Problemy z prawem!!!!

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
DCkamilDC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pn, 24 sty 2011, 19:51
Motocykl: cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: DCkamilDC » pt, 23 lis 2012, 19:42

Oj niemiła sytuacja ;/ Życzę Ci powodzenia kolego w tej sprawie i zdaj relacje jak się to skończyło bo mi też nieraz się to zdaża. Mnie po osiedlu kiedyś całym gonili ale na koło i do domu to w 2 minuty z całego stroju się przebrałem w normalne ubranie i w laczkach pod dom wyszedłem hehe :D :P Możesz jeszcze powiedzieć że nie wiedziałeś jak masz się zachować, przeprosić i że już nie będziesz tak robił może zadziała ;) w moim wypadku w takiej samej sytuacji zadziałało :P

Autor tematu
jonekxmoto
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: czw, 9 sie 2012, 14:35
Motocykl: Yamaha YZ450f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słubice lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: jonekxmoto » pt, 23 lis 2012, 19:53

Drobna poprawka,jednak nie wiem czy ciotka powiedziała czy to ja,bo mogła nie powiedzieć ale zaraz napisze jak będe wiedział.


POPRAWKA CIOTKA POWIEDZIAŁA :axe: :axe: :axe:
Ostatnio zmieniony pt, 23 lis 2012, 20:02 przez jonekxmoto, łącznie zmieniany 1 raz.

Neex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 169
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 15:29
Motocykl: KTM SXF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: Neex » pt, 23 lis 2012, 19:59

Zobaczysz ze wezma cie na komiariat dostaniesz pouczenie i do domu :) Jestes nie pełnoletni policja pewnie tez z jakiejs wioski to im sie akurat chce protokoły pisac i do sądów podawac ;P Sam jestem ze wsi i wiem jak to jest ;D Pewnego pieknego sylwestra za gówniarza cała noc wariowalisy maluchami z rówieśnikami ( srednia wieku 16 lt nikt nie miał prawka) no i sobie tak jezdzilismy po okolicach az policja zajechała nam droge no to wszyscyw sumie uciekli i gonilismy sie po wiosce chyba ze 2 godziny ale pech chciał ze kolega był tak %% ze zostawił legitymacje szkolna w maluszku. Super wóz oczywiscie zabrała laweta policyjna, umowa spisana była na jakies żula to juz kij z tym ale po nowym roku zebralismy sie wszyscy poszlismy na komisariat , przeprosilismy i sie upiekło ;) nawet nic nie powiedzieli tylko "spoko" i do domu. Wiec nie spinajcie tak i nie straszcie chłopaka

Autor tematu
jonekxmoto
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: czw, 9 sie 2012, 14:35
Motocykl: Yamaha YZ450f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słubice lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: jonekxmoto » pt, 23 lis 2012, 20:06

POPRAWKA CIOTKA POWIEDZIAŁA :axe: :axe: :axe: :axe:

No oby tak było jak piszesz że tylko pouczenie,ale lepiej się przygotować na najgorsze i później zagiąć sędziego itp.
Przedstawić mu argumenty że to nie ja itd. W bardzo najgorszym wypadku jak dadzą karę pieniężna albo zakaz prowadzenia pojazdów to będę się
odwoływał i odwoływał aż do skutku,ale piszcie dalej co wam przychodzi na myśl.

CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: CZACHA » sob, 24 lis 2012, 18:27

Jak sprawa jednak trafi do sądu a ty się przyznałeś to już możesz sobie :butthead: komu uwierzą policji czy jakiemuś małolatowi co gumuje sprzęt na drogach publicznych (nie ukrywam tego ze czasem to i mi się zdarzy)Moim zdaniem jak wo gule pojawisz się na komisariacie to zrobią wielkie oczy bo się nie spodziewali ze przyjdziesz a potem pokarzą jaka mają władze pomamrają i wypuszczą do domu z pouczeniem,policja to w większości fajni ludzie w brew pozorom sam się niejednokrotnie o tym przekonałem choć są wyjątki które niszczą im opinie,daj znać jak to się skończyło bo ja miałem o wiele groźniejsza historie ale słono za to zapłaciłem.
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

michu13
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: śr, 23 lut 2011, 15:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: michu13 » sob, 24 lis 2012, 19:02

