Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » śr, 19 gru 2012, 19:34

Chciał bym poruszyć temat nadużywania i nieprzestrzegania prawa przez moderatorów, w związku z incydentem jaki miał miejsce wczoraj odnośnie krytyki i zaśmiecania galerii forumowiczowi Myczkowi.
Kolega Myczek chciał podzielić się swoją radością z ukończenia remontu swojego motocykla ( na pewno większość z nas się cieszy, gdy skończy naprawiać motocykl i wszystko się uda ), lecz niestety został został wyśmiany za to, że zastosował silikon na nowe uszczelki, aby być pewnym, iż nie będzie się sączył olej ( jak wiadomo po 10 latach użytkowania moto powierzchnie karterów mogą nie być idealne i uszczelka sama może nie wystarczyć ). Ostatecznie forumowicz Myczek został ukarany banem, w uzasadnieniu którego było:
"Zostałeś na zawsze wyrzucony z tego forum.
Skontaktuj się z administratorem w celu uzyskania dalszych informacji.
Powód: Obrażanie innych użytkowników
Zbanowano Twój login."
Uważam, że moderatorzy przekroczyli swoje uprawnienia i nie mieli podstaw do nałożenia bana na tego forumowicza.
W ich mniemaniu obrażał innych użytkowników, lecz ja w żadnym jego poście się tego nie doszukałem, a pisanie wiadomości prywatnych i wyrażających opinie jest zgodne z regulaminem, który brzmi:
6.6 prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów pod adresem innych użytkowników, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych zasad moralnych oraz demoralizacji po przez manifestowanie rzeczy ogólnie uważane za zakazane i zabronione, naruszenie etykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW)
Ostrzeżenie powinny dostać osoby, które zaczęły, dyskusję w w galerii, ponieważ złamały regulamin (również moderator) który mówi, że:
Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone:
6.4 Pisanie postów nie związanych z tematem, ironizowanie w formie docinek czy uśmieszków

Reasumując domagam się przywrócenia dostępu do konta Myczkowi, ponieważ w żaden sposób nie złamał on regulaminu tak aby otrzymać bana. Kolejną sprawą jest to, że moderatorzy każą innych użytkowników za łamanie regulaminu a sami go nie przeszczegają. Dlatego powstał ten post aby forumowicze jak i moderatorzy nauczyli szanować się nawzajem, a nie wyśmiewali jeden na przeciw drugiego. Zdaję sobie sprawę, że i ja mogę dostać bana bo napisałem jaka jest sytuacja ( choć nigdzie nie złamałem regulaminu), ale trzeba tą sprawę rozwiązać, a nie przemilczeć. Niech wyciągną wnioski z tego zarówno forumowicze (również i Ja) jak i moderatorzy.
Pozdrawiam i czekam na rozstrzygnięcie sprawy :wink:

4tSTUNT
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: śr, 20 sty 2010, 20:57
Motocykl: KTM EXC 400
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie - DW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: 4tSTUNT » śr, 19 gru 2012, 20:35

To jest polska :D. Teraz dostaniesz bana za wyrażanie opinii, która może być nipoprawna wobec moderatorów :lol:
A tak serio zgadzam się z Tobą! Kolega nie wiem czemu dostał bana. Akurat widziałem tamten temat i go przejżałem. Fajna relacja, jasno opisane i sprecyzowane że silikon w razie X dodany na uszczelki, a ktoś (kto nie umie czytać ze zrozumieniem) wsadził swoje 3grosze i zaczął cisnąć że silikon i powstał niepotrzebny off-topic czego konsekwencją było zbanowanie uzytkownika? Żałosne! Gdyby groził kogoś, obrażał lub coś . . . Poprostu brak powagi i nie wiem komu motox moderatorów rozdaje . .
http://polskajazda.pl/Motocykle/KTM/400-EXC/137075

http://www.bikepics.com/members/4tSTUNT/02400exc/


GG: 8976803

Skuter 50/80 4T --> Yamaha DT 125cc --> KTM EXC 400cc 2002r

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Czepek » śr, 19 gru 2012, 20:49

A teraz postawcie się w roli moderatora, który musi ogarnąć coraz to większy burdel na tym forum.
Pozdrawiam.

ps. co do autora- kolega Myczek chyba sam pisał, że zrezygnował z forum, więc chyba nad banem nie ubolewa.


:drinkers:
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: sebek1516 » śr, 19 gru 2012, 20:53

Warany za interpunkcje to nowość ale bany to już przesada tak samo jak ten w przypadku Myczka. Każdy użytkownik z dłuższym stażem wie jak to forum funkcjonuje od lat.
Ludzie na PW się obrzucają bo im wolno. Wracając do interpunkcji to przez chwile tu był terror za gópie znaczki. Ustał może dlatego że przez warany cześć użytkowników niema możliwości pisania :lol: :lol:
Wracając do tradycji forum, interpunkcję się wytykało i sugerowało poprawę i nikt się nie pienił ale teraz Majster wyszedł z założenia ze należy wszystkich karać i wprowadzać zmiany i już widać skutki. Ludzie już inaczej patrzą na moderatorów i zniechęcają się do tego forum. Zamiast czepiać się literek zajmijcie się czymś twórczym bo póki co to widzę straż miejską, która gania za psie kupy a ostatnio coś głośno o likwidacjach tej formacji.

