betonowe przedramiona jak sie tego pozbyc

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Awatar użytkownika
Przym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 211
Rejestracja: pt, 10 lip 2015, 19:22
Motocykl: EXC 300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Garwolin (Mazowieckie)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: betonowe przedramiona jak sie tego pozbyc

Post autor: Przym » wt, 15 mar 2016, 21:43

Hmm powiem tak, na siłkę chodzę trochę od jakiegoś czasu i tak średnio jak się jakieś ćwiczenie robi to wychodzi z 10 powtórzeń. Jak ściskami sobie ćwiczę w domu to sobie robię po 120 powtórzeń więc takie coś na wytrzymałość jak najbardziej się nadaje, kwestia tylko tego żeby sprężyna w tych ściskach nie była za mocna i można betonić :)

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: betonowe przedramiona jak sie tego pozbyc

Post autor: solaris » wt, 15 mar 2016, 23:03

Problemem może być niepoprawnie ustawiona kierownica oraz zawieszenie. Od tego bym zaczął

Autor tematu
seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: betonowe przedramiona jak sie tego pozbyc

Post autor: seba yamaha yz » śr, 16 mar 2016, 13:33

Zgadzam sie ze zawieszenie to podstawa ale dobrze mi sie jezdzi na tych nastawach. W niedziele jade na trening zobacze wtedy co bedzie sie działo. Miałem teraz przerwe 2lata od jazdy ale problem zawsze był, a wiem ze dotyczy to wielu raiderow choc u jednych jest to mniej odczuwale. Dlatego tez taki temat, kazdy moze sie podzielic swoimi doswiadczeniami a noz komus pomoze.

ttomek90
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 26 sty 2016, 16:10
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: betonowe przedramiona jak sie tego pozbyc

Post autor: ttomek90 » pt, 18 mar 2016, 17:10

Jeszcze jedno mi się nasunęło na myśl, pamiętaj aby nie mieć zbyt obcisłych rękawów w okolicach przedramion, niepotrzebnie napinają mięśnie, co przyspiesza zmęczenie. Poza tym to jakich rękawiczek używasz do jazdy, czasami zbyt grube sprawiają, że dłoń jest bardziej otwarta, przez co mięsień także szybciej się męczy.
"Cogito Ocieplenia Śląsk ergo Firma budowlana sum" Kartezjusz

carmax
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 96
Rejestracja: śr, 21 kwie 2010, 22:58
Motocykl: YZF250 CRF450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: betonowe przedramiona jak sie tego pozbyc

Post autor: carmax » pt, 18 mar 2016, 22:41

Ja męczyłem się z tym problemem 3 sezony.Wyłącznie w jeździe po torze, na różnych motocyklach.Dopiero kiedy kupiłem nowy sprzęt na fabrycznych ustawieniach zawieszenia, okazało się ,że nie mam żadnych problemów z "betonowymi łapami" . Tak jak Solaris pisał- ustawienie na tor zawieszenia oraz mniej ściskac kierę, a więcej odkręcać manetę zwłaszcza na muldach, aby nie szarpać za kierownicę. Aspiryna raczej nie pomoże przy źle zestrojonym zawieszeniu.
Powodem jest wyżej wspomniana pompa- serce, które pompuje krew w łapy, a "puchnące" mięśnie (jak na siłce) ściskają naczynia krwionośne blokując powrotny przepływ krwi. Łapa robi się twarda jak przepompowana piłka i tracisz powoli czucie.
szukasz nowych ,w dobrej cenie części samochodowych ? pisz na PW -profesjonalna pomoc ,maksymalne zniżki forumowiczom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”