Ceny Paliw ...

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
WFM-SHL-WSK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 130
Rejestracja: sob, 26 gru 2009, 02:36
Motocykl: CR 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław !!!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ceny Paliw ...

Post autor: WFM-SHL-WSK » ndz, 20 mar 2011, 00:50

Witam was ....

Może to jest bez sensu i nie ma żadnego celu...ale chciałem się dowiedzieć jakie macie zdanie na ten temat....

Wiec co myślicie o cenach Paliwa, na stacjach Paliw >? :roll: ... :?:

Czy ta cena 5zł to już zostanie > ? :evil:

Bo jak dla mnie to już te 5zł to jest strasznie wiele...a ponoć ma być jeszcze gorzej :cry: .....ale tego chyba nikt nie wie...

Już Czytam fora z podobnym tematem i na jednym chłopaki motocykliści chcą zorganizować strajk ,ale nie wiem czy to coś zdziała.....


W wy co o tym myślicie ?


Pozdrawiam..... :)
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika ... !

---------------->

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: piotrgurski » ndz, 20 mar 2011, 01:29

Nie martw się chłopaku będzie dobrze :wink:
z resztą jak kupuje paliwo do motoru to nie patrze na cenę wiem że to dla mnie to co sobie żałować :?: Reszty tego co cieszy i bawi w tym szarym świecie :?:
Sprawa gorzej się klaruje w tankowaniu np samochodu który służy do pracy i jest niezbędny do uzyskania dochodu albo trzeba pojechać do Lublina na zawody gdzie trzeba wydać bardzo skromnie 300 zł na paliwo, ale nie martwię się tym bo co się nie robi dla swojej ukochanej pasji. :wink:
ADV/Adventure

dziudzier
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 23:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: dziudzier » ndz, 20 mar 2011, 03:35

ja ze wzgledu na utrzymanie motocykla jestem zmuszony sie z nim rozstac :(
samo paliwo kosztuje mnie 150-250 pln na weekend (dozo latam) plus opony oleje i cały serwis,to trochę mocno nadwyręża nuj budżet
a wracając do tematu w lato cena bp osiągnie ok. 5,50/litr a takie podwyżki pociągną za sobą lawinowe wzrosty cen i polska stanie sie krajem gdzie biedę nędza spotka

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: andy2208 » ndz, 20 mar 2011, 12:18

Pewnie o tym wiekszość z Was wie, ale przytoczę tutaj takie dwa obrazki:



A ponoć Państwo chce jeszcze więcej na paliwach wydoić do swoich kieszeni...

Pawel221
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 18:06
Motocykl: Honda cr 125 2002
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: Pawel221 » ndz, 20 mar 2011, 12:28

Co do obrazków .. warto zauważyć że pieniądze dla państwa - to pieniądze DLA NAS. Chociaż.. i tak jest lekka przesada , w końcu widzimy jaka jest różnica między USA a Polską w cenach paliwa i w rozwinięciu państwa (to też jest dość dziwne).

Myślę i mam nadzieję , że "kryzys" przejdzie i paliwa będą takie jak wcześniej ...

Nie zapominajmy także że cena paliw wiele zależy od ceny ropy- a co za tym idzie ?? Dużo zależy od państw które ją eksportują. A sami wiemy co dzieje się np. w Libii która jest wielkim "dostawcą" tego surowcu.

a co do reszty , w pełni zgadzam się z Fifi'm

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 20 mar 2011, 12:51

W tej chwili w stanach(w NY) paliwo kosztuje 4.10$ za galona(czyli ok 3zł/l).

Polski rząd chce załatać dziure budżetową wpływami z podatku na paliwo niestety.

A czasy, kiedy paliwo kosztowało 4zł/PB95 już raczej nie wrócą.

Podczas kryzysu jesienią 2008r baryłka była po 147$*. Benzyna wtedy kosztowała 4.40zł w Polsce i 4.50$ za baryłke w USA(W stanie NY).
Teraz mamy 115$* za baryłkę i benzyna u nas 5.10zł.
Nie wspominając już o tym, że gdy cena benzyny w styczniu przekroczyła magiczny poziom 5zł, to odnotowano 10% spadek sprzedaży na stacjach.

*Mowa tu oczywiście o cenie ropy na rynkach europejskich, bo w stanach jest około 10-20$ tańsza.