Powiedzcie mi jedno jak to jest możliwe, że mogą ci dowalić mandat za brak OC i prawka, na pojazd który jest nie dopuszczony do ruchu ? Przecież to tak jak bym do kanapy zamontował silnik i jeździł tym po ulicy, albo hulajnogą z silnikiem ;/ Dla mnie to jest nie logiczne jeśli pojazd nie jest dopuszczony do ruchu nie ma homologacji to w świetle prawa powinni oskarżać o poruszanie się czymś co nie nie może się poruszać po ulicy, a to, że tak naprawdę od zwykłego motoru się różni tylko tym, że nie ma świateł to szczegół. Jak można dostać mandat za brak prawo jazdy na pojazd na który nie da się zrobić prawo jazdy, podobnie z OC jak można dostać fundusz za jego brak jeśli NIE DA się go ubezpieczyć. Jak ktoś może to niech wytłumaczy jak wygląda prawo w takiej sytuacji ? Bo mi się wydawało, że jedyne za co mogli byśmy zostać ukarani to za to, że się poruszaliśmy pojazdem który nie ma prawa się poruszać po ulicy.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: sebek1516 » sob, 24 lis 2012, 19:04

OC można wykupić w WARCIE np ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

michu13
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: śr, 23 lut 2011, 15:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: michu13 » sob, 24 lis 2012, 19:11

Na pewno o OC mówisz? OC- Odpowiedzialność cywilna, czyli jeśli z naszej winy coś się komuś stanie to właśnie to ubezpieczenie pokrywa koszty. Jakim cudem na crossa można by OC kupić ? I w jakim celu, co jeśli komuś na torze zajedziemy drogę i się wywali i plastiki połamie ;p ?

Neex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 169
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 15:29
Motocykl: KTM SXF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: Neex » sob, 24 lis 2012, 19:35

michu co do prawka to mozna zrobic zwykle A na motocykl inaczej pojazd jednosladowy ;) Tylko jak cie złapia na crossie to i tak wlepia cos za jazde pojazdem nie przystosowanym do ruchu drogowego.

Autor tematu
jonekxmoto
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: czw, 9 sie 2012, 14:35
Motocykl: Yamaha YZ450f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słubice lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: jonekxmoto » sob, 24 lis 2012, 19:45

Właśnie dlatego polskie prawo jest durne,motor nie dokumentu rejestracyjnego więc nie wiesz czy to jest 50ccm czy to jest dwa litry pojemności,
więc za brak prawka nie powinno być paragrafu,druga rzecz to OC,cokolwiek znajdzie się na drodze publicznej takie ubezpieczenie musi mieć.
Oby tak było żeby na pouczeniu się skończyło.

A co do OC na crossa to można wykupić na sprzęt rolniczy żeby tylko było,ale w razie wypadku sprawa się komplikuje, bo np. bez przeglądu OC jest nie ważne,
a gdzie podbijemy że przegląd był robiony w takiej YZF 450? Chyba na czole...

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: sebek1516 » sob, 24 lis 2012, 20:30

Tak, mówię o OC. Stopare złotych wychodzi za motor. Temat już był poruszany na forum.
Po 1. Mniejsza kara przy kolizji na drodze za brak OC.
Po 2. Jak ci motor wezmą na parkin policyjny to udowodnisz że jest twój.
Po 3. zniżki już Ci naliczają ;)
Po 4. To sie chyba kwalifikuje jako SAM czy nie mam pojęcia. Wiem że można bo od wiosny wykupuję ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy z prawem!!!!

Post autor: Rams » sob, 24 lis 2012, 23:03

michu13 Motocykl crosso'wy jest pojazdem mechanicznym, więc zalicza się do pojazdów, które muszą mieć ubezpieczenie OC na drodze publicznej. Crossówka jest jednośladem, więc jeśli poruszasz się po ulicy to musisz mieć prawo jazdy kat. A. Tylko zacznijmy od tego, cross służy do jazdy po torze więc po ch*j jeździcie po drogach publicznych i szpanujecie jazdą na jednym kole. Autorowi tego tematu życzę żeby jak największy mandat policja dała wtedy się nauczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”