Rejestracja enduro bez dokumentów.

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Iro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 48
Rejestracja: ndz, 18 gru 2011, 11:06
Motocykl: KX250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: Iro » śr, 4 wrz 2013, 20:03

Witam, czy jest możliwość zarejestrowania motocykla enduro kupionego bez dokumentów? Numer ramy oryginalny, widoczny. Kupiony tylko na umowę kupna sprzedaży.
Nie chodzi mi o full crossa bo wiem, że tam trzeba zrobić od podstaw homologację, ale np. KTM EXC, który z homologacją europejską wychodzi już z fabryki. Może ktoś interesował się tym,
przechodził przez to i wie jak to dokładnie wygląda i co po kolei trzeba zrobić?

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: Enduros70 » czw, 5 wrz 2013, 13:22

Jak masz około 4 klocków w kieszeni to idzie zrobić. Od 22 czerwca nie zarejestrujesz już sobie nawet własnoręcznie zrobionej przyczepki jak to było wcześniej.

Autor tematu
Iro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 48
Rejestracja: ndz, 18 gru 2011, 11:06
Motocykl: KX250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: Iro » czw, 5 wrz 2013, 16:03

Właśnie byłem w urzędzie i dowiedziałem się tego samego. Jedynie naczelnik był jedyną tam kompetentną osobą, która mogła mi to wszystko wyjaśnić.
Motocykl bez papierów mogę zarejestrować tylko wtedy, gdy był już kiedyś wcześniej rejestrowany w kraju i ktoś zgubił dokumenty. Albo mam fakturę zakupu z zagranicznego salonu i całą ciągłość dalszych umów.
Trochę inaczej wygląda to w przypadku motocykli z USA, wtedy zarejestrowanie go jest dużo prostsze.

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: mbartekx88 » czw, 5 wrz 2013, 19:59

Ostatnio zarejestrowałem motorower ściągnięty z belgi posiadając tylko: fakturę vat-marża (na której było napisane: motorower sprowadzony z belgi gdzie nie podlega rejestracji), przegląd techniczny dla pojazdu sprowadzonego do kraju i wpis do ewidencji gospodarczej handlarza to były wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji głównie chodzi mi o to, że nie musiałem mieć wyciągu homologacji (czy jak to tam sie nazywa).

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: Enduros70 » czw, 5 wrz 2013, 20:45

Ostatnio, czyli kiedy ?

Fryta61
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 3 gru 2012, 19:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: Fryta61 » czw, 5 wrz 2013, 21:02

Bardzo dobry temat .
Nie raz się zastanawiałem czy można zarejestrować motocykl , pomimo tego że nie posiadam praktycznie żadnych dokumentów tylko umowę kupna , sprzedaży .
Z tego co się dowiedziałem to wiem tylko tyle że jeżeli kiedyś był zarejestrowany motocykl a dokumentów nie ma to można w jakiś sposób go zarejestrować ale jak tego już nie wiem a jestem ciekaw.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: andrzej555 » czw, 5 wrz 2013, 21:49

Motorower to nie motocykl,nie wiem czy jeszcze obowiązuje ten przepis,ale motorowery do 2004r sprowadzone z Francji,aby zarejestrować wystarczy umowa kupna lub faktura,no i oczywiście przegląd.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Autor tematu
Iro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 48
Rejestracja: ndz, 18 gru 2011, 11:06
Motocykl: KX250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: Iro » czw, 5 wrz 2013, 22:20

Tak jak kolega wyżej napisał, do 22 czerwca była możliwość zarejestrowania takiego motocykla bez dokumentów. Po 22 czerwca 2013 roku nie można już zarejestrować niczego jako pojazd SAM, nawet jeśli sam zrobisz przyczepkę to jej od tak nie zarejestrujesz.
Jeżeli był kiedyś zarejestrowany w kraju to musisz iść do wydziału komunikacji z dokumentem potwierdzającym, że motocykl jest Twoją własnością (inaczej niczego się nie dowiesz). W urzędzie sprawdzą jego historię, gdzie ostatnio był zarejestrowany i tylko w tym urzędzie w którym był ostatnio zarejestrowany można odzyskać zagubiony dokument (Trzeba złożyć wniosek, że dokument został przez Ciebie zagubiony, tym samym ręcząc za ten motor, bo jeśli dokument nie został zagubiony, lecz po prostu cofnęli mu dowód z jakiegoś tam powodu to możesz ponieść konsekwencję za próbę oszustwa). Jeżeli wszystko jest w porządku z historią tego motocykla to musisz dostarczyć pełną ciągłość umów od ostatniego właściciela na którego był zarejestrowany. Potem już tylko przegląd i jazda.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, albo ma jakieś informacje na ten temat to niech tutaj napisze, bo ciężko w internecie znaleźć konkretne informacje na ten temat.

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: andy2208 » czw, 5 wrz 2013, 22:50

A to mnie chłopaki załamaliście. :( Jeszcze w październiku zeszłego roku zarejestrowałem przyczepkę SAM i myślałem nad kolejnymi projektami (zaglądając w dalszą przyszlość może nawet jakiś chopper, cafe racer, itd.), a tu taki strzał w kolano :roll:
Mógłby ktoś przybliżyć co ten chory kraj (rząd) znowu nawymyślał i naśmiecił w przepisach, że SAM'a już się nie zarejestruje?
Drugie pytanie; czy da radę teraz na cokolwiek zarejestrować taką przeróbkę motocykla, np. zachowując papiery (i nr VIN) od moto dawcy, a zmieniając całą resztę (czy przejdzie to na przeglądzie?)?

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rejestracja enduro bez dokumentów.

Post autor: Enduros70 » czw, 5 wrz 2013, 23:45

Przekładnie tabliczki i bicie numerów to chleb powszedni w tym fascynującym kraju :)
Jako SAM nie zarejestrujesz, gdyż wprowadzili to przeciwko rolnikom, z tego co czytałem to 1/3 przyczep do 6t to samorbki i państwo zobaczylo w tym ogromne straty, bo przecież to za ich pośrednictwem powinny takie powstawać i jakas część wartości przyczepy się należy władzy za to :)
Silnik grawitacyjny też powstał i szybciutko władza zniszczyła wszystkie projekty, bo paliwo się musi sprzedawać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”