A tak to się skończyło w Rosji:
Nasi wschodni sąsiedzi wiedzą, że jedynym sprawdzonym sposobem na obniżenie cen paliw jest ich baczna kontrola przez władze. Nie inaczej stało się i teraz. Od października 2010 roku Rosjanie doświadczali nieustannych podwyżek cen paliw. Naród zaczął wyrażać głośno niezadowolenie takim obrotem sprawy na stacjach paliw. Rosjanie czuli się zawiedzeni tym, że kraj wydobywający tak olbrzymie ilości ropy, tak drogo sprzedaje ją swoim obywatelom.


W ciągu dwóch ostatnich miesięcy ceny paliw na rosyjskich stacjach wzrosły od 23 proc. nawet do 55 proc. Premier Putin z troską i głębokim zainteresowaniem pochylił się nad tym wzrostem. Wezwał na dywanik wicepremiera Igora Sieczina, który odpowiada za sektor energetyczny i nakazał podjęcie natychmiastowych kroków.

Razem ze służbą antymonopolową sprawdzicie i poprowadzicie dochodzenie w sprawie zawyżania cen, aż do logicznego zakończenia. Ważne, by konsumenci poczuli rezultaty tego dochodzenia w swojej kieszeni – powiedział stanowczo Putin, co utwierdziło Sieczina w przekonaniu, jakich decyzji i wyników oczekuje premier.

Kilka godzin później Federalna Służba Antymonopolowa podjęła dochodzenie w sprawie windowania cen przez Gazprom Nieft i Łukoil. Już wcześniej te koncerny poznały ciężką i twardą pięść władzy.


Tym razem Gazprom Nieft i Łukoil nie czekały na rozwinięcie skrzydeł śledczych i natychmiast obniżyły ceny paliw średnio o 1,5 rubla na litrze. I w taki sposób premier Putin, znany także jako Samiec Alfa, zaprowadził porządek na rynku paliw w Rosji, obniżając cenę o 15-20 proc.

Da się? Da się!

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: andy2208 » ndz, 20 mar 2011, 13:12

Nasi wschodni sąsiedzi wiedzą, że jedynym sprawdzonym sposobem na obniżenie cen paliw jest ich baczna kontrola przez władze. Nie inaczej stało się i teraz. Od października 2010 roku Rosjanie doświadczali nieustannych podwyżek cen paliw. Naród zaczął wyrażać głośno niezadowolenie takim obrotem sprawy na stacjach paliw. Rosjanie czuli się zawiedzeni tym, że kraj wydobywający tak olbrzymie ilości ropy, tak drogo sprzedaje ją swoim obywatelom.


W ciągu dwóch ostatnich miesięcy ceny paliw na rosyjskich stacjach wzrosły od 23 proc. nawet do 55 proc. Premier Putin z troską i głębokim zainteresowaniem pochylił się nad tym wzrostem. Wezwał na dywanik wicepremiera Igora Sieczina, który odpowiada za sektor energetyczny i nakazał podjęcie natychmiastowych kroków.

Razem ze służbą antymonopolową sprawdzicie i poprowadzicie dochodzenie w sprawie zawyżania cen, aż do logicznego zakończenia. Ważne, by konsumenci poczuli rezultaty tego dochodzenia w swojej kieszeni – powiedział stanowczo Putin, co utwierdziło Sieczina w przekonaniu, jakich decyzji i wyników oczekuje premier.

Kilka godzin później Federalna Służba Antymonopolowa podjęła dochodzenie w sprawie windowania cen przez Gazprom Nieft i Łukoil. Już wcześniej te koncerny poznały ciężką i twardą pięść władzy.


Tym razem Gazprom Nieft i Łukoil nie czekały na rozwinięcie skrzydeł śledczych i natychmiast obniżyły ceny paliw średnio o 1,5 rubla na litrze. I w taki sposób premier Putin, znany także jako Samiec Alfa, zaprowadził porządek na rynku paliw w Rosji, obniżając cenę o 15-20 proc.

