Naderwany miesien czy cos innego?

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
satsun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 20 sie 2006, 13:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Naderwany miesien czy cos innego?

Post autor: satsun » czw, 3 maja 2007, 13:02

Wczoraj podciągałem się na drażku i nagle, coś mnie zabolało i nie mogę teraz głowy na lewą strone przekrzywić, na prosto trochę boli, po prawej jak dam na maxa też boli. Na lewo w ogóle tak boli. Położyc sie nie moge bo też boli( i to cholernie mocno). Cały czas praktycznie trzymam głowę lekko pochyloną w prawa strone. I co to może być, doradźcie co robić bo już mam tego dość. Ledwo co noc przespałem...

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » czw, 3 maja 2007, 13:11

Stary, zasuwaj do lekarza a nie szukaj tu porad lekarskich on-line :!:
Miałem kiedyś coś co podobnie się zaczęło, wyłem z bólu i bez końskich dawek pyralginy bym wbił zęby w podłogę-2 tygodnie później wylądowałem na intensywnej terapii i jedną nogą pukałem już do bram św. Piotra.
Ostatnio zmieniony czw, 3 maja 2007, 13:17 przez gajowy, łącznie zmieniany 3 razy.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » czw, 3 maja 2007, 13:13

DO LEKARZA I TO SZYBKO :!: :!: :idea: może to coś poważnego czy niewiem , lepiej skiknij do lekarza i sie dowiesz co i jak :P
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

Autor tematu
satsun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 20 sie 2006, 13:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: satsun » czw, 3 maja 2007, 13:28

No właśnie ale dzisiaj 3 to mało kto będzie... A po 2 nie biore zadnych przeciwbolowych... jutro muszę iśc bo dzisiaj to raczej nic.
No ale żeby od podciagania ... ;/ Kur... Może coś z kręgami ;/

gajowy a Tobie co było?

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » czw, 3 maja 2007, 16:52

Też to miałem i nie ma co robić paniki ba za kilka dni ból minie ale mimo to współczuje bo wiem co to znaczy. Ale tak:
- to nie wina drążka, mi sie to stało przy wyciskaniu na barki
- rozgrzewaj ciało przed treningiem, zwróć szczególną uwage najpierw na rozgrzewke stawów a później pojedyńczych parti (ZAWSZE rozpoczytaj kręceniem głowy w prawo i lewo, takie ruchy obrotowe) ale teraz zostaw w spokoju tą szyje.
- dlaczego to nie wina drążka? Otóż drążek nie ma nic wspólnego z karkiem ponieważ podciąganie angażuje tylko plecy i może w małym stopniu mięsnie przedramienia czy dwugłowe. To strzyknięcie jest dosyć rzadkie ale pojawia sie przy jakimś spięciu karku. Do tego jeżeli dołożysz brak rozgrzewki karku to mamy bardzo niemiłą kontuzje która zabiera nam kilka dni z życiorysu. W moim przypadku trwało to 3dni i ustało ale nawet po 7dniach czułem jeszcze drobny ból przy mocnym kręceniu głową. Bądź dzielny chłopie. Aha i osłaniaj szyje od zimnego wiatru bo bedzie kaplica. Jakiś szalik wskazany i dużo ciepła w to miejsce. Pozdro 3maj sie.

Autor tematu
satsun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 20 sie 2006, 13:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: satsun » czw, 3 maja 2007, 17:21

Yess cieszę się :DD Ale czy też aby napewno nie mogłeś zgiąć głowy w bok? Rozgrzewki nie robiłem, a trzymanie reki na tym miejscu( ogrzewanie) pomaga :D

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » czw, 3 maja 2007, 19:53

Ja też tak miałem jakkiedyś się z rana obudziłem...Mósiałem jakoś krzywo spać czy coś..cały dzień niemogłem głową ruszyć...na 2 dzień wstałem i niebolało...

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » czw, 3 maja 2007, 19:55

Tak miałem identyczne objawy czyli czyłem sie jakbym miał połamany kręgosłup na wysokości karku co jest oczywiście niemożliwe. Tak jak mówie, kilka dni i bedziesz spokojnie ruszał głową ale i jeszcze kilka kolejnych dni bedziesz czuł delikatne kłucie przy mocnym zginaniu. Trzymaj to w cieple a szybko przejdzie. P.S jeżeli ccesz to zgłoś sie na PW a napisze Ci co i jak rozgrzewać aby zdecydowanie zmniejszyć lub wyeliminować ryzyko podobnych kontuzji przy treningu. Wszystkie kontuzje spowodowane są złym doborem obciążenia lub tak jak w twoim przypadku brakiem rozgrzewki. Nigdy nie ćwicz bez rozgrzewki, wiem że na WFach rozgrzewka jest jaka jest albo jej wogóle nie ma i ludzie właśnie tak podchodzą później do sprawy zaczynając przygode z siłką.
Igi w Twoim przypadku to jest zupełnie coś innego, źle spałeś i tyle.

Autor tematu
satsun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 20 sie 2006, 13:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: satsun » czw, 3 maja 2007, 20:05

Stało się to wczoraj okolo 22, czy już jutro poczuje ulge?

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » czw, 3 maja 2007, 21:30

Niestety tego nie moge obiecać, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na kontuzje. Ale te 3 dni to chyba minimum jakie musisz znieść w bólach, później z każdym dniem bedzie lepiej. I moja rada jest taka żebyś pozamykał okna na noc żeby nie było przeciągu w pokoju bo mógłbyś jutro nie wstać z łóżka z bólu. Co do rozgrzewki to wysyłam na PW.

Autor tematu
satsun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 20 sie 2006, 13:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: satsun » czw, 3 maja 2007, 22:09

A głowe mam trzymać w jednej pozycji czy nią ruszac?

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » czw, 3 maja 2007, 22:16

Ruszaj na tyle na ile pozwala głowa. Nie próbuj tego rozruszać bo tylko pogorszysz sprawe. Jeżeli boli tak bardzo że musisz trzymać w jednej pozycji to tak właśnie trzymaj i nie ruszaj. Jeżeli zakres ruchu jest większy to nie widze problemu żeby lekko ruszać. Im mniej bedziesz to przeciążał tym szybciej sie zagoi. Dobrze by było gdybyś spał dzisiaj na plecach z zagłówkiem pod szyją. Aha mam tylko jedno ważne pytanie o które zapomniałem zapytać - czy ruch ręką powoduje u Ciebie dodatkowy ból? Jeżeli tak to niestety musisz udać sie do ortopedy i poddać rehabilitacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”