Rejestracja motocykla z UK

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
gimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 13:21
Motocykl: exc200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Rejestracja motocykla z UK

Post autor: gimp » śr, 25 cze 2014, 10:12

Witam
Otóż mam mały problem. Jakiś czas temu zakupiłem w Polsce KTM-a EXC200, motocykl był przez poprzedniego właściciela sprowadzony zza granicy. W związku z tym mam pytanie czy dokumenty które otrzymałem są wystarczające do rejestracji motocykla w kraju?
Poniżej skany wszystkich dokumentów które posiadam:
Z góry dzięki z pomoc.

wolę być dobry w tym co robię niż najlepszym w tym co wiem...

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: Rams » śr, 25 cze 2014, 21:55

Tak, tylko potrzebna jest jeszcze umowa kupna sprzedaży. Robisz tłumaczenie, później przegląd po tym wszystkim idziesz do urzędu skarbowego zapłacić złodziejom 160zł za zwolnienie od podatku no i na końcu wydział komunikacji.

Autor tematu
gimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 13:21
Motocykl: exc200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: gimp » śr, 25 cze 2014, 22:12

Rams pisze:Tak, tylko potrzebna jest jeszcze umowa kupna sprzedaży.
Hmm...no właśnie w tym problem że owej umowy nie posiadam, i stąd pytanie: jak to obejść? Wystarczy spisać samemu jakaś fikcyjną umowę przepisując dane z dowodu rejestracyjnego jako osobę sprzedającą z datą "wczorajszą"?
A na dodatek motocykl był sprowadzony jakieś kilka lat temu. Nie będą z tego powodu naliczane jakieś kary w Urzędzie Skarbowym, tak jak to zazwyczaj jest w naszym cudownym kraju?
wolę być dobry w tym co robię niż najlepszym w tym co wiem...

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: andrzej555 » śr, 25 cze 2014, 23:25

Nabywca wpisuje sie do dowodu rejestracyjnego po czym jeden kawałek dowodu jet odrywany i wysyłany do wydziału w UK celem przeniesienia własności,dokładniej ci nie wytłumacze bo tylko pobieżnie o tym słyszałem.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Awatar użytkownika
SilverX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 14:34
Motocykl: Gas Gas EC 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: SilverX » czw, 26 cze 2014, 12:49

Dowod rejstracyjny w UK to taki arkusz papieru kancelaryjnego z ktorego sie odrywa kawaleczki w zaleznosci co sie dzieje z motorem odrywasz ten lub inny, wypelniasz ten lub inny. Dziala to tak, jak nastepuje zmiana wlasciciela lub moto jest exportowane to wypelnia sie na tym dowodzie dwa razy nowe dane i odrywasz jeden z tych dwoch kawalkow i dajesz nowemu wlascicielowi i jest to automatycznie jego nowy dowod (do momentu otrzymania nowego jesli motocykl pozostaje w UK) a reszte papierkow wysyla sie do DVLA zeby powiadomic ich ze nastapila zmiana odnosnie pojazdu i oni patrza jak wypelniles czesc o zmianie wlasciciela to swietnie wysylaja na dane nowego wlasciciela taka sama kartke jak ta co byla na poczatku przed oderwaniem kuponu, jesli zobacza ze wyexportowane to zaznaczaja sobie ze o jeden mniej na drodze i zycza ci powodzenia i wesolych swiat a Ty z tym kawalkiem ich papieru kancelaryjnego ktory jest twoim dowodem tymczasowym i ewentualna umowa kupna ( w anglii nie jest to wymagane, wystarczy ze masz sam dowod tymczasowy (ten kawalek papierka) i wszystko jasne) robisz dalej swoje.

Co do odsylania tej wiekszej czesci papierka to jest to w interesie sprzedajacego bo jak nie poinformuje DVLA ze juz nie ma pojazdu to ty bedziesz zbieral mandaty a biedak bedzie musial placic.
Jakby nie było podpisu tego Dicka na V5C to byś tylko umowę sobie lewą sprawił. Teraz nie wiem czy jest Ci potrzebna umowa z nim. Być może wystarczy tylko wypełnić sekcję 6 i machnąć podpis koło Dicka bo jakby nie patrzeć to jest już zawarcie umowy. Najwyżej będziesz musiał jego podpis podrobić na umowie. Ja miałem podobnie z Banditem z Francji ale wszystko przeszło bez problemu. Mam też jeszcze V5C od Gasa i tam podpisu właściciela nie ma.

EDIT: Niestety musisz mieć umowę, wiesz co robić...
2t is be(a)st

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: Rams » czw, 26 cze 2014, 17:45

Do rejestracji musisz mieć umowę kupna sprzedaży. Jeśli umowę będziesz miał z miejscem w UK płacisz 160zł, a jak w Polsce to 2% od wartości pojazdu.

Autor tematu
gimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 13:21
Motocykl: exc200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: gimp » czw, 26 cze 2014, 23:35

Hmm...czyli już mniej więcej wiem co robić.
Pytanie jeszcze tylko w jakim języku musi być umowa kupna-sprzedaży? Bo z tego co się dowiedziałem to w mojej sytuacji musi być w języku angielskim a następnie oddana do przetłumaczenia.
SilverX pisze: Teraz nie wiem czy jest Ci potrzebna umowa z nim. Być może wystarczy tylko wypełnić sekcję 6 i machnąć podpis koło Dicka bo jakby nie patrzeć to jest już zawarcie umowy.
Z tego co wyczytałem na jakimś forum że tak robi sie w przypadku gdy pojazd znajduje nowego właściciela ale znów pozostaje w UK.

Już sam się troszkę pogubiłem w tym wszystkim. Przejdę się w najbliższym czasie do WK i spytam co potrzebuje :wink:
wolę być dobry w tym co robię niż najlepszym w tym co wiem...

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: Rams » pt, 27 cze 2014, 23:02

email z wydziału komunikacji

W odpowiedzi informuję:

- należy przetłumaczyć angielski dowód rejestracyjny,

- potwierdzić zgodność tłumaczenia umowy sprzedaży,

- wykonać badanie techniczne pojazdu,

- uzyskać w urzędzie skarbowym zaświadczenie VAT 25



I z tymi dokumentami oraz dot. tablicami rejestracyjnymi i dokumentem tożsamości zgłosić się do rejestracji


Wykonasz to wszystko i spokojnie masz zarejestrowany.

Autor tematu
gimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 13:21
Motocykl: exc200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rejestracja motocykla z UK

Post autor: gimp » pt, 27 cze 2014, 23:55

Dzięki wielkie za pomoc :drinkers:
Teraz już wiem wszystko czarno na białym. Troszkę jeszcze czasu upłynie zanim Kata zarejestruje gdyż mu parę rzeczy brakuje ale przynajmniej wiem co po kolei załatwiać.
Jeszcze raz dzięki :wink:
wolę być dobry w tym co robię niż najlepszym w tym co wiem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”