Da się? Da się!
=D> Szkoda, że u nas nie ma takiego "samca alfa" :(

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: sebek1516 » ndz, 20 mar 2011, 13:15

Ceny idą w górę więc musimy więcej wydawać ale co wydawać skoro rząd podpie*dala nam pieniądze tłumacząc się podatkiem, opłatami na coś tam i to wspaniałe usprawiedliwienie dziura budżetowa.
A ciągle jakieś podwyżki na wakacje, pensje, nagrody dla posłów, senatorów etc.
Za to że pOŚLĄ w tym sejmie dla naszego dobra które brzmi 5,20zł za bP98.

Z cukrem też wesoło gdyż w Lublinie była stara cukrownia którą odremontowali za kupę pieniędzy a od razu po odremontowaniu została sprzedana i zniszczona.

Odnoszę dziwne wrażenie że rządzący robią sami pod siebie a Polska się w końcu rozsypie, będziemy zarabiać coraz mniej a wydawać coraz więcej.

Jeszcze rok temu w wpadł bym mi do głowy wyjazd za granice żeby tam mieszkać i żyć ale jak tak dalej będzie się kręcić to ww. opcja będzie jedyną racjonalną.

Najlepiej wypowiedzieć wojnę jakiemuś bogatemu państwu a dzień później poddać się okupacji.

Samiec alfa?

Hmmm. "Nikt nie wymyśli leku na raka bo za dużo można zarobić na tej chorobie"
Podobnie jest w naszym państwie.

W którymś państwie jest tak że posłowie etc. pracują za darmo.
Jeśli zrobili by tak w Polsce to wzbogacali byśmy się po miliardy rocznie.

Btw. Typowy polaczek to taki co kręci i chce jak najwięcej kasy zagarnąć ale dlaczego tak jest? Każdy orze jak może, bierze wszystko co się tylko da puki Polska nie wpadnie w jakiś kompletny dół...
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
WFM-SHL-WSK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 130
Rejestracja: sob, 26 gru 2009, 02:36
Motocykl: CR 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław !!!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: WFM-SHL-WSK » ndz, 20 mar 2011, 13:36

O cukru już nie wspomnę :roll:

Zwłaszcza że dużo lubię słodzić.....a Mama już mi powtarza ....ograniczaj to słodzenie bo cukier już kosztuje prawie 5zł :?

Polikwidowali tyle cukrowni ,bo niby się nie opłaca ;/ a kiedyś się opłacało i wszystko było dobrze....

Szybko jest coś zamknąć i zlikwidować ,a potem już tego się już tak szybko nie odbuduje....Rolnicy dostają po dupie nawozy drożeją maka idzie w górę z czym też chleb....

Rozmawiałem z takim starszym Panem wczoraj i powiedział że w 1012 będzie kryzys bo coś się musi stać ....ta bańka musi kiedyś prysnąć...

ten co jest na górnym stołku to nie musi się martwić o pieniądze... Ostatnio na lekcji w szkole dowiedziałem się od nauczycielki ze taki prezes KGHM - u zarabia 700tyś miesięcznie :shock: ......Po prostu się za łeb złapałem...

Tylko dlaczego te szare małe człowieczki najbardziej na tym dostają :(

Pozdrawiam.....
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika ... !

---------------->

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: kamil250 » ndz, 20 mar 2011, 14:45

Myślicie że lepiej teraz nakupić parę karnisterków bęzyny?
czy kupować na bieżąco?
myślicie że te ceny jeszcze pójdą w góre?
5zł/litr :axe: :finga: ZŁODZIEJE!!!
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: sebek1516 » ndz, 20 mar 2011, 15:18

Baryłka ma przeskoczyć 200$ także jak wolisz ;)
U mnie w ciągu 4 dni 98 podrożała o 30 gr... -.-

Ze służbą zdrowia też wesoło... Wszystko prywatyzują albo zamykają...
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny Paliw ...

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 20 mar 2011, 22:23

sebek1516 pisze:Baryłka ma przeskoczyć 200$ także jak wolisz ;)
U mnie w ciągu 4 dni 98 podrożała o 30 gr... -.-

Ze służbą zdrowia też wesoło... Wszystko prywatyzują albo zamykają...
Wątpie żeby baryłka podskoczyła do 200$. Jak podskoczy do 150-170 to cena ropy znowu wywoła ogólnoświatowy kryzys.
W tej chwili spada i stabilizuje się, tydzień temu była po 116$, teraz jest po 113$.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”