Tor motocrosowy

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Norber72
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: wt, 16 sie 2011, 20:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Tor motocrosowy

Post autor: Norber72 » wt, 16 sie 2011, 20:52

Witam,

Proszę wybaczyć moją znikomą wiedzę w temacie ale piszę by właśnie zasięgnąć informacji. Otóż chciałbym wybudować park do jazdy na crossie - tylko taki z prawdziwego zdarzenia i tutaj pojawia się pytanie:
- czy powierzchnia 2 hektarów wystarczy?
- ilu riderów mogę liczyć jako chętnych na korzystanie z takiego toru(chodzi pewnie tylko o województwo mazowieckie - nieopodal warszawy w stronę skierniewic)
- czy to musi być jakiś specjalny piach czy wystarczy taki "z pola"?
- czy są takie obiekty w Polsce? Jak nie to może chociaż na świecie?

Z góry dzięki za odpowiedzi

iMiron
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: czw, 26 lis 2009, 19:33
Motocykl: cr125r '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor motocrosowy

Post autor: iMiron » czw, 18 sie 2011, 15:58

Chodzi Ci o tor motocrossowy, czy fmx?

ledek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 28 paź 2007, 14:41
Motocykl: HONDA CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tor motocrosowy

Post autor: ledek » czw, 18 sie 2011, 21:29

Po tym co piszesz wnioskuje ze chcesz zbudowac tor w celach zarobkowych --------------> kokosow nie zbijesz na tym

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor motocrosowy

Post autor: PakaL » czw, 18 sie 2011, 22:24

Jeśli tor będzie godny podziwu, ciągle równany i naprawdę porządny to jakaś kasa może z tego być ale to nie ot tak.
Jeśli będzie dobra reklama, to i chętni do jazdy się znajdą. Co do nawierzchni dobra by była ziemia z gliną(jest bardzo przyczepna) ale może być też taka z pola, piasku nie opłaca się sprowadzać bo toru piaszczyste głównie bazują na dobranym terenie.
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor motocrosowy

Post autor: kotQ » wt, 23 sie 2011, 01:30

spokojnie 2 hektary wystarcza, wystarczy spojrzec na supercross w stanach, tam jest tor na boisku do futbolu. Tak jak kolega powiedzial najlepsza jest do tego glina. jezeli nie masz kasy zeby zamowic 100 wywrotek gliny na usypanie toru mozesz dac pod to jakiejs innej ziemi i na to powiedzmy pol metrowa warstwa gliny. Jezeli masz koparke to mysle ze ladnie mozesz dbac o ten tor. Ja chetnie bym sobie zajechal na cos takiego gdyby bylo w polsce dostepne (z tego co wiem to w toruniu cos takiego kiedys powstalo)

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor motocrosowy

Post autor: ecik » wt, 23 sie 2011, 11:01

Tylko nie glina...... to jest jakaś pomyłka!!

Gdy pada to jest mazia taka, że masakra lub ogromne kałuże bo glina nie przepuszcza wody. Jak jest ciepło to jest beton gdzie jest zero przyczepności.
Glina jest lipa jednym słowem bo nigdy nie będziesz miał idealnych warunków na jazdę. Glina nadaje się na hopki (najazd i lądowanie bo się dobrze trzyma).

Najlepszy jest piasek biały, żółty! Zawsze masz warunki do jazdy. Gdy popada warunki robią się idealne. Gdy jest gorąco i sucho to też piasek jest dobry do jazdy.


PS. Jeżeli ma być koniecznie glina to nie sama! Tylko pomieszana (piasek, glina, jakiś żwir drobny) czyli tzw. podsypka

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor motocrosowy

Post autor: PakaL » wt, 23 sie 2011, 16:43

ecik pisze:Tylko nie glina...... to jest jakaś pomyłka!!

Gdy pada to jest mazia taka, że masakra lub ogromne kałuże bo glina nie przepuszcza wody. Jak jest ciepło to jest beton gdzie jest zero przyczepności.
Glina jest lipa jednym słowem bo nigdy nie będziesz miał idealnych warunków na jazdę. Glina nadaje się na hopki (najazd i lądowanie bo się dobrze trzyma).

Najlepszy jest piasek biały, żółty! Zawsze masz warunki do jazdy. Gdy popada warunki robią się idealne. Gdy jest gorąco i sucho to też piasek jest dobry do jazdy.


PS. Jeżeli ma być koniecznie glina to nie sama! Tylko pomieszana (piasek, glina, jakiś żwir drobny) czyli tzw. podsypka
Spokojnie ecik mówiłem o glinie wymieszanej bo co do zwykłej samej gliny to się nie opłaca :)
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”