Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Kajec » czw, 20 gru 2012, 00:31

Nie uważam, że zaśmiecał tym forum bo jeśli coś było nie tak to trzeba o tym mówić. Zaśmiecił wstawiając ,,?,, zamiast treści postu i dlatego usunąłem. Ciekło, więc coś było nie tak, kartery nie odkształcą się od tak po 2 czy 12 latach, pewnie była to drobnostka typu brak oczyszczenia powierzchni do których przylega uszczelka ale zrobiono z tego hardcore i macie to co macie. Dobranoc :)

Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » czw, 20 gru 2012, 00:40

Kajec pisze:Nie uważam, że zaśmiecał tym forum bo jeśli coś było nie tak to trzeba o tym mówić. Zaśmiecił wstawiając ,,?,, zamiast treści postu i dlatego usunąłem. Ciekło, więc coś było nie tak, kartery nie odkształcą się od tak po 2 czy 12 latach, pewnie była to drobnostka typu brak oczyszczenia powierzchni do których przylega uszczelka ale zrobiono z tego hardcore i macie to co macie. Dobranoc :)
Widzisz w tej chwili sami sobie zaprzeczacie, pisaliście że śmiecił na forum, co jest nieprawdą. Kartery mogły być uszkodzone, gdyż moto ma już 10 lat i nie jeden Kowalski mógł śrubokręt pomiędzy nie wkładać. Co do pytajników napisałem dlaczego ich użył lecz widzę ze tego też nie czytałeś. Zamiast chłopakowi doradzić, to zaczeli po nim jechać i dlatego założyłem ten temat bo najlepiej kogoś wyśmiać. Dlaczego on został ukarany banem jeżeli nie zaczął jak to powiedziałeś tego hardcoru-u tylko ktoś inny?? W takim razie może mnie ukarzecie, bo bronie kolegi??
Myślę, że przez noc przemyślicie tą dzisiejszą rozmowę :wink:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Majster128 » czw, 20 gru 2012, 00:50

YAMAHA509 pisze: Kolejna sprawa to Kajec i Majster napisali pierwsi do niego wiadomość PW w której się wyśmiewali z niego niech może to przytoczą jak już tak na szczerość wszystkich bierze, sami nie mieli odwagi powiedzieć tego publicznie w temacie tylko pisali PW.
Za chwilę kolego Ty dostaniesz ostrzeżenie za składanie fałszywych zeznań. Nie pisałem do myczka wiadomości w sprawie jego galerii i tym bardziej go nie wyśmiewając.
Ty też nie chcesz zrozumieć, że krytykę odnośnie sylikonu też trzeba umieć przyjąć.


YAMAHA509 pisze:a moderatorzy nie zatrzymali tej dyskusji
Na prośbę sebka odpisałem wyraźnie, że zrobię porządek w temacie na życzenie autora tematu, bo możliwe, że ten chce kontynuować dyskusję. Mimo tego, że dyskusja i spory się rozwijały ja żadnej prośby o sprzątanie tematu od autora tematu nie zobaczyłem.

Gdyby myczek kulturalnie napisał do któregoś z modów, żeby sprzątnąć temat to tak by się stało, a że on zamiast tego zaczął przepychankę na pw to ma efekt.

Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » czw, 20 gru 2012, 01:02

Majster128 pisze:Za chwilę kolego Ty dostaniesz ostrzeżenie za składanie fałszywych zeznań. Nie pisałem do myczka wiadomości w sprawie jego galerii i tym bardziej go nie wyśmiewając.
Ty też sobie zrozumieć, że krytykę odnośnie sylikonu też trzeba umieć przyjąć.
Szczerzę przepraszam, jeżeli cię w tym momencie uraziłem, pisałem szybko tego posta i dla tego wdarł się tam twój nick.
Mówisz, że nie wiedziałeś czy Myczek chciał kontynuować dyskusję, tylko on jej nie rozpoczął, a poza tym twierdzi że składał skargę na kolegę bociana o post którym czuł się urażony, ale to pozostało bez odpowiedzi. Tylko najlepiej ukarać osobę, która nie zaczęła spiny jak również przepychanki na PW, gdyż on nie pisał jako pierwszy wiadomości, do moderatorów tylko oni do niego. Pierwsza dotyczyła opinii, a raczej wyśmiania, że silikon to tandeta, jak by chciał takich opinii słuchać to by złożył temat: "Co zastosować do uszczelnienia karterów; silikon czy....", ale nie zrobił tego więc dlaczego ktoś rozpoczął dyskusję nie związaną z tematem i nie został ukarany??
Dziwne bo inni widzą w waszym zachowaniu odnośnie myczka niesprawiedliwość, tylko wy tego nie możecie dostrzec.

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Kajec » czw, 20 gru 2012, 09:43

Nie będę milion razy się powtarzać...
1. Była zadyma w temacie, nie zgłosił tego do posprzątania tylko spinał się i kontynuował jazdę i nie ma tutaj znaczenia kto zaczął. Ważne kto zaprzestanie, a że jest to jego galeria to sam też powinien dbać o porządek.
2. Nie napisał żadnej wiadomości do nas i nie zgłosił postów.
3. Nie ważne co chciał pokazać i udowodnić wstawiając ,,?,, Nie tak to powinno wyglądać bo zrobił tym jeszcze większy śmietnik.
4. Nie potrafił jak człowiek odpowiedzieć na PW.
5. Gdyby potrafił powiedzieć chociaż ,,przepraszam,, to sprawa zupełnie inaczej by wyglądała ale oczywiście NIE i koniec.

Tyle ode mnie.Nie mam czasu i ochoty na kontynuowanie tej słownej przepychanki przez jakieś bzdury :)
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt :)

Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » czw, 20 gru 2012, 12:02

Kajec pisze:Nie będę milion razy się powtarzać...
Ja także powtarzam już kilkanaście razy pewne kwestie, lecz nadal nie widzę na nie odpowiedzi.
Prosiłem cię także o zacytowanie twoich wszystkich wiadomości PW względem osoby Myczka, jak dotąd tego nie zrobiłeś, tylko zacytowałeś jego wypowiedź.
Kajec pisze:Tyle ode mnie.Nie mam czasu i ochoty na kontynuowanie tej słownej przepychanki przez jakieś bzdury :)
Uważasz, że obrona kolegi oraz ukazanie tego, że nawzajem się nie szanujemy jest bzdurą :?:
Myślę, że powyższa twoja wypowiedź pokazuje jakie masz podejście do tej sprawy :!:

adoado0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 15:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Chojnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: adoado0 » czw, 20 gru 2012, 12:45

To może i ja się wtrącę i napiszę swoje przemyślenia:

Ranga problemu na forum nie jest aż taka wielka by wszystko musiało być jak w zegarku - ktoś pisze w sposób nietaktowny ("niemiły") to powinien być ostrzeżony - jeżeli został dalej ostrzeżony a dalej używa personalnych zwrotów to powinien być zbanowany permanentnie lub tymczasowo. Forum to nie przepychanki - jezeli ktoś się nie stosuje do upomnienia to powinień zostać ukarany - jeżeli ktoś nie akceptuje to niech nie korzysta - wydaje mi się, że każda średnio rozgarnięta osoba jest w stanie się do tego dostosować i pisać na forum w miarę normalnie. Czasami się zdarzy, że rzeczywiście ktoś zostanie niesłusznie (nie wiem czy tak było - piszę teoretycznie) to taki już niestety urok przyjętego systemu - nic nie jest idealne.

Druga sprawa dotyczy postów-odpowiedzi osób, które od razu widać, że przekazują swoją wyższość na osobą pytającą, w stylu: "nie znasz się to tak masz" etc. Oczywiście to już własnie leży w gestii moderatora by takie przypadki wychwycić.

