Tarcze i klocki do GOLF 4

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: sebek1516 » pt, 3 lut 2012, 13:55

Siema klocki mi się skoczyły i bardzo prawdopodobne że tarcze tez. Zajrzę do niech dopiero po weekendzie bo może tokarz coś zdziała z tarczami ;)
Wole już się dowiedzieć które? Nie będę podawał przykładów allegro bo można kupić 2 komplety na tylną oś już od 30 zł...
Golf 1.4 benzyna/gaz, jeżdżony a to czasem do szkoły albo gdzieś na miasto, żadnych driftów czy długich tras ;)
Jakieś propozycje?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: Majster128 » pt, 3 lut 2012, 14:02

Jedna nowa tarcza kosztuje 30 zł więc nie ma co nawet tokarzowi głowy zawracać.
Rzadko po jednym toczeniu udaje się uzyskać tarczę bez bicia (dodatkowego absu).
W Lanci Dedrze 1.6 mam takie tarcze i nie zużywają się nadmiernie i wyjeździły już parę dobrych tys.
Fakt, ze to z jakichś chińskich odlewni i są trochę niebezpieczne.
Założyłem kiedyś tak samo tanie klocki MAFF i po tysiącu km nie wiem dla czego wykładzina odpadła od klocka i nie przypominam sobie abym w przeszłości jakoś gwałtownie hamował.
Gdzieś widziałem w gazecie artykuł o tarczach. W Polsce odlewnia była czysta i skomputeryzowana, a w chinach ładowali robole łopatami do pieca składniki...
Jak będziesz zainteresowany tym artykułem to może go gdzieś znajdę.

katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: katecheta122 » pt, 3 lut 2012, 17:28

W Oplu Vectra mojego ojca rok temu wymieniłem okładziny i bębenki.
2 miesiące temu trzeba było to rozebrać bo coś nie hamowały,kiedy ściągnąłem okładziny,wszystkie się posypały.
Koszt 2 okładzin to 30-50 zł było nie pamiętam już dokładnie.
Kupiliśmy okładziny z TRW LUCAS,coś koło 70-100zł na koło.
O wiele lepiej hamuje.
Do samochodów produkują klocki z tych samych firm co do mx a na tym się znasz więc ebc,lucas...
Co do tarcz to na przodzie założone są jakieś za 30-50 zł i już rok a są w świetnym stanie.

carmax
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 96
Rejestracja: śr, 21 kwie 2010, 22:58
Motocykl: YZF250 CRF450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: carmax » sob, 4 lut 2012, 00:33

qrrrr... krew mnie zalewa jak czytam takie rzeczy... to tak jak zalewac do moto 4T olej samochodowy ,a co? inny ? "na allecostam po 20zyli za pinc litry"
masz samochod z dobrym ukladem hamulcowym a krecisz bata sam na siebie... kup markowe klocki i tarcze (ATE/BOSCH/JURID/VALEO/TEXTAR...) a zobaczysz ,ze one Ci sie odwdziecza -TO SA HAMULCE!!!! maja zatrzymac zanim rabniesz w cos lub kogos .Poza tym wberw temu co sadzisz ,nie zaplacisz drozej... kupisz raz ,a zrobisz 50-60tys. na nowych klockach ,na tanszych bedzie tak jak poprzednicy pisali .Do tego modelu nie polecam klockow TRW(czyli Lucas) ale tarcze sa OK , z kolei z tarcz nie polecam BREMBO ..odwalilo cos im , zarowno w RP jak i w Belgii trafilo sie sporo reklamacji.
P.S.za 30 zl to mozesz kupic tarcze do matiza lub uno ,chyba ,a jesli ktos to kupuje ,tzn ze ma w d..e bezpieczenstwo i zwyczajnie nie stac go na auto !!
p.s.2. klocki kupuje sie kompletami na os ,tarcze sa sprzedawane w zasadzie tak samo ,aczkolwiek mozna kupic na sztuki- ale tak sie nie wymienia!! aha z klockow polecam firme RAICAM (logo puma) dostepne w Fota ..jezdze na takich w 3 autach od kilku lat ,najlepiej sie spisuja i nie sa drogie.
szukasz nowych ,w dobrej cenie części samochodowych ? pisz na PW -profesjonalna pomoc ,maksymalne zniżki forumowiczom.