Co do powodu bana to jest śmieszny bo powinno polecieć kilku innych użytkowników, którzy wyśmiewali się za ten silikon, bo w końcu: ''stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin" jest zabronione.

Kiedy tu w ogóle ostatnio kogoś zbanowali? Po co zmieniać coś co jest dobre?
Jak obrażał? Tu sie takie wiązanki przewijały a jakoś nie banowali.
I ciekaw jestem kto go zbanował?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Kajec » śr, 19 gru 2012, 22:08

Ja go zbanowałem za to jakimi bluzgami rzucał do mnie na PW po tym jak grzecznie go upomniałem. Jeśli lubicie jak ktoś ,,kur*ami'' do was rzuca to droga wolna ale na tym forum nikt tolerować tego nie będzie.
Chcesz być dobry, upominasz, a ktoś do Ciebie z ,,kur*ami''. Panowie! Bądźmy poważni. Gdzie się podziała kultura...
No tak... źli moderatorzy, którzy nic nie robią....
Zapraszam do pomocy przy MotoX Jamie 2. Zobaczymy kto jak bardzo jest pracowity :lol: :lol: :lol: :lol:

Skoro wszystko jest tak niedobre i bee to dlaczego nikt nie zgłasza postów :)

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: trak » śr, 19 gru 2012, 22:23

Kajec pisze:Ja go zbanowałem za to jakimi bluzgami rzucał do mnie na PW po tym jak grzecznie go upomniałem. Jeśli lubicie jak ktoś ,,kur*ami'' do was rzuca to droga wolna ale na tym forum nikt tolerować tego nie będzie.
No tak... źli moderatorzy, którzy nic nie robią....
Zapraszam do pomocy przy MotoX Jamie 2. Zobaczymy kto jak bardzo jest pracowity :lol: :lol: :lol: :lol:

Skoro wszystko jest tak niedobre i bee to dlaczego nikt nie zgłasza postów :)
A jak do mnie ktos sie na PW sadzil i zgłaszalem to 3 razy to dlaczego nie dostał bana?
To tak tylko na marginesie pytam, bo wieje mi to delikatnym nadużyciem władzy.
A do całego tego tematu w sumie i tak mam obojętny stosunek.
Znów bedzie bicie piany.
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » śr, 19 gru 2012, 22:27

Kajec pisze:Ja go zbanowałem za to jakimi bluzgami rzucał do mnie na PW po tym jak grzecznie go upomniałem. Jeśli lubicie jak ktoś ,,kur*ami'' do was rzuca to droga wolna ale na tym forum nikt tolerować tego nie będzie.
Kajec i po raz kolejny nawet ty regulaminu nie przestrzegasz:
1. Zakaz używania wulgaryzmów (nawet z cenzurą w postaci kropek, gwiazdek, itp)
A bana dałeś chłopakowi choć jako pierwszy napisałeś do niego i co mówisz, że go upomniałeś, ale o co :?: Pomyśl o to że silikon dał, bo miał na karterach nierówną powierzchnię?? Upomnieć to powinieneś tych, co zaczeli wyśmiewać się z tego że "czerwony silikon do kibli" bo to oni jak to ujął jeden z moderatorów obniżają poziom forum. Poza tym nikogo nie wyklinał jak inni w swoim poście, tylko dał odpowiedź na twoje pytanie, które jako pierwszy zadałeś, a jak mówi regulamin sprawy prywatne rozwiązuję się przez PW, tak jak już wcześniej pisałem (widocznie nawet nie doczytałeś dokładnie ):
6.6 prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów pod adresem innych użytkowników, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych zasad moralnych oraz demoralizacji po przez manifestowanie rzeczy ogólnie uważane za zakazane i zabronione, naruszenie etykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW),
Co do twoich słów o tym kto dużo robi, to wcale ci nie wytykam, że nie robisz, a wręcz przeciwnie jesteś bardzo dobrym organizatorem i myślę, że nie jedna osoba ci tego zazdrości, ale jeżeli tak będą co niektórzy traktowani bez szacunku to zamiast zrobić prawdziwe spotkanie forumowiczów (jak się naczytają jak tu się szanuje ludzi) to zamiast z roku na rok na więcej osób na MotoX Jam będzie ich mniej.
Seba i 4tSTUNT dzięki, za zrozumienie :wink:
Pamiętajcie ja nie stworzyłem tego tematu żeby kogoś wyśmiać czy wytykać jego błędy bo sam idealny nie jestem, ale minimum sprawiedliwości by się przydało :wink:

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Kajec » śr, 19 gru 2012, 22:30

Ja złamałem regulamin? To przepraszam.... Mam zacytować całą wiadomość żeby to wystarczająco dotarło...
Nie interesuje mnie jak silnik składał i na co... Interesuje mnie to jak postępuje na forum. Edytowanie postów i wstawianie ,,?,, =SPAM- usunięcie tematu, nie wspominając o tym, że powinien dostać warna.
Ja się z wami przekrzykiwać nie będę bo to nie jest piaskownica.

Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » śr, 19 gru 2012, 22:42

Kajec pisze:Ja złamałem regulamin? To przepraszam.... Mam zacytować całą wiadomość żeby to wystarczająco dotarło...
Nie interesuje mnie jak silnik składał i na co... Interesuje mnie to jak postępuje na forum. Edytowanie postów i wstawianie ,,?,, =SPAM- usunięcie tematu, nie wspominając o tym, że powinien dostać warna.
Ja się z wami przekrzykiwać nie będę bo to nie jest piaskownica.
Widzę, że nie nie widzisz problemu. A co do za cytowania to proszę zacytuj. Odnośnie piaskownicy, to jak widzisz ja się z nikim nie kłócę tylko z szacunkiem rozmawiam z tobą i z innymi.
Twierdzisz, że Myczek spamował swoją galerię (po przez edytowanie postów), jak byś ty się czół jak by ciebie zmieszali z błotem i to co druga wypowiedź, a za zdjęcia wstawił pytajniki, bo chciał abyście zwrócili uwagę jak się traktuje niektórych forumowiczów.

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: Kajec » śr, 19 gru 2012, 22:49

Za co mam czuć się winny? Za to, że ktoś siedzi ,,kilka dni,, na forum i już rzuca wyzwiskami do mnie? No tak, przeproszę, wyrażę skruchę i dam sobą pomiatać. Gratuluję podejścia ale nikt normalny tak nie zrobi. Chcecie mieć porządek na forum to niestety ale czasami trzeba twardych decyzji. Ja nic osobiście do was nie mam ale zwyczajnie zbastujcie.
PW:
,,No uciekaj uciekaj ! Wszyscy warci tyle samo...i ty mnie pouczasz ze ja mam sie nie wypowiadac na temat kogos kogo nieznam ? To jak kurde śmiesz wypowiadac na temat mojego moto nieznajc go ! Widziałes kartery ze mądrujesz? I zostało złozone na uszczalkach tak kurde włąsnie sie interesujesz...Sam siebie pogrązyłęs w tym momecie..! "

Autor tematu
YAMAHA509
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: sob, 20 cze 2009, 17:38
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: YAMAHA509 » śr, 19 gru 2012, 23:00

Kajec pisze:Za co mam czuć się winny? Za to, że ktoś siedzi ,,kilka dni,, na forum i już rzuca wyzwiskami do mnie? No tak, przeproszę, wyrażę skruchę i dam sobą pomiatać. Gratuluję podejścia ale nikt normalny tak nie zrobi. Chcecie mieć porządek na forum to niestety ale czasami trzeba twardych decyzji. Ja nic osobiście do was nie mam ale zwyczajnie zbastujcie.
PW:
,,No uciekaj uciekaj ! Wszyscy warci tyle samo...i ty mnie pouczasz ze ja mam sie nie wypowiadac na temat kogos kogo nieznam ? To jak kurde śmiesz wypowiadac na temat mojego moto nieznajc go ! Widziałes kartery ze mądrujesz? I zostało złozone na uszczalkach tak kurde włąsnie sie interesujesz...Sam siebie pogrązyłęs w tym momecie..! "
Chciałem żebyś zacytował wiadomość PW, bo w niej nie ma żadnego wyzwiska względem twojej osoby (jak sam piszesz), a ten wulgaryzm użyty w żaden sposób w kontekście całej wypowiedzi nie tyczy się ciebie, tylko służy wzmocnieniu wymowy tego zdania :!: Chyba, że są jakieś inne wiadomości PW, w których są te obelgi względem ciebie, choć szczerzę wątpię.
Dlatego uważam, że ten ban to był nagły przypływ emocji i nie przemyślana decyzja. Uważam, że porządek na forum powinien być, ale nie kosztem niewinnych, którzy nie rozpoczęli tej spiny nawet :wink:

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naruszanie regulaminu przez moderatorów

Post autor: marek antczak » śr, 19 gru 2012, 23:07

Ja kiedyś tez dostałem ostrzeżenie ze zamiescilem zdjęcia we własnym poście ale nie były na temat założonego postu. Popytem , pomyślałem i złożyłem drugi post o nazwie "galeria moja , przyjaciele i takie tam" i mam teraz spokój . Może Robie błędny ort. ale to zwiazane jest iż mam takie braki wykształcenia , staram się uważać . Ale do sedna ; ostrzeżenie dostałem od moderatora który jest dobrym kolega mojego byłego kolegi! A wiem o tym bo z relacji ze zlotu forum jakie było w tym roku. Czasami jest tak iż uległy emocjom a czasami chcemy komuś zrobić po złości , ja np przyjem ostrzeenie z pokora Bo wiedziałem ze nic nie zmienię ale mam świadomość jakie były prawdziwe powody. Pw jest jak nazwa wskazuje wiadomością prywatna i tak powinno zostać a jak ktoś sobie nie życzy pw może ta osobę zablokować .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”