Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: bulamoto » ndz, 1 maja 2011, 23:26

Witam, chcialbym w tym poscie ostrzec wszystkich sprzedajacych swoje motory. Otoz na allegro wystawilem motor znajomego i po uplywie kilku dni na numer z aukjcji przyszla wiadomosc:

"i like the condition of your bike on Allegro. And send me how much you willing to sell the bike? Reply me to christians1@gmail.com"
w tlumaczeniu kolesiowi podoba sie motor i za ile bede sklonny go sprzedac...

W nastepnej wiadomosci poprosil mnie o dane do paypal, aby wlpacic pieniadze. Preferowal wysylke przez firme kurierska do Anglii. Sadzilem, ze jezeli faktycznie jest zainteresowany to mozna bez problemu sie dogadac i wyslac mu ten motor. Raz juz wysylalem motor kurierem, ale w Polsce i wszystko przebieglo bezproblemowo....

Nastepnie w mailu poinformowal mnie, ze platnosc zostala zrealizowana i dodatkowo dolazyl 4000zl na wysylke motoru :twisted: Na poczte na ktora mam zarejestrowany PayPal przyszly owszem wiadomosci, ze jakies pieniadze sa na koncie. Wytluszczonym drukiem oznaczona byla kwota transakcji, pod roznymi odnosnikami byly przekierowania do oficjalnej strony www.paypal.com. Po sprawdzeniu stanu konta paypal nie odnotowano zadnej wplaty itp. W nastepnym mailu niby z serwisu paypal poinformowalo mnie, ze jezeli chce aby wyzej wymieniona kwota zostala zaksiegowana na moim koncie musze udac sie do western union i dokonac przekazu zagranicznego na podane w mailu dane i przeslac mailem potwierdzenie nadania. Mowa byla o kwocie 4000zl, gdzie mialy byc przeznaczona na transport motocykla przez wybrana przez kupujacego firme kurierska. Haczyk w tym, ze odbiorca tego przekazu nie byla zadna z firm kurierskich, tylko sama osoba zainteresowana motorem. Po przeslaniu potwierdzenia nadania, bezproblemu mogl wybrac pieniadze po okazaniu danych z potwierdzenia nadania...

http://zalacznik.wp.pl/08/d615/listHTML ... 3a7b63ec4a

http://zalacznik.wp.pl/04/d615/listHTML ... 6ee2d0b8a5

W mailach powyzej pokazane sa tresci maili niby z serwisu paypal. Niby w sumie dobrze odwzorowane, jednak jest to jedna wielka sciema i osoba naiwna mogla by lyknac ten haczyk. Tez nie wierze, zeby ktoras z osob po otrzymania takiego maila udala sie do pounktu western union i dokonala wplaty kilku tyskow :wink: nie otrzymujac i nie trzymajac w reku obiecanych pieniedzy za sprzedawany motor. Jednak wole napisac, ze takie sytuacje moga miec miejsce i w jak rozne sposoby mozna wyludzic pieniadze...W mailach informowal mnie, zebym wiadomosci dotyczacych platnosci szuklal jeszcze w koszu, czy tez spamie... :finga: Ludzie na rozne sposoby staraja sie dorobic latwym kosztem, wiec trzymajcie sie rowniez na bacznosci :)

iMiron
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: czw, 26 lis 2009, 19:33
Motocykl: cr125r '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: iMiron » ndz, 1 maja 2011, 23:47

Przepraszam że wcinam się w temat, ale dostałem taką o to wiadomość odnośnie aukcji mojego moto:

Treść wiadomości:
Hi, i'm interested in your Bike listed on Allegro.pl please tell me the interior condition of the Bike at jamesbillburger55@gmail.com.....

James Bill burger 55<at>gmail.com

Podejrzane?

Autor tematu
bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: bulamoto » ndz, 1 maja 2011, 23:55

iMiron pisze:Przepraszam że wcinam się w temat, ale dostałem taką o to wiadomość odnośnie aukcji mojego moto:

Treść wiadomości:
Hi, i'm interested in your Bike listed on Allegro.pl please tell me the interior condition of the Bike at jamesbillburger55@gmail.com.....

James Bill burger 55<at>gmail.com

Podejrzane?
jak widac najwyrazniej tak :twisted: mozesz poczekac na dalszy obrot spraw, ale na 99% jest to samo co u mnie. Jezeli koles powysyla takich wiadomosci powiedzmy z kilkadziesiat, to moze trafi sia jakas osoba ktora dokona mu takiego przekazu... Facet moze liczyc na naiwnosc i tez w niektorych przypadkach slabe rozumienie angielskiego...

