zarejestrowanie motoru z zagranicy

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
4tSTUNT
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: śr, 20 sty 2010, 20:57
Motocykl: KTM EXC 400
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie - DW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: 4tSTUNT » pt, 10 lut 2012, 18:43

Sieka ponownie!
Zwracam się do was z kolejnym bardzo ważnym pytaniem dla mnie :)).
Dla niewtajemniczonych przymierzam się do kupna kata. Już z kilku motorkw zrezygnowałem, bo jeden się rozsypał przed moim przyjazdem xD, a drugi zioek stwierdził że nie sprzedaje :D.

Teraz sedno sprawy!
Wypatrzyłem zaj***tą maszynkę! Super kacik, z gościem przez tele tez dobrze się gadało i jestem zdecydowany po niego jechać, ale tak:
motor jest chyba od 3lat w Polsce, gościu odkupił go od znajomego. Żaden właściciel go nie rejestrował bo wszyscy jeździli po lasach aczkolwiek wszystkie papiery do rejestracji ma. Podobno belgijskie czy coś :)). I taki pytanie czy taki motor normalnie zarejestruje, czy nie będzie jakiś kłopotów, jakie t są koszta i czy potem nie będzie scen, że skarbówka wjazd na chatę mi zrobi, że np moto przez 3 lata nie było ubezpieczone bo było nierejestrowane lub coś.
Z góry dzięki za odpowiedzi!
http://polskajazda.pl/Motocykle/KTM/400-EXC/137075

http://www.bikepics.com/members/4tSTUNT/02400exc/


GG: 8976803

Skuter 50/80 4T --> Yamaha DT 125cc --> KTM EXC 400cc 2002r

Marcel111
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: czw, 24 lis 2011, 14:16
Motocykl: lc4 620 i yz125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: Marcel111 » pt, 10 lut 2012, 19:19

Jak kupiłem XR była od 6 lat w Polsce i ciągle nie była zarejestrowana, facet miał umowę z przed 6 lat z Niemiec. Urzędu, skarbówki ani nikogo nie interesuje kiedy kupiony. Ubezpieczenie ma znaczenie tylko jeśli jest w Polsce zarejestrowana. Ważne jednak aby miała potrzebny komplet dokumentów. W Przypadku sprzętów z Niemiec, jest to mały i duży brieff. Jeden odpowiednik dowodu drugi karty pojazdu.
XR była wyrejestrowana w Niemczech i miała wbite w dowód to wyrejestrowanie, problemy się zaczynają jak nie ma wszystkich potrzebnych dokumentów musisz się więc w urzędzie dowiedzieć jakie dokładnie dokumenty w przypadku sprzętu z Belgii. Także trzeba będzie znaleźć tłumacza przysięgłego z tego języka.
Dla przykładu kilka lat temu były jaja bo w niektórych urzędach Niemieckich jak się wyrejestrowywało zabierali mały brieff, a u nas urzędnicy potrzebowali dwóch i kropka. Dopiero po czasie w Niemczech zaczęli wbijać pieczątki "wyrejestrowane" i pozwalali zatrzymać dokument.

Z tego co pamiętam do rejestracji motocykla z Niemiec oba brify, tłumaczenie, pierwszy przegląd, Vat 25.
Akcyzy i opłaty recyklingowej się nie płaci za motocykle więc luz.


Jeśli chodzi o umowę z pierwszym właścicielem z Belgii, to teoretycznie powinienneś mieć wszystkie umowy po kolei, tylko, że Vat 25 oczekują od pierwszego właściciela w Polsce.
Tak więc najlepiej zrobić tak, być to TY był na pierwszej umowie z Belgijskim właścicielem, jak to zrobić pozostawiam Twojej wyobraźni, jeśli jej nie masz możesz jechać do Belgii i go szukać ;-))))

EXC 300 jestem ciekaw ale nie na tyle, żeby oddawać 520:-)

Powodzenia i najlepiej nic na sile
"Marz tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro"
James Dean

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: Czepek » pt, 10 lut 2012, 19:55

