Szkoła Zawodowa-praktyki

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: sebek1516 » pt, 15 mar 2013, 22:55

Więc od czego jest dział na każdy temat?
TO już o nic nie można zapytać :D
I odpuść caps locka nastepnym razem ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: katecheta122 » sob, 16 mar 2013, 15:43

Może ty pracujesz "za frajer i jesteś żółtodziobem który za darmo zrobi wszystko..."
A to że wybrałem zawodówke nie znaczy że źle się ucze i mam na wszystko wylane.Po to wybrałem dobry warsztat żeby się czegoś nauczyć i ewentualnie po skończeniu szkoły zostać tam.

simoN.
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 9 kwie 2012, 14:03
Motocykl: KMX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koronowo
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: simoN. » ndz, 17 mar 2013, 15:07

Widzę kolego, że idziemy w podobnym kierunku. : )

Dzięki za te rady, które napisaliście w tych postach. :D Przydadzą mi się niedługo. :)

Polo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: sob, 16 mar 2013, 23:16
Motocykl: Rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: Polo » śr, 20 mar 2013, 23:19

Clairvoyant pisze:A ja Ci zadam pytanie, czy chcesz przez resztę życia być usmarowanym, zarabiając przy tym małe pieniądze ? Szukaj zawodu który przyniesie Ci duże zarobki, a dopiero dla relaksu babraj się w smarze. Mechanikowanie na co dzień po 8 lub więcej godzin szybko się nudzi, zastanów się.

Dokładnie, jestem w 2 tech na mechaniku i powiem szczerze mam praktykę dopiero w 3 klasie ale na warsztacie na wakacje wytrzymałem 7 dni roboczych, nie idź ciągle ubabrany ludzie z którymi pracowałem podziwiali mnie i mówili jaki głupi jestem ,jak już idziesz do zawodówki idź na lakiernika dobra praca i duże pieniądze.
Ogień w szopie!

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: mbartekx88 » czw, 21 mar 2013, 13:20

Polo pisze:Dokładnie, jestem w 2 tech na mechaniku i powiem szczerze mam praktykę dopiero w 3 klasie ale na warsztacie na wakacje wytrzymałem 7 dni roboczych, nie idź ciągle ubabrany ludzie z którymi pracowałem podziwiali mnie i mówili jaki głupi jestem ,jak już idziesz do zawodówki idź na lakiernika dobra praca i duże pieniądze.
A co za różnica gdzie pójdzie. Jeśli myślisz, że po szkole będzie umiał klepać samochody, szpachlować i kłaść lakier to pozdro. Wszystkie umiejętności zdobędzie podczas pracy po skończeniu szkoły lub w takcie wakacji (nie jednych). A co za różnica czy pogadają na zajęciach w szkole jakie są technologie napraw wgniecionej maski czy uszkodzonej skrzyni biegów. Praktyka najważniejsza, oby zdobył wykształcenie mechanika, a czy będzie lakierował czy babrał się w smarach to jego sprawa, jak będzie chciał zostać lakiernikiem, a wykaże się w warsztacie, w którym załatwił sobie praktyki, to na pewno mechanik pomoże mu kogoś znaleźć kto go przyuczy do zawodu lakiernika.

Co do tej praktyki jest ona najważniejsza, ale zawsze teorii trochę liznąć też trzeba, literatura dla lakierników jest, więc to żadna przeszkoda, że nie był w szkole na profilu lakierniczym.

A na forum, niekiedy widać brak praktyki jak ośka nie chce wyjść i boją się piznąć młotkiem, a w serwisówce nie było o tym mowy.

Nie wszyscy muszą być czystymi, dobrze zarabiającymi magistrami, ktoś musi te samochody naprawiać tak samo szpital z samymi lekarzami długo by nie pociągnął i czas docenić Panie salowe, dzięki którym w szpitalu jest tak czysto, a nie tylko wielbić lekarzy.

A nikt jeszcze na tym świecie bez smykałki nie dorobił się sensownych pieniędzy, dział motoryzacyjny jest ogromny i jest tyle pomysłów na dochodowy biznes w tej branży, że aż głowa boli i może lepiej zakasać rękawy do pracy niż przepierdźielić 5 lat.

Polo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: sob, 16 mar 2013, 23:16
Motocykl: Rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: Polo » czw, 21 mar 2013, 13:49

:) ok w ale w szkole zawodowej masz 2 dni lekcji i reszta to praktyka na warsztacie (lub tam gdzie sobie załatwisz ) , więc chyba na nim się będzie uczył. No wiesz musisz wybrać jak uwielbiasz kręcić przy autkach i mieć brudne rączki to droga otwarta :)
Ogień w szopie!

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: mbartekx88 » czw, 21 mar 2013, 14:10

Z tymi praktykami w szkole to lipa. Praktyk na zewnątrz jest tylko miesiąc w ciągu całego 3 letniego programu. A w szkole na praktykach nie ma na czym się uczyć lub kilku uczniów lekcje rozwala.

Autor tematu
katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: katecheta122 » czw, 21 mar 2013, 19:43

W I,II klasie są 2 dni praktyk,dopiero w III są 3 dni w tygodniu.
Z tego co mi wiadomo i o czym wszyscy mnie zapewniają to to że w I klasie na praktykach więcej się nasprzątam,jak dotknę samochodów.Ale mi to nie przeszkadza,jak trzeba to trzeba.
Decyzje o przyszłej szkole podjąłem już dawno,jeśli myślisz że lakiernik mniej się narobi i do tego więcej zarobi od mechanika,to wg. mnie jesteś w błędzie :)
W kwestii "narobienia i zarobienia" chyba jedno i drugie wychodzi podobnie.

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: pt77 » pt, 22 mar 2013, 09:09

Cześć. Dobrze że napisałeś chyba przy tym że lakiernik podobnie się narobi i zarobi. Mechanika jest fizycznie najcięzsza i najmniej płatna, lakiernictwo i elektryka\elektronika jest lepiej opłacalna i mniej fizycznie męcząca. Nie mylić lakiernictwa z blacharstwem które jest pomiędzy mechaniką a lakiernictwem.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: katecheta122 » pt, 22 mar 2013, 11:05

No ale przy lakiernictwie też się narobisz,bo nie jest to samo latanie z pistoletem.

Polo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: sob, 16 mar 2013, 23:16
Motocykl: Rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szkoła Zawodowa-praktyki

Post autor: Polo » pt, 22 mar 2013, 17:03

Dokładnie dużo trzeba ćwiczyć, dopieranie lakierów czyszczenie powierzchni sztuka malowania naświetlenie itd.
Ale moim zdaniem lakiernik bardziej opłacalny ale nikt za Ciebie decyzji nie podejmie wybierz to w czym najlepiej się czujesz .
Decyzja należy do Ciebie :)

A co do praktyki lepiej załatwić sobie wcześniej żeby na ostatnią godzinkę nie szukać :>
Ogień w szopie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”