Natomiast gdy pytający ma problem i od razu neguje wszystkie odpowiedzi w sposób 'zlewający', bez sensownego wytłumaczenia gnojąc innych - to też do śmietnika. Więc ja się przychylam do wersji, że trochę rygoru jeszcze nikomu nie zaszkodziło, inaczej wszystkim się w głowach poprzewraca :)

Zatemr reasumując: z tego co przeczytałem temat pobieżnie od początku to zakończyłbym tę dyskusję. Jeżeli ktoś rzeczywiście jest bez winy to potrafi to spokojnie uargumentować. Natomiast jeżeli wdaje się w niepotrzebną emocjonalną dyskusję, dodatkowo w niemiłym tonie, to postąpiono słusznie. I niech tak zostanie - lepiej zrobić trochę więcej odsiewu aniżeli ma zostać głupich postów i tematów, gdzie wchodzę i jeden się bardziej wymądrza od drugiego.

4tSTUNT
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: śr, 20 sty 2010, 20:57
Motocykl: KTM EXC 400
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie - DW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: 4tSTUNT » czw, 20 gru 2012, 14:39

Zgadzam się z kolega wyżej.
troche rygoru nie zaszkodzi i chyba warto zakończyć ten temat, bo zdania jak do wszystkiego są podzeilone i jest to trochę temat rzeka i wytykanie sobie błędów na wzajem.
Myczek popił błąd , ale moderator też bo czasem są mega nadgorliwi i dostaje się warna za nie rozpoczęcie zdania z wielkiej litery.
Dalej myczek wdał się w niepotrzebną dyskusję z innymi użytkownikami - co mógł moderator ogarnać, ale nie zrobił tego więc znów jest remis.
Kolejna sprawa Myczek w swej galerii wstawił ,,?,,- po prostu coś strasznego, normalnie idzie się za głowę złapać. Co z tego? W zasadzie jego galeria i zaśmiecił SWÓJ temat do czego chyba ma prawo.
Następna sprawa to fakt zgadzam się z moderatorami- każdy jest człowiekiem. Czasem są takie sytuację że ktoś coś napisze i sie na to przymknie oko, ale jak któryś raz się to widzi to człowieka ponosi i może coś niepotrzebnie rzucić, bo emocje biorą górę, ale dobrze by było przyznawać się do błędu.
Ostania sprawa którą dużo osób porusza to być fair. Tak nigdy nie bedzie . . Każdy chce pomóc, każdy oczekuje pomocy, ale czasem to idze w złym kierunku. Np na forum powstaje dzisiątki tematów jakie moto po dt, jakie moto do 3k, mototr nie odpala tragedia a wystarczy tylko użyć wyszukiwarki by coś takiego znaleźć i osobiście również drażni mnie gdy widzę coś takiego więc nie dziwie się modą gdy czasem niereagują lub opierniczą kogoś bezpodstawnie.
http://polskajazda.pl/Motocykle/KTM/400-EXC/137075

http://www.bikepics.com/members/4tSTUNT/02400exc/


GG: 8976803

Skuter 50/80 4T --> Yamaha DT 125cc --> KTM EXC 400cc 2002r

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Martin KTM » czw, 20 gru 2012, 15:05

Więc na przyszłość Panowie:
Jeśli widzicie gdzieś niestosownie napisany post, który wg was powinien zostać przez nas rozpatrzony to klikajcie ikonkę "Zgłoś post". To pomaga, bo naprawdę staramy się czytać większość postów na bieżąco, ale wiadomo jak jest z czasem. Ja wchodzę na forum 2-3 razy dziennie i w miarę możliwości sprawdzam posty oczekujące, przeglądam dział ogłoszeń i czytam tematy z pozostałych działów (nie zawsze mam czas przeczytać wszystkie nowe posty i przyznaję się do tego), ale zawsze mogę coś przeoczyć.

