Czy warto

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
serkules
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: sob, 11 wrz 2010, 15:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Czy warto

Post autor: serkules » pn, 13 wrz 2010, 09:31

Witam mam problem od dawna mysle zeby sie przesiasc na crossa w tej chwili jezdze motorem bandit 1200 jest to motor szosowy. Pytam bo na crossie nie bede mial takiej mozliwosci poza tym myslalem o czyms uniwersalnym jak affrica twin .
Moze cos mi doradzicie?

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy warto

Post autor: Gany » śr, 15 wrz 2010, 12:08

no i generalnie w czym tkwi problem?
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy warto

Post autor: PakaL » śr, 15 wrz 2010, 19:32

To kup enduro do zarejestrowania na oponach uniwersalnych i po problemie;] Bo Africa nie wpakujesz się za daleko i mówię Ci ten motor jest ciężki bo sam mogę tego doświadczyć;)
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

dziudzier
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 23:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy warto

Post autor: dziudzier » sob, 13 lis 2010, 18:46

affrica twin ten motor warzy tonę już wolał bym honde xr 400 lub 650 trudno znaleźć ale warto

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy warto

Post autor: BartekJ » ndz, 14 lis 2010, 22:12

Mam Afrykę, i uważam ten sprzęt za niemal idealny. Pozwala na pojeżdżenie w lekkim terenie, po założeniu opon ostrzejszych (np continental TKC 80) nawet na zabawę w błocie czy piachu. Na TKC można tez pięknie poprzycierać podnóżki w złożeniach na winklach. Minusem jest mniejsza prędkość przelotowa od tej na bandicie. 120-140 to są prędkości, gdzie bardzo fajnie się podróżuje Afryczką.
ALE..motocykl waży 250 kg z paliwem, i jeżeli się wali na bok gdzieś w terenie, nie próbuj go podpierać nogą...i tak fiknie a jeszcze sobie nogę uszkodzisz. Nie ma tej zwrotności co lekki motocykl, każdy upadek to jakieś uszkodzenia, czasem kosztowne, jak potrzaskasz plastiki.
To NIE jest motocykl do ciorania w ciężkim terenie.
Dlatego prócz Afri mam jeszcze KTMa egs 250, którego mogę przewracać, ubłocić, którego idzie wytargać z błota nawet jak masz problem z odpaleniem. I na nim się wyżywam w terenie, bo Afry najzwyczajniej w świecie mi szkoda.

Ty sam sobie musisz odpowiedzieć, czego oczekujesz od motocykla i gdzie go będziesz użytkował. Pozostaje jeszcze sporo singli typu Yamaha XTZ 660, czy BMW F 650, czy chociażby nieśmiertelny XT 600. Pojeździsz po asfalcie, pojeździsz w krzakach, ale nie wygrasz na nich zawodów cross country.

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”