Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowego

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
m2ti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 15:10
Motocykl: Yamaha yz250f 02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowego

Post autor: m2ti » pn, 16 lip 2012, 17:12

Witam,mam do Was pytanie.Miałem w zeszłym roku niespodziewaną kontrolę,policjanci nie oznakowanym radiowozem złapali mnie na stacji benzynowej(nawet nie tyle złapali co podeszli do mnie w trakcie tankowania,nie byłem tego nawet świadom) ,pierw była mowa o kolegium w wysokości 5000zł+pare stówek za brak świateł,prawka dokumentów itp.Ale mniejsza o to...Policjant powiedział mi że jeżeli motocykl nie ma homologacji i nie ma możliwości wykupienia normalnej polisy OC to można wtedy ubezpieczyć go jako sprzęt sportowy.Moje pytanie jest następujące:Czy ubezpieczał już ktoś motocykl w ten sposób?Takim sposobem można uniknąć wielu nie przyjemności i pójść po kosztach.Dodam że mi się wtedy upiekło bo dostałem tylko 500zł ,panowie pomineli już to że nie mam OC.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: piotrgurski » pn, 16 lip 2012, 21:26

Nie wierzyłem w możliwość ubezpieczenia takiego pojazdu do czasu aż kolega pokazał mi takie ubezpieczenie które miałem w ręku. Dotyczyło to dokładnie Hondy CRF250R. Było to zwykłe ubezpieczenie OC bez nr rejestracyjnego jedynie wpisana nazwa motocykla, dane i adres właściciela i nr VIN. Jeżeli bardzo Ci na tym zależy mogę się dowiedzieć co to za ubezpieczalnia. Generalnie czytając umowy polis wygląda to i tak że jak by coś się stało to znajdą milion powodów dla odmowy wypłaty jednak w przypadku kontroli masz ubezpieczenie OC od pojazdu mechanicznego. Koledze było to potrzebne do wzięcia udziału chyba w rajdzie pałuk na którym policja tego nie zakwestionowała i wystartował.
ADV/Adventure

Autor tematu
m2ti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 15:10
Motocykl: Yamaha yz250f 02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: m2ti » pn, 16 lip 2012, 22:10

Dzięki Fifi za odpowiedź,jak byś się zorientował dokładnie to był bym Ci bardzo wdzięczny bo wole jednak te ubezpieczenie mieć ze sobą.W przypadku braku mogą dowalić kolegium i jeszcze kare z UFG a tak skończy się na ewentualnym mandacie.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: sebek1516 » pn, 16 lip 2012, 23:03

Temat rolowany. Ubezpieczasz OC jako SAM, taka kategoria na samorobki. To tak jak bys szedl z rowerem, marke i nr ramy. 130 zl?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: amator » pn, 16 lip 2012, 23:08

Nie SAM tylko konkretna marka i konkretny numer vin reszta wszystko jak pisał FiFi.
Wystarczy spytać pierwszego ubezpieczyciela o co chodzi ?. Przecież za to w mordę nikt nie da

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: seteman » wt, 17 lip 2012, 08:37

m2ti pisze:Miałem w zeszłym roku niespodziewaną kontrolę,policjanci nie oznakowanym radiowozem złapali mnie na stacji benzynowej(nawet nie tyle złapali co podeszli do mnie w trakcie tankowania,nie byłem tego nawet świadom) ,
to moim zdaniem trochję dałeś ciała... nie jechałeś a stałeś i tankowałeś. mogłeś ten motocykl przynieśc tam na plecach... od kiedy to motocykl nie może stac?

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: Takisobie021 » wt, 17 lip 2012, 08:51

Ale pewnie wjeżdżał na monitorowaną Stację CPN, więc i tak by się nie wywinął jakby zaczął motać, ale poczekajmy na odpowiedź Autora.
HUSQVARNA RACING 2T POWER

Autor tematu
m2ti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 15:10
Motocykl: Yamaha yz250f 02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: m2ti » wt, 17 lip 2012, 15:46

Takisobie021 pisze:Ale pewnie wjeżdżał na monitorowaną Stację CPN, więc i tak by się nie wywinął jakby zaczął motać, ale poczekajmy na odpowiedź Autora.
Właśnie,na stacji jest monitoring to jest raz,i jeszcze się niby z nimi mijałem.W takiej sytuacji wolałem zachować skruchę i się z nimi normalnie dogadać bo też mi ładnie poszli na rękę.

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: seteman » wt, 17 lip 2012, 16:35

m2ti pisze:
Takisobie021 pisze:Ale pewnie wjeżdżał na monitorowaną Stację CPN, więc i tak by się nie wywinął jakby zaczął motać, ale poczekajmy na odpowiedź Autora.
Właśnie,na stacji jest monitoring to jest raz,i jeszcze się niby z nimi mijałem.W takiej sytuacji wolałem zachować skruchę i się z nimi normalnie dogadać bo też mi ładnie poszli na rękę.
nie pomyślałem o monitoringu;) a skrucha w takim przypadku to własciwy odruch... :)

Autor tematu
m2ti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 15:10
Motocykl: Yamaha yz250f 02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: m2ti » wt, 17 lip 2012, 17:43

No więc tak...dzwoniłem do PZU,ale ta Pani nie była zbytnio zorientowana w temacie i sie dziwiła mi w ogóle że istnieją motocykle których się nie da zarejestrować bo nie są fabrycznie dopuszczone do ruchu drogowego :cry: ,powiedziała że z OC będzie strasznie ciężko w takiej sytuacji ale większą nadzieję już widzi w AC.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: piotrgurski » wt, 17 lip 2012, 20:45

Ubezpieczenie znajomego o którym pisałem w wcześniejszym poście jest z ubezpieczalni Hestia. Niestety ale nie mogę podać numeru tego ubezpieczenia na publicznym forum z względów oczywistych. Prawdą jest że nie wszyscy agenci ubezpieczeniowi mają wyczerpująca wiedzę w temacie więc się nie poddawać i walczyć do skutku.
ADV/Adventure

Autor tematu
m2ti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 15:10
Motocykl: Yamaha yz250f 02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ubezpieczenie motocykla crossowego jako sprzętu sportowe

Post autor: m2ti » wt, 17 lip 2012, 21:05

Dzięki Fifi,ja jutro przedzwonię do Hestii i będę ich wałkować pytaniami :twisted: Faktem jest że hestia dysponuje wieloma różnymi rodzajami ubezpieczeń choćby oc od kary finansowej w pracy (takie coś u nas na kopalni można sobie wykupić i jest to dość przydatna rzecz)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”