Ceny w USA

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Kropek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: czw, 5 kwie 2007, 23:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Kropek » sob, 10 maja 2008, 15:26

Kolego spokojnie, wczoraj wysłał pismo a ty byś już chciał znać odpowiedź :axe:

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » wt, 20 maja 2008, 16:12

Dostałem paczkę, musiałem zapłacić VAT i cło od wartości przez mnie zadeklarowanej czyli w sumie od kwoty 550zł - napisałem że buty są warte po 105zł za szt. Deal wyszedł w miarę ciekawie mam buty dla siebie i koleżanki i jedną parę tech 7 na zbyciu w rozmiarze 10 kolor biało niebieski.

Pozdrawiam
Rafał
450 exc

cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: cr500r » wt, 27 maja 2008, 17:40

Coś obliczenia poszły nie tak :D skoro 105 zł za sztukę, a mówisz o 3 parach to jest 630 zł .Chyba, ze miałeś na myśli 105 zł za parę wtedy wyjdzie 315 zł za 3 pary + przesyłka itp i może wyjdzie te 550zł :wink:

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » czw, 29 maja 2008, 10:23

no jako że buty kupuje się jeszcze cały czas na pary pisząc sztukę miałem na myśli dwa buty czyli parę, przepraszam za tak luźny zapis

pozdrawiam
rafał
450exc

Malec
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 11 paź 2007, 10:26
Motocykl: KTM SXF250 2016
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Malec » czw, 29 maja 2008, 15:57

ELIS pisze:Dostałem paczkę, musiałem zapłacić VAT i cło od wartości przez mnie zadeklarowanej
Vat i cło w jakiej wysokości bo też mi paczka z USA leci??

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » pt, 30 maja 2008, 01:10

Malec pisze:Vat i cło w jakiej wysokości bo też mi paczka z USA leci??
cło ok 3,5% bo to zależy na co i Vat 22%.No i to zależy czy masz jako gift i wartość deklarowaną bo wtedy będziesz musiał pisać oświadczenie ile według Ciebie jest to warte ( oświadczenie od rygorem KK cos tam cos tam ) lub jak paczka leci z jakiegoś sklepu to od wartosci rachunku plus koszt przesyłki.

Pozdrawiam
Rafał
450exc

ps. ktos może mi podać maksymalną wartość paczki razem z kosztami przesyłki od której nie doliczą cłą i VAT-u jako GIFT?????????

maros91
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 220
Rejestracja: ndz, 11 cze 2006, 13:16
Motocykl: YZ250F'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ/Waksmund
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: maros91 » pt, 30 maja 2008, 02:58

Witam! W ten weekend zamierzam już wysłać swój motor do Polski i bylem się już dowiedzieć w sprawie wysyłki w firmie DOMA.Pytałem się czy są jakieś opłaty bo chce wysłać silnik do Polski pani tam pracująca powiedziała mi ze nie trzeba żadnych opłat paczki nie są sprawdzane można oczywiście ubezpieczyć paczkę ale trzeba mieć dowód wartości.
Płaci się tylko od wagi wiadomo ze paczka lotnicza jest bardziej kontrolowana i sporo więcej kosztują.Pozdrawiam

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » pt, 30 maja 2008, 08:43

maros91 pisze:Pytałem się czy są jakieś opłaty bo chce wysłać silnik do Polski pani tam pracująca powiedziała mi ze nie trzeba żadnych opłat paczki nie są sprawdzane można oczywiście ubezpieczyć paczkę ale trzeba mieć dowód wartości.
jak by tak było jak mówi ta Pani to by do mnie leciały co tydzień paczki z koką a koło mnie był by już stadion z torem jak w Anaheim:)
I jeśli by tak było do dlaczego mi paczkę prześwietlono? Czepią sie jak im sie cos nie spodoba, albo zawartość albo wartosć na paczce:(

pozdrawiam i życzę powodzenia

Rafał
40exc

maros91
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 220
Rejestracja: ndz, 11 cze 2006, 13:16
Motocykl: YZ250F'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ/Waksmund
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: maros91 » pt, 30 maja 2008, 09:24

No sam się zdziwiłem po takiej odpowiedzi dlatego nie pisał bym tego posta jak już będę wysyłał to się dokładnie jeszcze raz dopytam dla pewności bo sam nie wierze czy jednak nie muszę czegoś płacić gdy im coś nie spasuje. Rodzina nie raz wysyłała paczki i nigdy nic nie płaciła nawet nie pisała co jest w środku z tego co wiem ale wiadomo ze nie wysyłała takich rzeczy jak silnik tylko takie ''duperele''.Paczki morskie zapewne maja mniejsza kontrole jak lotnicze. A ty jak kupowałeś te rzeczy to ze sklepu przez internet czy ktoś kupił i wysyłał?
mam jeszcze jedno pytanie gdyby jednak musiał bym płacić to jak myślicie/myślisz jak by mi to udowodnili ile taki silnik kosztuje chyba tylko rzeczoznawca.Pozdrawiam

P.S. Co zresztą sam się niedługo dowiem :wink:

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » pt, 30 maja 2008, 18:01

maros91 pisze:A ty jak kupowałeś te rzeczy to ze sklepu przez internet czy ktoś kupił i wysyłał?
mam jeszcze jedno pytanie gdyby jednak musiał bym płacić to jak myślicie/myślisz jak by mi to udowodnili ile taki silnik kosztuje chyba tylko rzeczoznawca:wink:
Ja znalazłem gościa co mu wysyłam kase na konto przez paypal a on mi wysyła jako gifta, czyli mam kolege w stanach:)

A z silnikiem będzie tak że mogą ci kazać napisać oświadczenie ile to jest warte, wpisz tyle ile zadeklarował wysyłający i od tego zapłacisz podatki. A jak sie nie czepią to przyjdzie paczka i sie ciesz:)

Oświadczenie piszesz pod rygorem kodeksu karnego, ale możesz powiedzieć że silnik wart 100$ bo jest popsiuty:) Kto to sprawdzi?:)

Pozdrawiam
Rafał

Jabud
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 18 lut 2008, 13:28
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Jabud » ndz, 1 cze 2008, 21:53

Witam.
Chciałbym sprowadzić sobie i koledze z USA 2 komplety ( spodnie, koszulka i rękawiczki), tylko nie wiem jak to rozwiązać...
Kupić w jakimś sklepie czy na eBayu??? (Może są jeszcze inne lepsze rozwiązania???)
Mógłby mi ktoś poradzić co jest najlepsze?
Gdzie będzie najtaniej i gdzie zgodzą się wysłać paczkę o zaniżonej wartości, jako GIFT?
Bardzo proszę o pomoc doświadczonych w tych sprawach forumowiczów, bo ja w tym temacie jestem zielony.

Z góry dziękuje

Soldier91
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: czw, 7 lut 2008, 11:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Soldier91 » pn, 2 cze 2008, 09:41

a jak jest gdy sprowadzam motor ze stanow powiedzmy za 3000$ (o urzywanym mowie) ten motor odebrala by rodzina w stanach i oni by mi go przeslali do polski w kontenerze droga morska, wtedy tez by mi clo i vat naliczyli, bo taka wysylka kosztuje chyba 300$? Istnieje w ogole ryzyko ze motor sie zgubi ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”