Problem z liveboxem

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem z liveboxem

Post autor: kotQ » czw, 2 gru 2010, 16:10

Mam liveboxa predkosc 2mb/s i na laptopie smiga wszystko ok z racji iz ma wbudowaną karte wifi, problem zaczyna sie wtedy kiedy siadam do stacjonarnego oddalonego o jakies 25-30 metrow. Dostalem od przedstawiciela (oczywiscie za doplata) karte zewnetrzna (czy jak to sie tam nazywa [podobne do pendrajwa]) i w moim pokoju rzadko kiedy odbiera mi internet. modem nazywa sie sagem xg-760n czy jakos tak. Czy problem tkwi w karcie wifi czy ustawieniach. Ewentualnie jaka karte zakupic zeby wszystko dobrze smigalo? znalazlem cos takiego na allegro

http://allegro.pl/asus-wl-167g-v3-usb-w ... 15225.html

wyglada dosc solidnie ale czy spelni swoje zadanie? Ewentualnie prosze o oferty jakis dobrych kart bo szczerze mowiac jestem laikiem w dziedzinie oprogramowania i sieci bezprzewodowych.

spiszak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 8 cze 2009, 23:26
Motocykl: EXC-F 350, YZF 250, CRF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jabłonka / Stratford-upon-Avon (UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: spiszak » czw, 2 gru 2010, 18:05

Według mnie wina leży po stronie karty WiFi w Twoim komputerze. Ma ona za słaby sygnał i nie łączy sie z routerem/Liveboxem.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby dokupić karte WiFi z antenką zewnętrzną (im większa tym lepiej).
Powiem tak, miałem karte WiFi bez anteny a router miałem oddalony o 4 metry tylko że sygnał musiał przejść przez 2 ściany i ledwo łapałem zasięg. Warto zainwestować w porządną kartę z porządną anteną, najlepiej kierunkową.
CZ 125/516 -> YZ 250F '04 + CRF 250R '07

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: ja23 » czw, 2 gru 2010, 18:27

Witam jeżeli masz neta liveboxa predkosc 2mb/s to zainstaluj go w stacjonarnym dokup za 200-250zł routera i masz neta na każdym kompie i z lapciem biegasz do 20-30m i też będzie miał zasięg.I przy tym masz możliwość podpięcia 999999999 laptopów bezprzewodowo i od 1-30 kopów stacjonarnych w zależności od routera.Karty zewnętrzne właśnie tak mają że często gęsto nie łapią zasięgu albo go przerywają tym bardziej jeżeli masz net bezprzewodowy podpinany na usb.A router szczerze ci powiem że przebija fale przez 2 ściany okno i na koniec działki czyli jakieś 25m i działa bez zarzutu,po 30m spada dopiero zasięg.A i w razie W jak już kupisz tego routera to nie zapomnij go zabezpieczyć hasłem żebyś nie dzielił się netem np:z sąsiadem :lol: Pozdro

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: Takisobie021 » czw, 2 gru 2010, 18:48

ja23 a co z klasą adresów?? według mnie dla maski 255.255.255.0 mamy 255 adresów w tym jeden zajęty przez urządzenie "router" do liveboxa też można podpiąć tyle kompów fakt jakość wifi tego urządzenia jest słaba ale jak już ma to niech ma. Myślę że twój problem leży w konfiguracji menadżera połączenia bezprzewodowego i samej karty jak chcesz to napisz na pw zadzwonie i Ci pomogę:D
HUSQVARNA RACING 2T POWER

Awatar użytkownika
Gardor
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: pn, 13 paź 2008, 18:47
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kalvåg/Wadowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: Gardor » czw, 2 gru 2010, 19:38

Akurat z liveboxami są na prawdę czasami cyrki podam przykład mój livebox ma taki slaby zasięg wifi ze brat pójdzie na 10m z lapkiem i nie ma neta . Pożyczyłem wiec od znajomego liveboxa podłączyłem do siebie i patrze brat w całym domu ma zasięg. Wiec wyszło ze trafiłem na jakiś wadliwy livebox. Nie polecam ich już lepiej kupić jakiegoś Pentagrama (liveboxa dostałem od neostrady)
Jeździjmy tak, by było nas więcej a nie mniej!

