istnieje wiele grup zainspirowanych wyczynami kolegów z Ameryki. Można by i je wymieniać w nieskończoność... Polskie wyczyny zazwyczaj nie są, aż tak orginalne i szokujące jak te amerykańskie, aczkolwiek zdarzają się sztuki godne podziwu. Wielu ludzi nie jest zwolenikami tych zabaw i je potępia. A wy jakiego jesteście zdania?

Ja osobiście lubię coś od czasu do czasu odwalić ale bez przesady i bez masochizmu, lubię jak każdy człowiek w młodzieńczym wieku. Np. w Sobotę [11.03.06] skoczyłem z koleji linowej w Kamiennej. Było pare metrów w dół, skakałem z nartami, teren sprawdzony wcześniej.

W Polsce zrobiło sie głośno na temat Jackassów, nie dawno czytałem w Expressie Ilustrowanym o wyczynach "gówniarzy", które ani nie śmieszyły, ani nie szokowały, zero extreme i tylko śmiech z ich głupoty. Smarkacze nie dosyć, że kiblują w szkole to przesiadują dnie w kubłach na śmieci. Brawo za inteligencje!
Ostatnio zmieniony czw, 23 mar 2006, 22:13 przez MXrool, łącznie zmieniany 1 raz.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

zibicross
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 7 lut 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zibicross » pn, 13 mar 2006, 16:17

Co do amerykańskich Jackassów to lajcik lubie ich pooglądać wiekszość ich wyczynów jest naprawde bardzo śmieszna!!Co do polskich to już troszkę mniej ciekawe po1 to większość wyczynów jest zdarta z amerykańskich poprzedników po2 to moze byliby świetni,jakby byli pierwsi przed amerykanami:)przynajmniej takie jest moje zdanie!
Co do siebie to kiedyś się w to bawiliśmy:)<głupota>np z kumplami skakaliśmy z dachu,wyczyny z rowerami...etc. i takie tam pierdy śmierdy:):):)<było mineło>:) Co do jakichś mocniejszych wyczynów to nie wiem czy ktoś z was lubi sobie zadawać ból?!dla mnie nie jest to zbyt przyjemne!! Pozdrawiam :lol:
MoTocroSS ruleZzZ...............:)

e-mail: zibiktm@o2.pl
gg: 8402699

4titu'd
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 148
Rejestracja: czw, 16 lut 2006, 10:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z nienacka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: 4titu'd » pn, 13 mar 2006, 17:23

jackassi rzeczywiscie byli niezli, oryginalni i dobrze sie ich ogladalo, jedank moda na nich byla 2 lata temu, do dnia dzisiejszego wiele pomyslow sie wyczerpalo a ich nastepcy probuja sie pokazac w coraz to bardziej desperackich i glupich sytuacjach. sam sie ostatnio natknolem na typa, ktory jak dojezdzalem do przejscia dla pieszych stal po lewej stronie drogi, gdy juz bylem okolo 10 metrow od pasow wbiegl na nie i zatrzymal mi sie zaraz przed autem, wybiegl tak ze nawet nie zdazyl bym sie zatrzymac, oczywiscie zrobil to specjalnie. przyznam ze koles podniosl mi cisnienie. a wziosc i mu wyjebac po takiej akcji to malo.

z moich wyczynow, to tak jak Ty MXrool wyskakiwalem na nartach z wyciagu krzeselkowego w austrii, tez z paru dobrych metrow w swiezy puch. Adrenaline wspominam do dzis =]. Natomiast w tym roku probowalem wykrecic na nartach 360, oczywiscie mi sie nie udalo, szkoda tylko ze nikt tego nie uchwycil kamerka bo gleby walilem straszne. Z 360 wyszlo mi maksymalnie 190 cialem a nartami 270 :b, wiec mozna sobie wyobrazic te ladowania, po ktorych czapke z goglami musialem szukac w sniegu. A nastepnego dnia zeby podniesc glowe z lozka musialem sobie wspomoc rekami xD

