motocross a zrzucenie balastu:-)

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocross a zrzucenie balastu:-)

Post autor: indestructible » pt, 14 lis 2014, 23:22

ecik - domyslam sie ze przy okazji wolniej mth leca jak sie jezdzi na torze. W tej kwestii ma to jakies przelozenie, godzina jazdy po torze takim mocniejszym gazem a godzina jazdy w terenie las a kony piach?

Biegam juz od 3 tygodni (nieregularnie narazie) ale z nastawieniem by troche zrzucic nie myslac o kondycji na moto bo jeszcze kondyche zrobie a moto nie kupie z przypadkow losowych i lipa bedzie:-D w zeszle lato biegalem z kolega co mx trenuje. Nie dawalem rady z tempem. Jego rekord na 5km to 18min 57sek. U mnie na poczatku bylo 31min 24sek. Potem wytyczylem sobie trase po lesie idaca przez gory piachowe, podbiegi, zbiegi. Zalozenie bylo przebiec. Potem zwykly zegarek na reke zalozylem i sam biegalem. Czas zatrzymal sie na 23min 44sek i kontuzja....lenistwo zrobilo i przestalem biegac ale kondyche mialem super. I teraz tez tak myslalem by zrobic sobie trase i biegac na czas a nie na km i z czasem tempo zwiekszac.

The moto: Inside The Outdoors ukazuje treningi kondycyjne. Robicie ktores z nich jak np rolowanie brzucha w pozycji kleczacej, na kolku?

rl-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: śr, 2 cze 2010, 20:52
Motocykl: crf
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocross a zrzucenie balastu:-)

Post autor: rl- » sob, 15 lis 2014, 15:53

ja mogę Ci poradzić tylko jedno, chudnij powoli :D im szybciej tym gorzej bo to jest złudne chudnięcie :D wysuszasz się z wody i trochę z tłuszczyku, a potem w razie jakiejś przerwy/kontuzji po miesiącu bez treningów wróci Ci masa ....
tak samo słyszałem od pewnego trenera, że nie wolno zmieniać radykalnie diety, tylko stopniowo aby wyrobić sobie nawyki żywieniowe, a nie odrazu przejść z chipsów do kalafiora, bo gdy będziesz zmuszał się do zdrowego jedzenia po jakims czasie organizm zacznie upominać się o swoje zakodowane czipsiki i nawet nie wiadomo kiedy zapomnisz o diecie - tak tylko słyszalem heheh

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocross a zrzucenie balastu:-)

Post autor: ecik » ndz, 16 lis 2014, 13:04

indestructible pisze:ecik - domyslam sie ze przy okazji wolniej mth leca jak sie jezdzi na torze. W tej kwestii ma to jakies przelozenie, godzina jazdy po torze takim mocniejszym gazem a godzina jazdy w terenie las a kony piach?

Biegam juz od 3 tygodni (nieregularnie narazie) ale z nastawieniem by troche zrzucic nie myslac o kondycji na moto bo jeszcze kondyche zrobie a moto nie kupie z przypadkow losowych i lipa bedzie:-D w zeszle lato biegalem z kolega co mx trenuje. Nie dawalem rady z tempem. Jego rekord na 5km to 18min 57sek. U mnie na poczatku bylo 31min 24sek. Potem wytyczylem sobie trase po lesie idaca przez gory piachowe, podbiegi, zbiegi. Zalozenie bylo przebiec. Potem zwykly zegarek na reke zalozylem i sam biegalem. Czas zatrzymal sie na 23min 44sek i kontuzja....lenistwo zrobilo i przestalem biegac ale kondyche mialem super. I teraz tez tak myslalem by zrobic sobie trase i biegac na czas a nie na km i z czasem tempo zwiekszac.

The moto: Inside The Outdoors ukazuje treningi kondycyjne. Robicie ktores z nich jak np rolowanie brzucha w pozycji kleczacej, na kolku?
Napewno w lesie nabijesz szybciej motogodziny ponieważ się tak nie zmęczysz jak na torze. Żeby wyjeździć na torze tą 1mth to trzeba się troche namęczyć :)
Ja liczę godzinę jako godzinę - nie ważne czy jeżdżę po torze twardym, piaskowym czy lesie. Generalnie ja do lasu wyjeżdżam raz na ruski rok bo mi się tam po prostu nudzi.
W brew pozorom w lesie możesz zajechać szybciej motocykl niż na torze - długa prosta i ciśniesz ^^.

Ja jak już jeżdżę po lesie to zwyczajnie pyrkam bo różnie to bywa. Tutaj ktoś na spacer idzie, tutaj jakieś auto przejedzie.

Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocross a zrzucenie balastu:-)

Post autor: indestructible » pn, 17 lis 2014, 12:32

Jesli jest tak jak mowisz to w pierwszym sezonie na starcie zmienie tlok a kolejny dopiero po 70mth skoro bede sie uczyl jezdzic wiec moto nie zarzne, tak sadze:-)

W lasach tez czaja sie z linkami dolkami itd ale z drugiej strony jak czasem widze lub slysze od ludzi ze rodzina z dzieckiem idzie a ktos ogniem obok nich przejezdza, tym bardziej po drodze gdzie pyl sie unosi to tez ludziom trudno sie dziwic ze klną na crossiarzy.

Mysle ze jak moto kupie (celuje w lipiec) to wtedy albo sam sobie jakis tor blisko wyjezdze albo pogadam z kims by mi dobra linie wyjezdzil, jesli to ma jakies znaczenie. Jesli chodzi o jazde by zrzucic kg to planuje 2-3 razy w tyg na moto pojezdzic po wlasnie tyle ile dam rade na zasadzie jazda ze stoperem by takie biegi sobie po torze robic. Z drugiej strony jak widze ze koledzy maja crossowki i nie jezdza to mysle, miec takiego sprzeta i nie jezdzic od rana do nocy tak jak ja bym robil:-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”