Zimowe treningi :)

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zimowe treningi :)

Post autor: KTMowyManiak » wt, 16 paź 2012, 17:46

Witajcie ! Mam pytanie dot. zimowego treningu :) Ponieważ na sezon 2013 wrzucam się na exc 125 2 T (mam 15 lat / 16'tka stuka w 2013) i chcę się przygotować dobrze kondycyjnie przez ten czas żeby nie narobić sobie kontuzji czy też problemów z tego powodu ponieważ wcześniej "ostro" nie ćwiczyłem i wdł mnie krucho z kondycją. Wiadomo mam WF"y w szkole jak i po szkole się coś robi ale wiem że jak dla mnie to nie wystarcza ! Tak że tutaj moje pytanie co polecacie (jakie ćwiczenia) dodam że ćwiczę od miesiąca na hantlach (czas i dostęp do siłowni - średni - więcej w szkole na siłowni siedzę czyli ok. 2 h tygodniowo) więc potrzebuję jakieś dobre ćwiczenia które mogę wykonywać swobodnie w domu jak i po za nim. Pozdr i z Góry Dzięki !

PS : widziałem temat od motox "STREATCHING W MOTOCROSSIE- JAK TO ROBIĆ?".

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: Majster128 » wt, 16 paź 2012, 18:32

Polecam bieganie z gryfami w dłoniach. Minimum 10 minut w średnim tempie. W sumie zależy w czym chcesz jeździć.

Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: KTMowyManiak » wt, 16 paź 2012, 19:20

Majster128 pisze:Polecam bieganie z gryfami w dłoniach. Minimum 10 minut w średnim tempie. W sumie zależy w czym chcesz jeździć.

W lesie czasami wjazd na TOR MX (wiem że exc nie na tor ale czasami nie zaszkodzi polatać jak ma się blisko:) ). I oczywista trochę własnego "toru" czyli : Jakieś bale coś w tym stylu tyle co sam zrobię :)

ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: ForestRider » wt, 16 paź 2012, 20:09

Witam. Jest już taki temat viewtopic.php?f=2&t=1489
Moim zdaniem ćwiczenia na siłowni są zbędne chyba że jesteś filigranowych rozmiarów. Jeśli już to ćwiczenia z ciężarem własnego ciała jakieś pompki, podciąganie. U mnie w sezonie przygotowawczym wygląda to tak:
Poniedziałek: Bieganie 20-30 min
Wtorek: to samo co poniedziałek
Środa: regeneracja
Czwartek: bieganie też 20-30 min
Piątek: basen zawsze na początku sezonu przygotowawczego zaczynam od długości 250m i co tydzień dokładam 100m jeśli nie basen to bieg
Sobota: regeneracja
Niedziela: rower coś koło 1h
Wiadomo dochodzi jeszcze wf w szkole. Polecam też stronę Mx Wójcik tam znajdziesz dużo informacji na temat przygotowań do sezonu. Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

lukas_da
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: czw, 6 wrz 2012, 23:04
Motocykl: KTM sxf250
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: lukas_da » wt, 16 paź 2012, 20:18

Ja osobiście proponuję dodać ćwiczenia na mięsień czworogłowy uda, chroni to przed ewentualną kontuzją ACL

pozdrawiam
Łukasz

Neex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 169
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 15:29
Motocykl: KTM SXF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: Neex » wt, 16 paź 2012, 20:21

hehe ja jak miałem 15 lat to nie myslałem o problemach ze sprawnoscia fizyczna ;) Całe dni sie na boisku siedzialo haha. Coś odemnie, to rozciagaj sie duzo wtedy unikniesz powaznych kontuzji. Ręce i nogi głównie. Ja przez głupote i bez rozgrzewki wsiadłem na motor zerwałem wiezadło przednie krzyzowe, na zabieg czekałem 1,5 roku. Teraz jestem 6 miesiecy po i jeszze drugie tyle mnie czeka do powrotu do normalnosci. Więc rozciaganie nr 1

Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: KTMowyManiak » wt, 16 paź 2012, 20:42

Neex pisze:hehe ja jak miałem 15 lat to nie myslałem o problemach ze sprawnoscia fizyczna ;) Całe dni sie na boisku siedzialo haha. Coś odemnie, to rozciagaj sie duzo wtedy unikniesz powaznych kontuzji. Ręce i nogi głównie. Ja przez głupote i bez rozgrzewki wsiadłem na motor zerwałem wiezadło przednie krzyzowe, na zabieg czekałem 1,5 roku. Teraz jestem 6 miesiecy po i jeszze drugie tyle mnie czeka do powrotu do normalnosci. Więc rozciaganie nr 1
Sory ale mnie gra w piłkę nigdy nie interesowała i nie zainteresuje dlatego wolę robić coś innego fizycznego (oprócz tego że coś tam po szkole robię) Po za tym mój rocznik to "picie,palenie i ćpanie" więc lepiej żebym coś zaczął robić (nie interesując się boiskiem) niż siedzieć 24h przed komputerem nie prawda ? :)

Dlatego tak jak sam piszesz przez głupotę takie problemy a ja chcę właśnie tego uniknąć. Dzięki ! :)

Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: KTMowyManiak » wt, 16 paź 2012, 20:43

ForestRider pisze:Witam. Jest już taki temat viewtopic.php?f=2&t=1489
Moim zdaniem ćwiczenia na siłowni są zbędne chyba że jesteś filigranowych rozmiarów. Jeśli już to ćwiczenia z ciężarem własnego ciała jakieś pompki, podciąganie. U mnie w sezonie przygotowawczym wygląda to tak:
Poniedziałek: Bieganie 20-30 min
Wtorek: to samo co poniedziałek
Środa: regeneracja
Czwartek: bieganie też 20-30 min
Piątek: basen zawsze na początku sezonu przygotowawczego zaczynam od długości 250m i co tydzień dokładam 100m jeśli nie basen to bieg
Sobota: regeneracja
Niedziela: rower coś koło 1h
Wiadomo dochodzi jeszcze wf w szkole. Polecam też stronę Mx Wójcik tam znajdziesz dużo informacji na temat przygotowań do sezonu. Pozdrawiam
Dzięki wezmę to pod uwagę i biorę się za czytanie strony "MX WÓJCIK" Pozdr !

Neex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 169
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 15:29
Motocykl: KTM SXF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: Neex » śr, 17 paź 2012, 08:44

Kolego ja tez sie nie interesuje pilka noża nawet niewiem co to spalony :P Ale za moich lat to sie chodziło w sumie zeby cos robic to koszykówka, siatków, w piłke sie grac nie umiało ale cos sie kopało ;) I zdaje sobie sprawe z tego ze twoj rocznik to picie, palenie i ćpanie mieszkam niedaleko szkoły wiec widze co sie tam dzieje. Ale mniejsza z tym tak jak wyzej pisałem rozciagaj sie i ćwicz stawy

mx22
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: czw, 9 cze 2011, 20:00
Motocykl: sx 125 '12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: mx22 » śr, 17 paź 2012, 12:37

A ja polecam opony z kolcami i ogień :D

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: sebek1516 » śr, 17 paź 2012, 17:29

mx 22 i latasz caly rok? Przez zime niech chociaż stawy odpoczną ;) A co do treningu to zależy czego oczekujesz formy pod zawody czy do polatania? Jedni bieganie, basen i ogólnorozwojowe ćwiczenia w domu a inni siłownia, aeroby, lekkoatletyka :D
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zimowe treningi :)

Post autor: Majster128 » śr, 17 paź 2012, 17:43

Ja np. trenuję trójbój siłowy, ale nie wiele ma to wspólnego z jazda na motorze, a stawy wcale nie idą na odpoczynek.
Także raczej odradzam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”