Kontuzja kolana

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
VVito
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 16 lis 2011, 12:38
Motocykl: KTM XC-F 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kontuzja kolana

Post autor: VVito » pn, 4 maja 2015, 19:22

Cześć,
Przytrafiła mi się poważna kontuzja kolana, mam zerwane wiązadła krzyżowe ACL, pękniętą łękotkę, jakieś wgniecenia, pęknięcia itd, a przecież tylko noga spadła mi z podnóżka podczas lądowania. Od lekarzy wiem już, że łękotka do szczęścia nie będzie mi potrzebna ale gorzej jest z wiązadłami, same się nie zrosną trzeba wykonać operację.
Może ktoś miał podobną kontuzję i podpowie mi jak podejść do tematu, gdzie ewentualnie taki zabieg wykonać ? Czy ktoś z was jeździł po zerwaniu wiązadeł krzyżowych ACL przed ich rekonstrukcją ?
Mam dwie opcje - sprzedać motocykl i od razu iść na operację za własne pieniądze(koszt to waha się od 12tyś zł) lub czekać na zabieg refundowany przez NFZ - i tu uwaga w polecanym szpitalu dostałem termin na luty 2018 rok :lol:
Nie wiem co wybrać, dajcie znać jak radziliście sobie z taką kontuzją.

Pozdrawiam

Endriuu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 120
Rejestracja: czw, 1 mar 2012, 20:23
Motocykl: rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kontuzja kolana

Post autor: Endriuu » pn, 4 maja 2015, 20:47

Powiem tak, tez mam zerwane przednie krzyzowe i peknieta lekatke, jakies dwa miesiace nie chodzilem na ta noge. Po pol roku zaczalem normalnie chodzic. Noga nie blokowala mi sie , dlatego nie chcialem isc Na operacje. Jezdze motocyklem zaliczam gleby i jest ok. Kazdy przypadek jest inny, Ale Po zerwaniu przedniego masz duze szanse ze bedziesz normalnie funkcjonowal bez operacju. Na wszystko trzeba czasu. Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”