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 2 maja 2011, 12:30

Tzw oszustwo nigeryjskie.

Nic nowego.

iMiron
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: czw, 26 lis 2009, 19:33
Motocykl: cr125r '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: iMiron » pn, 2 maja 2011, 18:19

Następna wiadomość:

Hi mate, I have looked at it a few times now, and after looking around, i'm satisfied with the great condition but what's your actual price for it. I love a bargain, so i would like to get it as soon as i can. I would be able to make payment through paypal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable method of payment... Let me know your price for it . I hope to hear from you soon, and i will make all transportation preparations for the it to be transported to my home in UK.

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: Kajec » śr, 4 maja 2011, 22:34

Dokladnie, przekręt nigeryjski, raz nawet tak z ciekawosci zaglębiłem sie... Są do tego stopnia chamscy, ze podrobione potwierdzenia z banku wysyłają itd....

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 4 maja 2011, 23:11

Cała Nigeria z tego żyje :wink:

Pare lat temu modne były maile w stylu:

Pan XXX przekazał w spadku tobie 10 000 000$. Proszę o dane kontaktowe, imie nazwisko etc...
Albo : Cześć, jestem xxx. Potrzebuje kogoś dzięki komu odbiore 50 000 000$ w spadku. Sam tego nie mogę zrobić(bo coś tam ).
Oferuje 10% tej kwoty za pomoc.

paws
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: śr, 4 maja 2011, 13:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: paws » czw, 5 maja 2011, 11:28

Dostałem identyczne dwie wiadomości jak iMiron ;) Ciekawe czy zgłoszenie na policję cokolwiek by dało w takiej sprawie.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 6 maja 2011, 15:52

paws pisze:Dostałem identyczne dwie wiadomości jak iMiron ;) Ciekawe czy zgłoszenie na policję cokolwiek by dało w takiej sprawie.
Zapomnij :wink:

iMiron
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: czw, 26 lis 2009, 19:33
Motocykl: cr125r '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: iMiron » pt, 6 maja 2011, 16:49

Napisałem że mogę mu wysłać numer bankowy i od tego czasu się nie odzywa :wink: .

EDIT: Następny ''zainteresowany''? :lol: :


hello
i will like to know the asking price as well as the conditio of this item.
you can give me a call

+447024077185

Autor tematu
bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: bulamoto » ndz, 8 maja 2011, 08:52

teraz pisali o auto wystawione na allegro;) odpisalem, ze nie wysylam do Nigerii :mrgreen:

mati2608
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 19:06
Motocykl: YZ250/RM125/KDX125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proba wyludzenia pieniedzy-podszywanie sie pod PayPal

Post autor: mati2608 » ndz, 8 maja 2011, 19:45

O :D Skąd ja to znam? Dokładnie to samo miałem. Gość napalał się jak nie powiem na co, dawał dużo więcej a pieniążki chciał przez PayPal'a wysłać. Proponowałem panu ( oczywiście korespondencja w języku angielskim ) by pieniądze wpłacił bezpośrednio na konto, a ja podam mu swoje dane kontaktowe, że w razie jakbym chciał go oszukać to znalazłby mnie czy coś, ale Pan z Anglii zaczął robić się agresywny, Tłumacząc Mi że to on stawia warunki bo kupuje motocykl :lol:
Korespondencja zaczęła się od standardowego tekstu:
Hello seller, is this Motorcycle still available for sale,if so get back to me with the final price
Odpisałem oczywiście a gość zaproponował 2900 GBP , gdzie wychodzi to ok. 14.000 zł.
Oczywiście korespondencję mailową prowadziłem dość długo, pytając się go dlaczego jest taki zainteresowany właśnie moim egzemplarzem, a on w każdym e-mailu prosił o dane do PayPal :mrgreen:

Gdy zapytałem dlaczego nie chce pieniędzy przelać na konto, odpowiedział że jest inżynierem na statkach i nie ma czasu bawić się w przelewy :roll:

Na początku w sumie nakręciłem się na to, ale teraz już wiem że było to oszustwo :)

Nadawcą e-maili jest niejaki Capon nolan
Być może do was też pisał ktoś o takiej nazwie?

I <3 KADETT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”