Autor tematu
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: sebek1516 » sob, 4 lut 2012, 01:08

No i konkrety ;)
Mam dostęp do zniżek w RKNiedziałek więc ich odwiedzę ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

bebiko
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: sob, 18 kwie 2009, 20:46
Motocykl: RM 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: bebiko » sob, 4 lut 2012, 09:15

tak jak pisał kolega carmax, tarcze kup sobie z wyższej półki a same klocki kup normalne tylko nie jakieś gówna chińskie! miałem ten sam problem w mojej Borze. Tarcze założyłem TRW(wielu mechaników chwali te tarcze) a klocki nie pamiętam już jakie zakładałem. od tego czasu latam i nie mam zadnych problemów. podstawa to dobre tarcze!!! pozdro

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: ja23 » sob, 4 lut 2012, 10:50

Myślę że ten zestaw nie nadwyręży twojej kieszeni a i twoje autko będzie lepiej hamowało bo chyba o to tutaj chodzi????

TARCZE
http://moto.allegro.pl/tarcze-mikoda-02 ... 67576.html

KLOCKI
http://moto.allegro.pl/klocki-tyl-bosch ... 33684.html

PS.pamiętaj że hamulce to podstawa w aucie na tym nie ma co oszczędzać chyba że latem chcesz słuchać i porównywać twoje hamulce do Pociągu piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisk tak że twój wybór...

Autor tematu
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: sebek1516 » sob, 4 lut 2012, 13:29

Dzięki kolego za przykład ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

dzk1990
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 sie 2009, 11:48
Motocykl: Cagiva T4 350E
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Parczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: dzk1990 » sob, 4 lut 2012, 17:18

do swojego passata b5fl zakladam zawsze klocki firmy Lucas. co prawda nie sa tanie, ale uwierz mi ze i tak bardziej Ci sie oplaci zaplacic raz a wiecej niz kupowac i wymieniac kilka razy.

carmax
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 96
Rejestracja: śr, 21 kwie 2010, 22:58
Motocykl: YZF250 CRF450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: carmax » sob, 4 lut 2012, 19:03

ja23 madrze podal Ci przyklad firm godnych polecenia ,ale.... wbrew opiniom tansze klocki daja mniejsze prawdopodobienstwo "piskow" nizeli drozsze -maja po prostu bardzo miekka okladzina cierna, a co za tym idzie szybko sie zuzywja i strasznie brudza felgi czarnym osadem .Sam pisk natomiast przy hamowaniu nie jest wynikiem zalozenia takich czy innych klockow, a bardzo intensywnymi drganiami w ukladzie hamulcowym-dokladnie klocek wytwarza takie wibracje najczesciej wskutek np. zlego oczyszczenia elementow montazowych,siodla klockow,czesto tez "madry" mechanik potrafi wypiepszyc przekladki/blaszki takie jak sa w motocyklach miedzy tlokiem zacisku a klockiem , a to one wlasnie sluza glownie eliminacji tych drgan.Czesto wystarczy po prostu rozebrac przeczyscic i ponownie zlozyc aby piski ustaly .Zakladaj tego Boscha i bedziesz zadowolony .
szukasz nowych ,w dobrej cenie części samochodowych ? pisz na PW -profesjonalna pomoc ,maksymalne zniżki forumowiczom.

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Tarcze i klocki do GOLF 4

Post autor: trak » sob, 4 lut 2012, 20:07

Troszkę w samochodach juz siedzę wiec ja coś napisze.
Na hamulcach nie oszczedzamy, toczenie tarcz ham. to jakaś paranoja wiec nie piszcie nawet takich rzeczy.
Jeżeli chodzi o to jakie klocki to najlepiej coś w stylu ATE, Ferrodo, Bosch lub TRW tarcze rownież polecam ATE, Brembo tez są w dobrej cenie lub TRW.

Ale podstawa to nie kombinować, nie drutowac tylko rozebrać wyczyścić prowadnice jazma i nasmarowac odpowiednim smarem np. miedzianka.

A jak juz chcecie coś toczyć to ewentualnie bębny tylne mozna przetoczyc jak maja ranty ale trzymają wymiar. Okladzin tez niepolecam samych zmieniać czytaj nitowac, wymienia sie w osobowce całe szczęki i jak jest konieczność sprezynki i samoregulatory. Nituje sie okladziny w naczepach ale to wynika z innych przyczyn.
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”