Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: superpimp » sob, 8 sty 2011, 11:13

Ja od zawsze jeżdżę na castrollu , i również nie miałem żadnych problemów , motory dobrze śmigały nie kopciły żadnych niespodzianek a czasami ostro dostawały po dupie.
Także z czystym sumieniem polecam , bo cena w porównaniu do reszty jest naprawdę dobra.
Miałem raz nóweczke butelke 800 offroad motula (coś 60z hakiem w zł) i oprócz tego że się strasznie źle mieszał (zostawał na bańce) , i tego że śmierdziało za motorem masakryczni to różnicy nie czułem :)

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: mały » sob, 8 sty 2011, 12:09

Panowie, temat brzmi gdzie kupić, a nie który lepszy. Od tego już istnieje inny wątek.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: WLD_Wlodi » sob, 8 sty 2011, 13:23

fenriz pisze:motul 800 off road,ja tez za 180zl banke 4l mam.w sklepach maja duze marze,ale jak ktos ma duze upusty,wlasnie tak wygladaja ceny,i ktos kto to sprzedaje napewno duzo na tym zarabia,wiec ile tak naprawde kosztuje olej,i rozne czesci... :shock:
Koszt produkcji 1l takiego Motula 800(który kosztuje ok 40-50zł w detalu za litr) to może z 5-10 zł. Reszta ceny to prowizje do pośredników/hurtowników, bo taki olej przechodzi przez las rąk zanim trafi na półke w sklepie. I tak jest z wszystkim, np motocyklami.

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: andy2208 » sob, 8 sty 2011, 15:03

fenriz pisze:castrol to najgorszy olej,moze dlatego ze rozlewany w polsce,nigdy do zadnego mojego motocykla nie wlalem castrola,mialem zamiar,ale odradzono mi,zreszta pozniej widzialem motocykle ktore na castrolu jezdzily,zazwyczaj zaraz zmieniali go na inny,przewaznie sprzeglo sie slizgalo.kazdy wleje co chce,ja castrola nie powazam.Belray,Motul,Motorex,o innych sie nie wypowiem,bo nie mialem go w silniku zadnego motocykla.aaa,jakis czas lalem Mobil do mieszanki,tez nie polecam,jezdzi tak samo jak na innych,ale roznice widac po sciagnieciu cylindra.
Sory, że jeszcze ciągnę tą jałową dyskusję, ale muszę wtrącić swoje 3 grosze...
Ja od zawsze leję do mieszanki castrola power 1 racing i sobie chwale, wymiarowanie cylindra i jego owalność cały czas w normie...
Odnośnie oleju do skrzyni i ślizgania się sprzęgła na castrolu; cały czas zalewałem castrola 4T 10W40 i ani razu mi się sprzęgło nie uślizgnęło. Raz na próbę kupiłem Motula Transoil (ponoć najlepszy do skrzyń w 2T) i sprzęgło się ślizgało niemiłosiernie!!
Jako ciekawostkę dodam, że znajomego znajomy (tak się tworzą ploty :D) pracował kiedyś w rozlewni motula i ponoć niezłe fuszerki tam odpier***

Ale żeby było coś do tematu wniesione, to dodam, że sam kupuję castrola power 1 racing w makro za niecałe 38 zł za litr. Cena detaliczna za 1 szt, nie hurtowa.

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: Ce eRa » sob, 8 sty 2011, 15:41

Jakby ktoś kumaty z forum mógł skontaktować się z motulem czy motorexem i kupić od nich np 40 sztuk czterolitrowych pojemników z olejem to wyszłoby go to sporo taniej i mógłby sprzedawać nam forumowiczom też taniej niż jest w sklepie(no oczywiście z nałożeniem sobie małej marży :D ).Tylko czy ktoś w ogóle chciałby się podjąć takiej operacji.Ja zrobiłbym to z chęcią jeśli byłoby to realnie możliwe tylko w tym problem że jeszcze troche mam do 18stki.

fenriz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: śr, 22 gru 2010, 20:30
Motocykl: RM250,DR650,GSXR1100
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: swietokrzyskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: fenriz » ndz, 9 sty 2011, 15:52

motul transoil do skrzyn biegow 2T przyznaje ze to lipa,nie warto tego kupowac,a co do castrol to w silnikach 4T sprzeglo zle dziala,glownie mot.sportowe.
FENRIZ

