Zawody za kulisami co i jak?

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: amator » pt, 11 sty 2013, 22:32

Norbuś pisze:
Trochę nie rozumiem
certyfikat oraz książeczkę
sportowo – lekarską lub kartę zdrowia ( od 2013r.jedynym obowiązującym dokumentem
będzie karta zdrowia ) stwierdzeniem lekarza medycyny sportowej lub posiadającego certyfikat
PTMS o zdolności do startu musi posiadać i przekłada w biurze zawodów o ile wystąpi o to
Sędzia Główny Zawodów, lub Dyrektor Zawodów.
Od 2013 wystarczy karta zdrowia od lekarza rodzinnego? Czy nadal muszę zgłosić się do lekarza sportowego?
Tak musisz sie zgłosić do lekarza sportowego ale że ty jesteś "mlodzian" to najpierw do swojego rodzinnego żeby dal ci skierowanie na bezpłatne przeprowadzenie badań dla sportowca .Uwaga! Do skończenia 23 lat badanie jest ważne do 6 miesiecy, powyżej 23lat do roku.
Jak będziesz miał wyniki na ręku rejestrujesz sie do lekarza sportowego. Dawniej zawodnicy uzywali ksiażeczek sportowca w których co roku było wszystko zapisywane o stanie zdrowia , kontuzjach , wykluczeniach w uprawianiu sportu , to było dawniej od zeszłego roku Zarządy Okregowe PZM dają za darmo druki karty zdrowia w których lekarz sportowy wpisuje wynik badania i termin ich ważnosci . Potem kopie tej karty zdrowia wysyłasz przez biuro okregowe PZM-otu wraz z innymi dokumentami w celu wyrobienia licencji . W licencji plastikowej jest wtopiony czip w którym jest odnotowane jak długo są ważne badania itp. Przyjeżdzajac na zawody wystarczy podać licencję do biura zawodów a Pan/Pani wkłada licencję do czytnika i wszystko o tobie wie. W praktyce wygląda to troszkę inaczej ale z załozenia tak ma to
działać . Napisz skąd jesteś dokładnie

wawzon
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 247
Rejestracja: ndz, 1 lip 2012, 13:52
Motocykl: KX250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok. Stalowa Wola
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: wawzon » pt, 25 sty 2013, 21:05

Jak zaczyna się to wyrabia się licencję a b czy c w której jeździ najwięcej mało doświadczonych zawodników?
Jeżeli mam licencję to nie muszę płacić za udział w zawodach ?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: amator » pt, 25 sty 2013, 21:44

wawzon pisze:Jak zaczyna się to wyrabia się licencję a b czy c w której jeździ najwięcej mało doświadczonych zawodników?
Jeżeli mam licencję to nie muszę płacić za udział w zawodach ?
Pierwszą licencje jaką mozesz zdobyć to licencja "C" lub "B". Do zdobycia "C"wystarczy zdac egzamin teoretyczny i ukończyć jedne zawody cyklu np. "Mistrzostw Strefy" albo "Mistrzostw Okręgu" jesli na takich zawodach będzie przeprowadzany egzamin . Majac licencje "C" mozesz po starcie w 6 zawodach Strefowych poprosić o zmiane licencji na "B" (bez egzaminu i opłat).
LIcencje "B" mozna zdobyc po egzaminie teoret. i ukończeniu 1 zawodów cyklu Puchar Polski.
Z licencja C mozna stratowac w "Okregówkach" i "Strefach" , nie mozna w Pucharze i Mistrzostwach Polski (chyba że regulamin na to pozwoli).
Z licencją B mozna startować tam gdzie licencja C oraz w Pucharze Polski. Nie mozna startować w Mistrzostwach Polski (chyba że regulamin na to pozwoli).
Z licencją A można startowac tam gdzie licencja C i B oraz w Mistrzostwach Polski oraz w zawodach międzynarodowych poza granicami kraju.
Jeżeli masz licencje to musisz płacić wpisowe na zawody (chyba że regulamin zawodów mówi inaczej).
Licencja -jest niczym innym jak naszym ubezpieczeniem do uprawiania tej dyscypliny. Przez to zawsze jesteś chroniony w czasie treningów, zawodów i w czasie drogi na i z zawodów-treningow. :drinkers:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: Majster128 » pt, 25 sty 2013, 21:45

wawzon pisze:Jak zaczyna się to wyrabia się licencję a b czy c w której jeździ najwięcej mało doświadczonych zawodników?
Jeżeli mam licencję to nie muszę płacić za udział w zawodach ?
Najlepsi jeżdżą w A.
Nie płacisz jedynie za ubezpieczenie, które jest w licencji.

