Ciekawy patent

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
greg61n8nfz61
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: pt, 20 maja 2011, 23:48
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ciekawy patent

Post autor: greg61n8nfz61 » śr, 24 sie 2011, 15:47

Witam

Jeśli powiększy się fotki to można dostrzec, że mocowanie tego patentu jest w miejscu mocowania kuli haka holowniczego jako pierwszego w kolejności.
W przypadku Hondy CRV

na dwie śruby

Natomiast w SUV-ie

na cztery

Widać to też na załączonym rysunku, który wyszperałem w necie


W przypadku Eskorta i Clio to jakieś inne bardziej chyba skomplikowane rozwiązanie, trudno mi się do niego odnieść,
bo zdjęcia po powiększeniu są niezbyt nieczytelne. Jak wspomniałeś masz BMW w kombi i tu takie rozwiązanie chyba się nie sprawdzi.
Zazwyczaj w tych samochodach kula haka jest mocowana na dwie śruby tak jak na zamieszczonej fotce

W tym przypadku wypada tylko ją odkręcić i w jej miejsce zamocować owy patent do przewozu triala, bezpośredni lub poprzez jakiś „adapter” by ułatwić sobie montaż bez niepotrzebnego dźwigania całego patentu przy przykręcaniu.
Konstrukcyjnie chyba nie sprawi Ci to kłopotu, a jeśli to wal śmiało.
Innym rozwiązaniem jest zakup gotowego i sprawdzonego takiego patentu

Jest do kupienia na allegro, sprzedawca to mayster5 ale to już inne pieniądze.
Pozdro
Greg

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ciekawy patent

Post autor: pawlo » śr, 24 sie 2011, 23:04

Dzieki , co do haka mam stały nie skrecany na dwie sruby ,wiec bede robił patent z Hondy CRV .Na youtube znalazłem patent s forda http://www.youtube.com/watch?v=gLadCJAB ... re=related .Takze od poniedziałku zaczynam dzialac

Zrobiłem coś takiego proste w montazu , koszty małe wytrzymałosc ok http://img30.otofotki.pl/jc826_pb283_Zd ... 5.jpg.html
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”