Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
DOLO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: pn, 12 sie 2013, 18:02
Motocykl: Ktm EXC 525
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Poznań - okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Post autor: DOLO » sob, 3 maja 2014, 18:18

Siemanko
Szukam dla siebie enduro. Znalazłem ciekawego KTM-a, tylko że motor został sprowadzony z Włoch. Wiem, że aby go zarejestrować muszę wydać w granicach 500 - 600 zł. Nie wiem tylko do końca jakie dokumenty muszę dostać od obecnego właściciela pojazdu (handlarz który zajmuje się sprowadzaniem motorów). Motor od kilku dni jest już w Polsce ale nie ma do niego jeszcze dokumentów bo u makaronów wyrejestrowanie pojazdu trwa kilka dni. Tak przynajmniej mówił mi sprzedawca w rozmowie telefonicznej i twierdził, że dokumenty będą na początku tygodnia. W internecie znalazłem wiele takich tematów, tylko że większość była już trochę stara. Według tego co wyczytałem to potrzebuje:

Umowa kupna-sprzedaży
Certificato DI Proprieta (Akt Własności)
Dowód rejestracyjny
Faktura Vat

Proszę o pomoc, bo słyszałem różne historie z pojazdami przy których rejestracji były problemy bo brakowało podpisu czy coś się nie zgadzało.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Post autor: andrzej555 » ndz, 4 maja 2014, 19:02

Włoski brief plus wymeldowanie,na które tam czeka sie kilka dni plus wysyłka,umowa kupna sprzedaży z właścicielem włoskim,jeżeli od handlarza dodatkowo jego faktura plus przygotowanie przez niego do rejestracji.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Post autor: Ciechu » pn, 5 maja 2014, 21:54

Kupując motocykl od handlarza, który wystawia fakturę nie dostaniesz umowy kupna, którą spisał z Włochem. Przecież handlarz nie będzie zdradzał swojego narzutu na sprzedaży motocykla :)
Natomiast do faktury vat dostaniesz wypis z ewidencji działalności gospodarczej.

Ja do swojego Ducati z Włoch dostałem komplet dokumentów, który pozwolił mi bezbłędnie zarejestrować motocykl w Polsce.
Była to faktura VAT, wypis z działalności gospodarczaj handlarza, dokument włoski (coś na kształt dowodu rejestracyjnego, duży arkusz poskładany zdaje się na 6 części) oraz jego tłumaczenie na język polski. Do tego zaświadczenie o przejściu badania technicznego. Nie pamiętam aby było coś jeszcze.

Włoski dokument był wyświechtany jakby jeździł przez cały czas z właścicielem. Nie był to świstek o wyrejestrowaniu, wydany chwile przed zakupem. Natomiast nie ma pewności czy był to dowód rejestracyjny czy coś innego. Zawierał dane jak w dowodzie.

Pogadaj ze swoim człowiekiem co oferuje w cenie motocykla. Teraz handlarze dorzucają tłumaczenie i badanie techniczne w ramach zachęty do zakupu. Może martwisz się na zapas a dostaniesz gotowy komplet.

thomas-74-74
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 7 gru 2012, 20:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Post autor: thomas-74-74 » wt, 6 maja 2014, 21:53

carta di circolazione (dowód rejestracyjny)
certificato di proprieta (akt właśności)
Nie brify
Oba te dokumenty musisz posiadać i koniecznie musi być co najmniej na jednym pieczątka o wyrejestrowaniu (annulata per esportatazione in altro paese della U.E)
Tak na szybko a to z kim będziesz miał umowę jest raczej nie istotne

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Post autor: andrzej555 » śr, 7 maja 2014, 19:58

Kolego to z kim masz umowe jest bardzo istotne,Polska to kraj patentów,za miedzą giną motory z wypożyczalni,kombinatory sprzedają sprzęty z niezapłaconym leasingiem,nie wspomne o motorach co giną przy plaży.Jak kupujesz od handlarza to powinieneś dostać oryginał jego zakupu lub ksero poświadczone notarialnie,ja tak robiłem do każdego motocykla,ponieważ nie wszędzie chcieli rejestrować(powinna być ciągłość umów).Brief to dowód rejestracyjny,ogólnie sie tak przyjęło,a dokładnie oznacza karte pojazdu,a schein to dówód rejestracyjny u szwabów.Jeżeli kupujesz sprowadzony u nas w kraju od handlarza powinieneś mieć komplet przetłumaczonych dokumentów do rejestracji,wtedy masz święty spokój w wydziale.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

thomas-74-74
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 7 gru 2012, 20:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Post autor: thomas-74-74 » śr, 7 maja 2014, 22:22

A więc temat nie jest o sprowadzaniu moto z niemcowni
Nie dostaniesz aktu własności do ręki w wypożyczalni
Nie wyrejestrujesz moto z niezapłaconym leasingiem ale można to pewno podrobić
Ja nie zostawiam motocykla na plaży z dokumentami i włosi mimo ze debile raczej tak nie robią
Jeszcze nie tak dawno umowę kupna -sprzedaży pisało się tylko u notariusza(on wszystko załatwiał oczywiście za konkretną opłatą) teraz jest prościej ale nie wszyscy o tym wiedzą
A tak oddalając się trochę od tematu jak nawet kupisz na fakturę od handlarza kradziony motocykl to i tak jest mało prawdopodobne ze odzyskasz kasę no chyba że go posiadasz 5 lat to istnieje opcja ze moto zostanie u ciebie
Umowę możesz mieć z handlarzem lub z ostatnim właścicielem ale to jest droga na skróty (omijanie płatności)

Autor tematu
DOLO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: pn, 12 sie 2013, 18:02
Motocykl: Ktm EXC 525
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Poznań - okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dokumenty potrzebne do rejestracji motoru z Włoch

Post autor: DOLO » śr, 14 maja 2014, 00:02

dzięki za odpowiedzi :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”