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: Takisobie021 » czw, 2 gru 2010, 19:39

Jeśli chodzi o stosunek cena jakość to polecam Tp-Linka;)
HUSQVARNA RACING 2T POWER

Autor tematu
kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: kotQ » czw, 2 gru 2010, 19:48

Wadliwego liveboxa musze wykluczyc poniewaz moj laptop odbiera nawet 3 pietra nizej wiec sygnal z liveboxa jest ok (az dziwne). Kolego ja23 co masz na mysli bo nie zrozumialem ciebie do konca. Mam kupic jeszcze jeden router i wykorzystac go jako "przedłużacz" sygnalu, czy moze zastapis liveboxa tym nowym routerem? W sumie to nie chcialbym wydawac wiele kasy na jakies lepsze routery bo wydaje mi sie ze ten od TP jest wystarczajaco dobry jak na moje wymagania. Na Viscie chodzi wszystko super a na XP nie (nie moge w to uwierzyc) Mysle ze cos jest z kompem stacjonarnym poniewaz kolega ktory mial 2 lata temu liveboxa do ktorego dolaczano jeszcze karte wifi gratis (chyba taka sama) mowil mi ze mogl chodzic po calym domu i wszystko ok a chata calkiem wielka ok 280m2.

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: Reniek » czw, 2 gru 2010, 20:09

Też mam LIVE BOXA podpięty do stacjonarnego w moim pokoju .
Laptopa używam po całym domu chyba że jestem na ulicy czy w garażu to zasięg słaby ale dzili tylko okno jeśli z drugiej strony domu to nie ma zasiegu bo sciany wszystko tłumią ..( co pomieszczenie to zasięg o 2 kreski słabszy)

Po drugie wejdź w połączenie lokalne , właściwosći ,w srodkowym okienku na samym dole protok internetowy TCP/IP właściwosci i zaznacz użyj adres IP automatycznie i ok.

Po trzecie juz powinno wszystko śmigać tylko musisz wpisać hasło takie jakie jest pod live boxem , co do WIFI które dostałeś ":tego pendrive"" to do bani to jest ......
Lepiej podpiać LIVE boxa pod stacjonarny i kożystać z laptopa i wbudoanej karty ja mam DELL 1525 i karta daje rade.(wifi)

Autor tematu
kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: kotQ » czw, 2 gru 2010, 21:16

problem jest taki ze nie moge polaczyc liveboxa do stacjonarnego ze wzgledu iz jest jakies 25 m. od mojego pokoju a innych wtyczek do sieci w domu nie ma. Ciagniecie kablem tez nie wchodzi w gre.

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: Ce eRa » czw, 2 gru 2010, 22:23

Wina jest tego urządzonka sagem xg-760n ( to to coś podobne do pendrive'a).Albo musisz sie udać do sprzedawcy/dostawcy/punktu sprzedaży i wymienić na nowy, albo poprosić o wymianę na mocniejszy o lepszych parametrach.Dla brata po kilku tygodniach padło to ustrojstwo, wymienił na inny i śmiga do dziś.

spiszak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 8 cze 2009, 23:26
Motocykl: EXC-F 350, YZF 250, CRF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jabłonka / Stratford-upon-Avon (UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: spiszak » pt, 3 gru 2010, 02:05

A teraz mi sie przypomniało pare rzeczy. Czy masz włączoną usługę - Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej.
Klikasz START/Uruchom, tam wpisujesz services.msc i szukasz czy dana usługa jest uruchomiona. Jak jest wyłączona to dajesz uruchom :)
Jakby co to pisz.
Pozdrawia technik informatyk, aktualnie student informatyki :wink:

P.S. Gdybyś planował kupić router to również polecam TP-Linka, i w życiu nie kupie Pentagrama (to złom, składany na marnej jakości częściach)
CZ 125/516 -> YZ 250F '04 + CRF 250R '07

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z liveboxem

Post autor: Reniek » pt, 3 gru 2010, 10:34

Ce eRa pisze:Wina jest tego urządzonka sagem xg-760n ( to to coś podobne do pendrive'a).Albo musisz sie udać do sprzedawcy/dostawcy/punktu sprzedaży i wymienić na nowy, albo poprosić o wymianę na mocniejszy o lepszych parametrach.Dla brata po kilku tygodniach padło to ustrojstwo, wymienił na inny i śmiga do dziś.




Ce_eRa zgadzam się z Tobą , to urządzonko często nie zdaje egzaminu.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”