Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
pysiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: wt, 27 cze 2006, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Post autor: pysiak » ndz, 31 gru 2006, 12:44

Witam dość ważny wydaje mi sie temat (sam kupuje moto juz za kilka dni więc ;D wiecie) Otóż kradzieże motocykli ostanio dały o sobie znać również w moim województwie (kuj-pomorskie) mam nniby łancuch ale czy to wystarczy ;/ otóż kilka miesięcy temu przeczytałem o jakimś chipie w ŚW pisali ze bedzie dostepny chip do motocykla ktory sie gdzies podczepia i w necie mozna zbadać z jaką prędkością pojazd sie porusza i gdzie sie znajduje. Fajna rzecz tylko czy to jest dostępne?? wiem że jeszcze są blokady na tarcze ;) prosze o wypowiedzi i moze inne sposoby zabezpieczenia sprzęta pzdr

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » ndz, 31 gru 2006, 13:11

Powiem coś co kombinuje zrobić w garażu , mianowicie:
- przymocowanie motocykla na stałe do podłogi - wystarczy płytka np 4mm przykręcona śróbami do podłogi i np. jakieś ucho , zaczep z bolcem żeby przymocować przednie koło do tego urządzenia :P
(przednie koło trudniej odkręcić oczywiście ) a i trzeba uważać gdy motocykl niejest przyczepiony do tego bo można sie podknąć (jak ja u kolegi) i sobie zrobić krzywde.

- zasuwki w drzwiach (tylko takich normalnych) , kłódki itp

- alarmy - bardzo fajna rzecz np. na podczerwień (wystarczy jakieś ciepło np. włamywacz , kotek , piesek i alarm sie włącza)

- noi inne wynalazki typu : fosa, drut kolczasty, miotacz płomieni, pinezki , gilotyna :D :D ale to tylko dla hardcorowców :lol: :lol:
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

Autor tematu
pysiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: wt, 27 cze 2006, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: pysiak » ndz, 31 gru 2006, 13:50

no tak to dobry sposób a co jezeli powiedzmy jade moim enduro do sklepu powiezmy albo jade na jakis spotaknie ;p jak je zabezpieczyc??

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » ndz, 31 gru 2006, 14:57

Jak trzymasz w garażu to wystarczy jak masz alarm i ubezpieczenie. Wszelkie problemy masz z głowy. Jeśli nie chcesz by Ci wyprowdzili motor to weź LINKĘ plecioną grubą w oplocie plastiokowym i zwiąż dwa koła.

Łańcuch nawet najgrubszy łatwo przeciąć, sam mi to demonstrował koleś w Castoramie. Łańcuch poprostu pęka, a linka nie i z nią jest problem na szybko.

Pod sklepem proponuje czujne oko i linkę.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Ciechu » ndz, 31 gru 2006, 15:08

Kradzieże silników pomocniczych na jachtach są sporym problemem na mazurach. W sklepach z takimi silnikami można kupić alarm. Jest to linka z jakimś modułem na końcu. Przecięcie linki powoduje uruchomienie alarmu. Kolega który tego używa mówił że około 120dB. Naturalnie zakłada się to jak łańcuch i oba końce podczepia do modułu.
Nie sądzę żeby kosztowało to więcej niż 100-200pln. Może nie pół darmo ale w porównaniu z wartością motocykla...
Na pewno taki bajer trochę zniechęci jakąś łajzę włamywacza.

Autor tematu
pysiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: wt, 27 cze 2006, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: pysiak » ndz, 31 gru 2006, 15:34

Jak wyglda taka linka i gdzie ją mozna kupić??

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Ciechu » ndz, 31 gru 2006, 16:01

A jak ma wyglądać? Jak linka. Nie wiem jakiego jest koloru :) Pewnie szara albo czarna. Najprawdopodobniej jest to wiązka pokryta izolacją. Dwa końce wchodzą do "plastikowego pudełka" i tyle. Jakiś kluczyk jeszcze.
Tak się zastanawiam czy to jest tylko kwestia przewodzenia. Czy można na przykład zrobić obejście a potem dopiero przeciąć ażeby nie było przerwy w obwodzie.

Ja bym szukał w sklepie żeglarskim który sprzedaje także silniki doczepne do jachtów.

Właśnie spytałem kumpla. On to kupił za 160pln w sklepie żeglarskim. To było kilka lat temu.

Autor tematu
pysiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: wt, 27 cze 2006, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: pysiak » ndz, 31 gru 2006, 16:06

czy to nie są powiązane ze sobą "druty"?? mam cos takigo jeszcze od skutera zapomniałęm xD mocna duże(nie mylic z tym od roweru) tylko bez alarmu :)

bubba
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 200
Rejestracja: sob, 29 lip 2006, 12:54
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa-Anin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: bubba » ndz, 31 gru 2006, 19:03

TE WSZYSTKIE LINKI I INNE BAJERY ZA HAJS NIC NEI DAJA... ja jestem w solidzie garaz mam dobrze zabezpieczony ale i tak mi sie dobijali :cry: Jedyny pewniak to zdjąć oba koła i wnieść na chate:) motoru nie wyprowadza ani przez plot nie przezuca ehheheeh
BLUE RIDER

yogi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 361
Rejestracja: czw, 13 kwie 2006, 20:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tuchola
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: yogi » ndz, 31 gru 2006, 19:16

Najlepiej pozostawić motorek Aniołowi Stróżowi i po kłopocie.

Jak będą chcieli ukraść to i tak ukradną :cry: nie ma wyjścia.

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Ciechu » pn, 1 sty 2007, 13:48

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie mówię o przywiązaniu sprzęta sznurkiem do ściany. To o czym mówi to po prostu alarm tyle że ma on działanie lokalne a nie globalne :)
I nie chodzi w nim o wytrzymałość. Przecinasz wiązkę i włącza się alarm. Na tym kończy się jego działanie.

fgh98
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: fgh98 » wt, 2 sty 2007, 14:50

Siemanko.

Odnosnie Postu(kotmx) i jego płytki w podłodze:) to robi sie cos takiego na scianie około 20CM do podłogi tam gdzie opona styka sie ze sciana.A i robi sie to na tylnie koło.Dzieki takiemu rozwiazaniu zaden gapa krzywdy sobie nie zrobi.

Co do innych zabezpieczeń ktore spodkałem w motocyklach crossowych.To były to najczesciej stalowe linki,Disc-Loocki(ale na 2 tarcze przod-tył jednoczesnie)

W zasadzie aby zabezpieczyc dobrze moto Crossowe przed kardzieza,to zaczoł bym od GARAZU.Jakis dobry zamek,zasowki na kłódy.Potem bym pomyslal nad takim mocowaniem na scianie......

FGH98

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”