Marli
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 24 paź 2010, 22:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: Marli » ndz, 9 sty 2011, 17:09

andy2208 pisze:
fenriz pisze:castrol to najgorszy olej,moze dlatego ze rozlewany w polsce,nigdy do zadnego mojego motocykla nie wlalem castrola,mialem zamiar,ale odradzono mi,zreszta pozniej widzialem motocykle ktore na castrolu jezdzily,zazwyczaj zaraz zmieniali go na inny,przewaznie sprzeglo sie slizgalo.kazdy wleje co chce,ja castrola nie powazam.Belray,Motul,Motorex,o innych sie nie wypowiem,bo nie mialem go w silniku zadnego motocykla.aaa,jakis czas lalem Mobil do mieszanki,tez nie polecam,jezdzi tak samo jak na innych,ale roznice widac po sciagnieciu cylindra.
Sory, że jeszcze ciągnę tą jałową dyskusję, ale muszę wtrącić swoje 3 grosze...
Ja od zawsze leję do mieszanki castrola power 1 racing i sobie chwale, wymiarowanie cylindra i jego owalność cały czas w normie...
Odnośnie oleju do skrzyni i ślizgania się sprzęgła na castrolu; cały czas zalewałem castrola 4T 10W40 i ani razu mi się sprzęgło nie uślizgnęło. Raz na próbę kupiłem Motula Transoil (ponoć najlepszy do skrzyń w 2T) i sprzęgło się ślizgało niemiłosiernie!!
Jako ciekawostkę dodam, że znajomego znajomy (tak się tworzą ploty :D) pracował kiedyś w rozlewni motula i ponoć niezłe fuszerki tam odpier***

Ale żeby było coś do tematu wniesione, to dodam, że sam kupuję castrola power 1 racing w makro za niecałe 38 zł za litr. Cena detaliczna za 1 szt, nie hurtowa.
Tak, tyle że ty jeździsz ćwiarą i zapewne jak wjeżdżasz na tor to nie trzymasz pewnego gwizdka przez 15 minut.

A znam ludzi, którzy pozacierali maszyny na castrolach(owalizacja cylindra, zatarcie korbowodu) :) Z tym że to nie była jazda po polnych ścieżkach , tylko pełny gwizdek na torze.
MAXMOTORSPORTS <- Wejdź(części, odzież MX, sprzęt RTV)

Autor tematu
kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: kamil250 » pn, 10 sty 2011, 12:19

A co myślicie o takich olejach
http://allegro.pl/valvoline-motorcycle- ... 71706.html
http://allegro.pl/valvoline-olej-motocy ... 24182.html
czy olej mineralny(dobrej firmy) wystarczy do hondy cr 250 00' przy amatorskiej jeździe 50%las 50%tor?
i czy ten valvoline coś warta(lepszy od castrol power racing 2t)?
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: Borek96 » pn, 10 sty 2011, 14:28

kamil250 pisze:A co myślicie o takich olejach
http://allegro.pl/valvoline-motorcycle- ... 71706.html
http://allegro.pl/valvoline-olej-motocy ... 24182.html
czy olej mineralny(dobrej firmy) wystarczy do hondy cr 250 00' przy amatorskiej jeździe 50%las 50%tor?
i czy ten valvoline coś warta(lepszy od castrol power racing 2t)?
Nie, mineralny nie jest przystosowany do takiego tarcia i tak mocnych silników, kupuj syntetyka.

Autor tematu
kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: kamil250 » pn, 10 sty 2011, 15:10

a co mi polecacie bardziej syntetyk valvoline czy castrol?
ja kupiłem ten motor rok temu i latam na oleju amerykańskiej firmy Super Tech(mineralny) mieszanka 1:38-1:40 przelatałęm na nim cały sezon i nic się nie dzieje...
Czy można ''zastąpić'' olej syntetyczny mineralnym robiąc przy mineralnym bogatszą mieszanka np zamiast 1:40 na syntetyku robić 1:35 na mineralnym?
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: Kre_K » pn, 10 sty 2011, 15:19

fenriz pisze:motul transoil do skrzyn biegow 2T przyznaje ze to lipa,nie warto tego kupowac,a co do castrol to w silnikach 4T sprzeglo zle dziala,glownie mot.sportowe.
uzasadnij mi to prosze
---------------------------

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić oleje/smary/płyny np w 20 pakach żeby było tanio

Post autor: Ce eRa » pn, 10 sty 2011, 20:20

kamil250 pisze:Czy można ''zastąpić'' olej syntetyczny mineralnym robiąc przy mineralnym bogatszą mieszanka np zamiast 1:40 na syntetyku robić 1:35 na mineralnym?
Chyba 1:20 na mineralnym chciałeś napisać :mrgreen:.
A tak na poważnie to nie oszczędzaj na oleju bo ci stanie motor w szczerym polu czy na torze a nowy cylek i tłok są trochę bardziej wartościowe niż różnica tych paru zł między tymi olejami.Jak chcesz zaoszczędzić to lej Castrol'a bo najtańszy a wystarczająco dobry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”