Reasumując: widzisz niestosowny post, klikasz "Zgłoś post", Ty przyczyniasz się dla dobra ludzkości, a nam łatwiej wyłapać tzw. "rodzynki" i utrzymać porządek . Oczywiście jest kilku użytkowników, którzy czasem zgłaszają posty, za co dziękuję ( Wy Panowie wiecie o kogo chodzi).

Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » czw, 20 gru 2012, 15:11

Zgadzam się i już pisałem, że trochę rygoru jest potrzebne, ale przemyślanego. I dlatego uważam, że zarówno Myczek jak i moderatorzy popełnili błąd. Moderatorzy powinni zatrzymać spine od razu po poście forumowicza Neex-a oraz nie powinni brać sami w niej udziału, Myczek również powinien trochę zapanować nad emocjami (ale należy go także zrozumieć, gdyż wiadomo galerię zakłada się po to aby się pochwalić tym jakie postępy robimy itp., lecz w tym wypadku forumowicz zwyczajnie został wyśmiany i tu należy szukać przyczyny jego zachowania). Dlatego uważam, że kara bana była zbyt dotkliwa i powinna zostać zniesiona.
Jeśli do tego dojdzie temat może być zamknięty :wink:
Pozdrawiam :!:

4tSTUNT
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: śr, 20 sty 2010, 20:57
Motocykl: KTM EXC 400
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie - DW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: 4tSTUNT » czw, 20 gru 2012, 17:21

MYRTIN KTM pisze:(...)

Reasumując: widzisz niestosowny post, klikasz "Zgłoś post", Ty przyczyniasz się dla dobra ludzkości, a nam łatwiej wyłapać tzw. "rodzynki" i utrzymać porządek . (...).
Niestosowny tzn wulgarny, czy jak widzę temat jakie moto do 3k, a pamiętam że taki widziałem 3tyg temu też zgłaszać :D
http://polskajazda.pl/Motocykle/KTM/400-EXC/137075

http://www.bikepics.com/members/4tSTUNT/02400exc/


GG: 8976803

Skuter 50/80 4T --> Yamaha DT 125cc --> KTM EXC 400cc 2002r

KULEK.
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: śr, 18 lip 2012, 11:41
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: KULEK. » czw, 20 gru 2012, 19:58

YAMAHA509 pisze:Zgadzam się i już pisałem, że trochę rygoru jest potrzebne, ale przemyślanego. I dlatego uważam, że zarówno Myczek jak i moderatorzy popełnili błąd. Moderatorzy powinni zatrzymać spine od razu po poście forumowicza Neex-a oraz nie powinni brać sami w niej udziału, Myczek również powinien trochę zapanować nad emocjami (ale należy go także zrozumieć, gdyż wiadomo galerię zakłada się po to aby się pochwalić tym jakie postępy robimy itp., lecz w tym wypadku forumowicz zwyczajnie został wyśmiany i tu należy szukać przyczyny jego zachowania). Dlatego uważam, że kara bana była zbyt dotkliwa i powinna zostać zniesiona.
Jeśli do tego dojdzie temat może być zamknięty :wink:
Pozdrawiam :!:
Czyżby jest to Twój kolega ,że go tak bronisz? Tak, każdy popełnia błędy ale powinniśmy z przymrużeniem patrzeć na działania moderatorów bo to dzięki nim na forum panuje porządek a widocznie na bana musiał zasłużyć.
Sam byłem moderatorem na wielu forach ,więc wiem jak to działa. Wlepia się takim delikwentom bana lub ostrzeżenie a oni z wielkim oburzeniem piszą: `Za co?!` ( to jest ta najłagodniejsza wersja )
Chyba nie za darmo bo jak wiemy w Polsce trzeba na wszystko sobie zapracować. ;)
Czasami wystarczy popatrzeć na siebie niż na innych a wtedy ułatwimy pracę moderatorów jak i sobie bo przecież nie będziemy się mieli do czego przyczepić.
Jeżeli ban nie jest permanentny to według mnie nie powinno być dyskusji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”