Router Linksys WAG200G

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Router Linksys WAG200G

Post autor: ja23 » wt, 15 lut 2011, 11:49

Witam wróciłem do PL parę dni temu i zastałem taką sytuację z routerem mianowicie: Mam w domu pc stacjonarny i laptopa z WFI w stacjonarnym padła płyta więc ją wymieniłem model płyty asus ABN32-SLI Postawiłem na nowo system xp i przy próbie instalacji linksysa wyskakuję błąd brak dostępu do bramki sprawdź IP. jak zainstaluje normalny modem z Neostrady net chodzi,w ustawieniach mam ustawione pobieraj automatycznie adres ip i maskę.Podczas gdy usunę kompletnie Neostradę próbuję wbić się na stronkę http://192.168.1.1 admin admin strona nie chce się włączyć brak połączenia. Zostaje tylko połączenie lokalne i tam widnieje adres IP:192.186.1.1 a maska podsieci 255.255.255.0 czyli inny jak powinien być.Kompletnie nie mogę się wbić na stronę IP aby skonfigurować manualnie.Myślałem że firewall blokuje wł wył i nic. Router resetowany ze 3 razy po 15sec

GOOGLE też już przewróciłem do góry nogami i piszą to samo co robię i lipa...

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Router Linksys WAG200G

Post autor: mały » wt, 15 lut 2011, 23:00

Sterowniki do sieciówki zainstalowane? ;) Z laptopa możesz wejść (najlepiej po kabelku) na adres 192.168.1.1?
Generalnie jeśli router robi za serwer DHCP i jeśli podłączysz się do niego kabelkiem, to PC powinien sobie pobrać sam dane. Wtedy wpisujesz w przeglądarkę adres taki sam jaki jest adres bramy domyślnej w połączeniu lokalnym (jakikolwiek by on nie był).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”