Autor tematu
Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: Norbuś » pn, 25 lut 2013, 18:21

http://www.motoresults.pl/pl/strefa-zaw ... cje/c-nowa

Wiem, że niektórzy mogą być znudzeni moimi pytaniami, ale dla mnie to trochę czarna magia :roll:

Wystarczy, że postąpię zgodnie z instrukcją? Czy muszę wyrobić licencję na zawodach skoro nigdy żadnej nie miałem?
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: amator » pn, 25 lut 2013, 21:48

Norbuś pisze:http://www.motoresults.pl/pl/strefa-zaw ... cje/c-nowa

Wiem, że niektórzy mogą być znudzeni moimi pytaniami, ale dla mnie to trochę czarna magia :roll:

Wystarczy, że postąpię zgodnie z instrukcją? Czy muszę wyrobić licencję na zawodach skoro nigdy żadnej nie miałem?

Tak, wystarczy że postąpisz zgodnie z instrukcją ale podstawą do uzyskania licencji jest "CERTYFIKAT".
Certyfikat, dostaniesz jak w pierwszych zawodach, do których przystąpisz, zdasz egzamin teoretyczny i praktyczny -to znaczy ukończysz 2 biegi (nawet na ostatniej pozycji).
Oczywiście zawody muszą być takie w których będzie przeprowadzany egzamin na certyfikat /licencję . Prosiłem cie wczesniej żebyś napisał skąd jesteś byłoby mi łatwiej operować przykładami . Kapewu?

Autor tematu
Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: Norbuś » wt, 26 lut 2013, 14:29

Mieścina niedaleko Obornik wlkp (I do Obornickiego klubu będe usiłował się zapisać)
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: mckwadrat89 » sob, 2 mar 2013, 15:34

Witam, dołączam się do wątku. Też będę robił teraz licencje, konkretnie C. Chciałbym się upewnić czy wszystko dobrze zrozumiałem. A więc czy moja kolejność czynności potrzebnych do zrobienia blachy jest słuszna? P.S. Jestem już klubie.

1. Zrobienie badań i ich wpis do tej żółtej książeczki.
2. Wypełnienie wniosku o nadanie certyfikatu sportu motorowego.( Tu moje pytania: Na wniosku jest rubryka dla lekarza, czyli podczas badania lekarz powinien tez podbić pieczątkę na tym wniosku, tak? Czy potrzebuję zdjęcia do tego wniosku?)
3. Udział w zawodach z w/w wnioskiem + zaliczenie egzaminów (konkretnie będę to robił 16-17 marca w Górze Kalwarii)
4. Wypełnienie wniosku o przyznanie licencji. ( Tu moje ponowne pytanie: Na wniosku jest rubryka dla lekarza, czyli podczas badania lekarz powinien tez podbić pieczątkę na tym wniosku, tak?)
5. Wypełnienie oświadczenia.
6. Zdjęcia.
7. Wpłacić kasę za licencje (270 zł).
8. Wysyłam: -wniosek
-oświadczenie
-kopie certyfikatu otrzymanego po zawodach
-kopie dowodu wpłaty z imieniem i nazwiskiem (270 zł)
-kopie tej żółtej książeczki zdrowia poświadczonej przez klub
-zdjęcie
na adres:
Biuro Licencji PZM
ul. Ogrody 12/62
85-870 Bydgoszcz
9. Czekam na licencje:)
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

patricks
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: pt, 14 lis 2008, 10:56
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: patricks » sob, 2 mar 2013, 21:13

[quote="mckwadrat89"]
8. Wysyłam:
-kopie certyfikatu otrzymanego po zawodach


W moim przypadku było tak że Unia Poznań- bo to na organizowanych przez nich zawodach zdałem na licencję C - wysłała potwierdzenie zdania egzaminu do siedziby motoklubu a trwało to prawie dwa miesiące :( mimo moich ponagleń i telefonów nie mieli zamiaru tego przyspieszyć a ja w miedzy czasie nie mogłem startować w zawodach bo nie miałem licencji tak więc nie liczyłbym że dostaniesz certyfikat zaraz po zawodach. Potem wysłałem wszystko do Bydgoszczy i tam też wszystko trwało jakieś dwa tygodnie!! Także radzę uzbroić się w cierpliwość no chyba że mój przypadek był wyjątkiem

