Plastikowy gips

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
klamer112
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 318
Rejestracja: śr, 4 kwie 2007, 19:15
Motocykl: SX250 1997
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dukla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: klamer112 » sob, 9 cze 2007, 15:00

Ja jak nosilem gips to nie miałem takiego zwykłego tylko jakiś inny. Był on lżejszy i była to taka siatka ( z bardzo małymi oczkami ) którą najpierw wkładało się do wrzatku a potem na noge i to po kilku min zastygało ( tą siatką noge obwijali mi tak jak zwykłym gipsem ).

zalety: dużo lżejszy i "przyjemniejszy w noszeniu"

wady: zakładanie tej gorącej siatki no noge ( 2 osoby mnie trzymały ) ... nie jest to miłe!!


p.s troche załośnie opisałem ten gips ale najlepiej jak potrafie

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » sob, 9 cze 2007, 15:26

wiem że Tijo miał jakieś włókno na nodze , pytaj jego.

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » sob, 9 cze 2007, 22:56

Ja moge powiedzieć co i jak w piątek za tydzień. Może będzie w kolorze niebieskim jak moto, ale narazie kombinuje żeby wogóle go nie było.

Pozdro

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » ndz, 10 cze 2007, 08:55

To zależy ile rolek tego gipsu wyjdzie. Mnie za obojczyk tyle może wyjść bo jestem wysoki. Na samo usztywnienie bandażem potrzeba 6 rolek elastycznego :P Wiem, że taki gips jest dużo bardziej wydajny od zwykłego.

Pozdro

TIJO
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 450
Rejestracja: śr, 28 cze 2006, 19:14
Motocykl: Yamaha Yz250f 08 WHITE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zabór
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: TIJO » ndz, 10 cze 2007, 17:04

Mialem takie cos tzn gips zywiczny ... o to Ci chodzi ? To tak : Mialem kolor niebieski :D wiem ze jest jeszcze zielony a czy inne to nie wiem
. Zalety to przewiewnosc i waga , jest on bardzo lekki ;) no i bardziej dopasowuje sie do nogi czy do tego co masz tam zlamane ;] wady to cena ja chyba placilem cos kolo 200zl.
Name: TIJO
Bike: Yamaha YZ250f
Team: Cross Team Zielona Góra
Sponsors: P.W Magma , Athon

Jony
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 694
Rejestracja: wt, 11 lip 2006, 12:06
Motocykl: crossowy najlepiej
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków/ Kanada
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Jony » ndz, 10 cze 2007, 22:01

w tym w rolkach mozna sie kapac.

Awatar użytkownika
Tomski_01
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 137
Rejestracja: pn, 25 gru 2006, 16:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Tomski_01 » pn, 11 cze 2007, 16:06

mialem takie dwa robi je 3M. Pierwszy byl od palcow u stopy po jajka :wink: a potem od palcy po kolano. Bardzo fajne jezeli mozna nazwac tak noszenie gipsu. Lekki i bardziej przewiwny. Co najlepsz to wata w srodku tez jest 3M i nie butfieje gnije czy gryzie tak jak w zwyklych gipsach. Jezeli mozesz miec ten plastkiowy to go wez. Ja nosilem 2miechy taki gips.

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » wt, 19 cze 2007, 19:27

Maja go tez w szpitalach (przynajmniej u nas). Dzisiaj mnie jeszcze na 4 tyg. unieruchomili własnie w tym lekkim. Narazie mi sie podoba, jest bardzo lekki, sztywny i nie jest mi narazie goraco. Lekarz zapewnial mnie, ze moge sie w nim kapac. Dla potwierdzenia powiedzial rowniez, ze raz sciagal taki gips jakiemus dziecku i mialo w srodku wodorosty hahaha :P

Pozdro

Chudy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 302
Rejestracja: wt, 25 kwie 2006, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk / Kłecko | MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Chudy » wt, 19 cze 2007, 21:10

Ja miałem taki gips na ręce.. jak widać są różne patenty na zakładanie go... w Sopocie mi to robili fajniej - nie we wrzącej tylk ow ciepłej wodzie te rolki moczyli i później owijali mi rękę i było bardzo przyjemnie i miło :D tak mrrr.. miałem oczywizda niebieściutki gips, ale po jakimś czasie taki gips się brudzi i juz nie jest taki śliczny yamahowy tylko siakoś zielenieje miejscami i fuj :( ale i tak jest bombastyczny :) rzeczywiście jest lekki i dość przewiewny (co nie znaczy, że ręka tudzież inna część ciała będzie jak normalna - tak czy siak się grzeje i śmierdzi). No i mi nikt nie mówił, że mogę się w nim lajtowo kąpać :roll: co nie znaczy, że tego nie zrobiłem :D uważałem, zeby go nei zamoczyć jak byłem chyba w Karwi albo gdzieśtam nad morzem (bo z Gdańska do morza jest daleko) ale nie wyszło i mie fala zalała.. no i się nic nie działo specjalnego - ale i tak nie radzę jakos hardcore'owo go moczyć (chyba, że już mają nowe patenty) ale jeśli nie to wata ze środka może się nasączyć, potem rozgrzać i tak potem z taką mokrą gorącą ręką się chodzi, woda rozmiękczy to wszystko co jest pod gipsem (znaczy skórę) i będzie jeszcze bardziej swędzieć i w ogóle kibel.. po jakims czasie to ustaje i uważam, ze rzeczywiście można się raz po raz wykąpać gdzies coś jakoś. Pza tym jeśli mają już jakies nowe patenty zamiast waty to moze i takiego problemu nie ma - nie wiem, nie testowałem i nie chcę testować. Także tak normalnie pod prysznicem to jednak omijałbym zagipsowany kawałek ciała a z kąpielami w jeziorach czy w morzu też bym nie przesadzał :) no ale jak chcecie to testujcie co i jak działa :) pozdro
Motocross, Enduro and Supermoto... and nothing else...


mario77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: mario77 » śr, 20 cze 2007, 14:12

Poza ceną reszta to raczej same zalety. Ja miałem załadowaną nogę od kostki, aż po pachwinę. Jest na tyle lekki, że ja nawet byłem w nim na disco \:D/

KTMrapid
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelonka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: KTMrapid » pt, 22 cze 2007, 15:28

Polecam każdemu :wink: Gips plastikowy super sprawa lekki, może sie zmoczyc noi przedewszystkim ręka się mniej poci :wink:
Koszta podobno zwracajom, jak ja złamałem to mi lekarz tak powiedział ale za późno niemiałem paragonu.
:(
Pozdro :wink:
Zawody już som blisko. może polatam zapraszam siedlęcin, miła atmosfera.
Niestety połamałem sobie ręke na poprzednich

Ktm 85sx 2006

Ymaha yz 250f 2004

KTMrapid
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelonka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: KTMrapid » pt, 22 cze 2007, 16:26

To co piszesz to prawda. Ale lekarz mi jakąś to tłumaczył. Teraz nie wiem oco biega. :wink: pozdr. :twisted:
Zawody już som blisko. może polatam zapraszam siedlęcin, miła atmosfera.
Niestety połamałem sobie ręke na poprzednich

Ktm 85sx 2006

Ymaha yz 250f 2004

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”