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » pn, 13 mar 2006, 18:11

No jackassi są nieźli.hehe.Nawet był taki odcinek że ten każeł jeździł na mini crossie(chyba pw50) ,a ten gruby na jakimś quadzie jeździli po torze crossowym.Nieźle jaja były jeden gość na crossie o mało nie wpadł na tego karła.hehe.Niektóre mieli super odcinki.A te polska to tak jak poprzednicy mówili nie jest tata fajna :roll: .Mi koledzy też zrobili rózne jaja np.wy biegali na stok przzy -20 w slipach i biegali po stoku a ludzie patrzyli na nich jak na idijotów hehe,albo robili na schodach i automatach fikołki
:lol:

yuzik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 lut 2006, 14:20
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice koło B-B
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: yuzik » pn, 13 mar 2006, 18:41

Podsylam linka do polskich "jackasów" :D Przeciez to ani ekstrem zaden, ani smieszne po co ci ludzie to robia?<he he>Nie polecam bo mozna sie na smierc zanudzic, aczkolwiek jak ktos chce zobaczyc polskie wydanie-link ponizej :D
http://www.jackass.xp.pl/
kawasaki kmx 125 97'

Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pn, 13 mar 2006, 18:55

To jest link do jednej z polskich grup. Nie ma konkretnej "reprezentacji" Polski w Jackassach, ale to był by dobry sketch zobaczeć gdzieś na swiecie Polską Kadre Narodową w Jackassach. Widziałęm w MTV takie głupie konkursy np. kto wypije więcej mleka, polak potrafi i mógł by startować.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

yuzik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 lut 2006, 14:20
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice koło B-B
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: yuzik » wt, 14 mar 2006, 08:28

Rzeczywiscie nie zaznaczylem tego, ze polska nie ma swojej "reprezentacji" :D Zapomnialem wziasc "wydanie" w nawias i stąd te niedomówienia :D
kawasaki kmx 125 97'

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » sob, 18 mar 2006, 13:32

A oglądaliście pełnometrażowy film o Jackass'ach?? Polecam. Ja przy nim płakałem ze śmiechu. A co do śmiesznych rzeczy to ostatnio bawimy się w parkour w szkolnych kiblach. Przeskakujemy przez dziurę pod sufitem do nauczycielskiego :D Aha i ostanio kosz spaliliśmy cała szkoła była zadymiona :D

yuzik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 lut 2006, 14:20
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice koło B-B
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: yuzik » ndz, 19 mar 2006, 23:49

oglądalem duzo czesci jackassów , podobaly mi sie ale nigdy nie przyszlo mi na mysl robic cos podobnego-glupota.NIe wiem jak inni ale mnie takie cos na codzien zupelnie nie bawi, choc nie powiem, jak sie bylo młodszym to rózne sie rzeczy robilo :D
kawasaki kmx 125 97'

Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » czw, 23 mar 2006, 22:08

DVD MAST SI!

> MTV JACKASS
WYDANIE KOLECJONERSIE<


No niesamowitość to wielka. Aż cztery płyty, a na każdej takie głupie wygłupy, że aż nie każdy je umie powtórzyć. Na trzech płytach są podobno wszystkie odcinki serialu, a na czwartej niepublikowane wcześniej materiały z planu i próby do numerów - lepsze niżli same numery czasami. Do tgo materiału "Gdzie oni teraz są" i komentarze twórców.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » ndz, 26 mar 2006, 23:45

Jak ktoś by znalazł link do ściągnięcia tej olbrzymiej porcji Jackassów to bardzo proszę 8)

piotr425
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: pn, 17 kwie 2006, 17:58
Motocykl: Yamaha Yz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rotmanka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Szalony skate

Post autor: piotr425 » pn, 17 kwie 2006, 20:10

Najlepszy był Bam Margera kiedy budził swoich starych swoimi koncertami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”