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: amator » sob, 2 mar 2013, 22:53

mckwadrat89 pisze:Witam, dołączam się do wątku. Też będę robił teraz licencje, konkretnie C. Chciałbym się upewnić czy wszystko dobrze zrozumiałem. A więc czy moja kolejność czynności potrzebnych do zrobienia blachy jest słuszna? P.S. Jestem już klubie.
Nie do końca wszystko będzie jak zamyśliłeś .
Po pierwsze piszesz że chcesz zrobić licencje "c" ale w Górze Klawarii
będą zawody MP i PP w Country Crossie a w CC licencja "C' nie moze startować wiec nie bedzie egzaminu na licencję C.
Będzie egzamin na lic. "B" Osobiscie będe ciebie namawiał żebyś zrobił B ponieważ:
- zasady zdawania takie same dla B-C
-opłata taka sama
- w zawodach w licencji B konkurencja mniejsza , chłopaki jeżdżą dobrze , mniejsze ryzyko że ktoś w ciebie wjedzie.
- robiąc licencje B podczas zawodów CC wystarczy że przejedziesz połowę okrązen zwyciezcy klasy, nawet z przerwami na odpoczynek a w motocrossie C= ukończenie dwóch biegów .
- W lic.'C' jest bardzo duże konkurencja , wcale nie tak łatwo w pierwszą 15'kę sie załapac. Maszyna startowa zawsze pełna , ciasno, niebezpiecznie.
- W przyszłym roku planują ma juz nie byc licencji C

1. prawidłowo
2. zdjęcie tak , lekarz tak
3. egzamin tak G-K nie
4. lekarz tak
5. tak
6. tak do licencji zdjecie może być w formie elektonicznej
7. Prawidłowo to wpłacić do Zarządu Okregowego PZM gdzie podlagasz z klubem ,oddać resztę dokumentów i oni wszystko powinni wyslać a ty czekasz też u nich na licencję ale wiadomo jak jest i Paniom zza biórek nie chcie się tego robić i moze być tak jak pisze Patricks.
8. druga opcja gdyby mialo to trwać miesiącami .
9. Czekam na licencje:) albo powiadomienie od PZM żeby odebrać ją od nich.
patricks pisze:
W moim przypadku było tak że Unia Poznań- bo to na organizowanych przez nich zawodach zdałem na licencję C - wysłała potwierdzenie zdania egzaminu do siedziby motoklubu a trwało to prawie dwa miesiące :( mimo moich ponagleń i telefonów nie mieli zamiaru tego przyspieszyć a ja w miedzy czasie nie mogłem startować w zawodach bo nie miałem licencji tak więc nie liczyłbym że dostaniesz certyfikat zaraz po zawodach. Potem wysłałem wszystko do Bydgoszczy i tam też wszystko trwało jakieś dwa tygodnie!! Także radzę uzbroić się w cierpliwość no chyba że mój przypadek był wyjątkiem
Proponuję uprzeć sie i bezposrednio po zawodach odebrać osobiście wynik egzaminu .
Po resztę info zapraszam na PW. podam konkretne numery , co jak i gdzie . :drinkers:

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: mckwadrat89 » ndz, 3 mar 2013, 13:35

amator Dzięki za sprostowania. Już chyba wszystko wiem. Jeśli chodzi o licencje C czy B to jesteś już trzecią osobą która nakłania mnie na B. Chyba Twoje argumenty do mnie przemawiają, posłucham starszych i bardziej doświadczonych kolegów i zrobię B :)

P.S. Pisałem wcześniej maila do organizatorów CC w Górze Kalwarii i będzie można tam zrobić też C. Poza MP i PP będzie tam przecież jeszcze I i II ELIMINACJA MISTRZOSTW OKRĘGU WARSZAWSKIEGO, ale i tak pójdę na żywioł i zrobię B :D
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawody za kulisami co i jak?

Post autor: amator » ndz, 3 mar 2013, 22:34

mckwadrat89 pisze:amator Dzięki za sprostowania. Już chyba wszystko wiem. Jeśli chodzi o licencje C czy B to jesteś już trzecią osobą która nakłania mnie na B. Chyba Twoje argumenty do mnie przemawiają, posłucham starszych i bardziej doświadczonych kolegów i zrobię B :)

P.S. Pisałem wcześniej maila do organizatorów CC w Górze Kalwarii i będzie można tam zrobić też C. Poza MP i PP będzie tam przecież jeszcze I i II ELIMINACJA MISTRZOSTW OKRĘGU WARSZAWSKIEGO, ale i tak pójdę na żywioł i zrobię B :D
3mam cie za słowo i życzę połamania kół #-o . Słuchaj starego zgreda a nie pożałujesz :partyman: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”