Potrzebna opinia fizjoterapeuty czy kogoś z wiedza w głowie

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Potrzebna opinia fizjoterapeuty czy kogoś z wiedza w głowie

Post autor: sebek1516 » wt, 28 lut 2012, 19:51

Czuję strzelanie w biodrach przy miednicy.

Daje gotowca z innego forum:

Lowkicki, to nie problem. Middlekicki to już element przy którym czuję ból w biodrze(stawie)i czuje jak przeskakuje. Natomiast jak doszły kolana okrężne zaczęła się katorga. Od początku czyli od uniesienia nogi czuję ból w biodrze w momencie gdy docieram nim na wysokość swojego biodra coś mi przeskakuje(strzela) a gdy kolanem uderzam w tarcze w poziomie to coś przeskakuje i trzeszczy.
Mam tak w obu biodrach, na początku tylko prawe było problemem bo to moja noga zakroczna i większy ciężar spoczywał na niej, natomiast teraz oba potrzebują przerwy po 10 uderzeniach, po dwóch dziesiątkach kolejnej serii nie zrobię bo biodro tak boli że nie mam siły na podniesienie nogi.
W motocrossie? W zakrętach przy wystawionej norze też daje to o sobie znać;/


Po wizycie u lekarza i pierwszych zabiegach:

Tak więc dostałem zabiegi krioterapię i magnetron a doktor wpisał w karcie Spondylosis i wtedy zaczęło mi coś nie pasować... DO tego na zabiegach z krioterapii kobieta azotowała mi bok uda czyli jakby szczyt kości udowej na wysokości kieszeni, nic nie mówiłem bo postanowiłem w domu na necie szkielet obejrzeć. Dziś na zabiegach trafiłem na wredna babę ale powiedziałem gdzie strzela i chrobocze a mianowicie przy miednicy już "w środku organizmu" na co ona tak w skrócie powiedziała ze opisane mam zabiegi na biodra więc biodra mi azotowały ale skoro jest tak jak mówię to bardzo prawdopodobnie mam schorzenie przeskakującego biodra i te zabiegi nie pomogą bo trzeba zobaczyć które mięśnie są winne i je rozpracować czy coś podobnego.
Tajski odstawiam ale co dalej działać, ma ktoś pojęcie?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Potrzebna opinia fizjoterapeuty czy kogoś z wiedza w gło

Post autor: Majster128 » wt, 28 lut 2012, 21:08

Staw biodrowy może być różnie zbudowany. Górna nasada kości udowej może być krótka i przez to możesz mieć ograniczony zasięg kąta wychylenia nogi np. w bok. Są tacy, którym wychylenie nogi w bok o kąt większy niż 90stopni nie stwarza problemu, ale oni mają dłuższą górną nasadę kości udowej. W skrócie mówiąc jest to wada fabryczna, której nie da się stuningować.

Po drugie możesz mieć problemy z płynami w woreczkach stawowych. Może być ich bardzo mało (brak smarowania), lub chrząstki po których ślizgają się kości (panewki :) ) są w złej kondycji. To się leczy, ale diagnoza nie jest taka prosta. Mój znajomy był na stole operacyjnym, bo mieli coś robić z chrząstkami, a po rozcięciu okazało się, że ma bardzo mało płynu w woreczku stawowym.

W pewnym zakresie strzelanie stawów, ból itp. można leczyć w własnym zakresie. Są do tego suplementy, które mogą (lecz nie muszą) pomóc. Mi i moim znajomym sportowcom pomagają raczej zawsze. Jest na forum gdzieś temat o bolących stawach. Tam napisałem kilka słów o suplementach.

Ps. Możesz też odczuwać ból ścięgna mięśnia czworogłowego uda, które łączy się bezpośrednio z miednicą. Sam mam taki problem już od kilku lat i czasem nawraca przy mocniejszym treningu ud.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”