1sza sprawa to ciągłość umów, bez tego nie zrobisz nic (o ile w ogóle ktoś zgłosił, że kupił ten motor).
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

dzk1990
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 sie 2009, 11:48
Motocykl: Cagiva T4 350E
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Parczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: dzk1990 » sob, 11 lut 2012, 13:08

jesli chcesz ten sprzet rejestrowac to dogadaj sie najpierw ze sprzedajacym. kolo od ktorego bedziesz kupowal moto ,napewno jesli go nie rejestrowal to nie uiscil tez oplaty w urzedzie skarbowym.tak wiec, jesli Ty pojdziesz go rejestrowac i zaplacisz podatek w urzedzie skarbowym na podstawie m.in. umowy kupna sprzedazy wystawionej na sprzedajacego to u.s. prawdopodobnie zorientuje sie ze kolo mial moto od kilku lat a nie zaplacil w u.s. Nalicza mu odsetki itp i tym sposobem zalatwisz gosciowi pare stow w plecy :D jesli sie myle z moja teoria to prosze mnie poprawic :wink:

Autor tematu
4tSTUNT
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: śr, 20 sty 2010, 20:57
Motocykl: KTM EXC 400
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie - DW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: 4tSTUNT » sob, 11 lut 2012, 13:50

hmm kurde to trudna sprawa:D. Staram się więc to załatwić tak by on go zarejestrował i ja wtedy odrazu od niego go kupie i chyba wtedy nie będzie żadnych problemów;d
http://polskajazda.pl/Motocykle/KTM/400-EXC/137075

http://www.bikepics.com/members/4tSTUNT/02400exc/


GG: 8976803

Skuter 50/80 4T --> Yamaha DT 125cc --> KTM EXC 400cc 2002r

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: Czepek » sob, 11 lut 2012, 13:57

po prostu idź do wk z nim niech da wszystkie papiery, albo niech Ci powie co ma i idź sam i spytaj czy da się czy się nie da.
Ja tak kiedyś 5h latałem po mieście bo chciałem kupić exc, który był nierejestrowany od 3 właścicieli, umowy poginęły itp itd, ale okazało się, że bez ciągłości nic nie załatwię więc go odpuściłem.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Autor tematu
4tSTUNT
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: śr, 20 sty 2010, 20:57
Motocykl: KTM EXC 400
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie - DW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: 4tSTUNT » sob, 11 lut 2012, 14:30

Czepek pisze:po prostu idź do wk z nim niech da wszystkie papiery, albo niech Ci powie co ma i idź sam i spytaj czy da się czy się nie da.
Ja tak kiedyś 5h latałem po mieście bo chciałem kupić exc, który był nierejestrowany od 3 właścicieli, umowy poginęły itp itd, ale okazało się, że bez ciągłości nic nie załatwię więc go odpuściłem.
hehe, tak nie pójdę sobie, ponieważ chcę by było wszytsko na cacy, bo do gościa mam 300km w jedną str, więc na lipę nie moge sobie pozwolić xD. Muszę z nim pogadać by on zarejestrował i wtedy jak co odkupię :))
http://polskajazda.pl/Motocykle/KTM/400-EXC/137075

http://www.bikepics.com/members/4tSTUNT/02400exc/


GG: 8976803

Skuter 50/80 4T --> Yamaha DT 125cc --> KTM EXC 400cc 2002r

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zarejestrowanie motoru z zagranicy

Post autor: Czepek » sob, 11 lut 2012, 15:05

Przeczytaj dokładnie mój poprzedni post.
Niech Ci powie jakie ma dokumenty, ew da zdjęcia i Ty wtedy idź do Wk się spytaj.
Szczerze to olałbym takiego klienta, który kazałby mi latać po całym mieście i załatwiać papierkową robotę i do tego nie tanią bo to ok 500zł wyjdzie.
A najlepiej to pokaż jaki to motocykl w odpowiednim temacie, może ktoś ma blisko i za "piwo" podjedzie i wszystko ogarnie.
Pozdrawiam
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”