Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: RafQ » śr, 8 wrz 2010, 13:06

Witam!

Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić jakiś dobry olej do mieszanki niewyżyłowanego silnika 2t (poj 50cc)?
Mam zabytkowy rowerek z silniczkiem (silnik prawie nówka) i chciałbym,aby posłużył jak najdłużej.Nie chce lać olejów typu Mixol-S,bo potem nie doczyszczę się wydechu :wink: .
Syntetyk,półsyntetyk czy może mineralny?

Będzie wdzięczny za info.

Pozdr.
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

ktmsx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 sie 2009, 15:14
Motocykl: sx250 02'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RbK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: ktmsx » śr, 8 wrz 2010, 13:24

sprubuj Panolina ja leje w tendencji 1:70 czyli 100ml oleju na 7litrow benzyny naprawde dobre spalanie ma moim zdaniem lepszego oleju nie ma

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: Borek96 » śr, 8 wrz 2010, 14:03

Myślę, że Castrol 2T [mineralny] by wystarczył, dokładnie taki http://allegro.pl/olej-castrol-2t-miner ... 57886.html

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 8 wrz 2010, 15:11

Orlen moto 2T oil .
Ostatnio zmieniony śr, 8 wrz 2010, 17:47 przez WLD_Wlodi, łącznie zmieniany 1 raz.

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: Ce eRa » śr, 8 wrz 2010, 17:24

Pisał ktoś na forum o castrolu lanym z beczki.Jak mówisz że silnik niewyzyłowany to by się idealnie nadał.I cena niska bo ok.30zł.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: amator » śr, 8 wrz 2010, 22:49

Ce eRa pisze:Pisał ktoś na forum o castrolu lanym z beczki.Jak mówisz że silnik niewyzyłowany to by się idealnie nadał.I cena niska bo ok.30zł.
A racz Panie dodać do tych 30 zł jeszcze przesyłke za 13zł , to ile ci wyszło?
Oto przykładowa aukcja http://allegro.pl/olej-castrol-gps-powe ... 94829.html :ANAL:

Autor tematu
RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: RafQ » śr, 8 wrz 2010, 23:04

Oka dzięki wielkie za info.Chodziło mi głównie o to,czy syntetyk,półsyntetyk czy mineralny.
Z tego co piszecie,to półsyntetyk,więc taki też kupię :) .

BTW ten Mixol-S to jakiś żart.Wcześniej ojciec używał motorka i na nim śmigał.Nie muszę mówić jak wyglądał układ wydechowy i miejsce łączenia cylindra z kolankiem.
Teraz mam nówke silnik+rowerek po kapitalce,zamierzam nim śmigać i na pewno tylko na markowych olejach i smarach.

Pozdr
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

klubowicz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: wt, 31 mar 2009, 22:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: klubowicz » śr, 8 wrz 2010, 23:13

Ce eRa pisze:Pisał ktoś na forum o castrolu lanym z beczki.Jak mówisz że silnik niewyzyłowany to by się idealnie nadał.I cena niska bo ok.30zł.
Dosyć dobrze doradzasz koledze oto Twój cytat z innego wątku w którym zabierałeś glos w sprawie oleju z beczki viewtopic.php?f=20&t=18322&p=139928#p139928
Ce eRa pisze:]Mam jeszcze taki olej i brałem go 2 litry. po 1,5 wyjeżdżonego litra przy mixturze 1:30 po prostu tłok sie zatarł(nawet nie 20mth)-jazda taka lekka enduro.Olejem żygał gdzie sie tylko dało, a i tak się zatarł.Teraz mam motorex'a i myślę że teraz pociągnie te 40 mth jak nic.Myślę, że lepiej dopłacić te pare zł za litr i kupić jakiś inny lepszy.

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: Ce eRa » czw, 9 wrz 2010, 16:32

Drogi klubowiczu.Nie łącz dwóch różnych rodzai motocykli.Crossy to wyżyłowane machiny i ze 125cc masz ok.40km, a kolega pisze że chce olej do 50cc które jest niewyżyłowane, więc aby było tak samo wyżyłowane to 50cc silnik RafQ powinien mieć moc ok.15km, a jak się pewnie domyślasz to zabytkowy rowerek z silniczniem nie będzie miał takiej mocy tylko ok.3km i będzie dobrze pracował na takim oleju.Wystarczyło przeczytać kilka postów wyżej aby się dowiedzieć, a jak nie chce ci się czytać pierwszych postów z tematu to się nie udzielaj.

Do amator- nie kazałem dla RafQ kupować oleju z allegro.Równie dobrze może kupić taki olej jak będzie przejazdem, wystarczy popytać gdzie jest jakiś sklep czy serwis gdzie sprzedają owy olej z beczki.W dzisiejszych czasach większość sklepów czy tam mechaników ma jakieś oleje lane z beczki.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: renner250 » czw, 9 wrz 2010, 20:09

nie chcialbym byc wredny ale jesli zatarles wtedy motor przez olej to moje zdanie jest takie:
z tego co pamietam kupowales castrola power 1 racing i to jest bardzo dobry olej. Oleju w benzynie nie brakowalo. Wiec wedlug tamtego postu rozumiem ze olej z beczki jest do niczego i kupiles podrobiony olej :D a teraz poleciles takowy koledze tyle ze polsyntetyka :D
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: RafQ » czw, 9 wrz 2010, 21:02

Heh Panowie spokojnie :wink: .

Dzięki za wszystkie podpowiedzi,jutro sobie zakupie coś firmowego półsyntetycznego.
Z allegro nie będe się bawił,ponieważ niedaleko mam Intermotors i u nich sobie wezmę.Przy spalaniu 1l na 100km te pare złotych nie zrobią mi żadnej różnicy.
Tak na marginesie silniczek z 50 cc osiąga moc 1 KM :D .Nawet tak mała moc pozwala rozpędzić pojazd do prędkości max 45 km/h.Sprzęgło suche - 2 tarczki sprzęgłowe robią robotę i chyba nigdy się nie zużywają :wink: .

Wcześniej sprzętu używał mój ojciec i prześmigał na silniku (uwaga!) - 13 lat bez remontu robiąc codziennie około 10-15km (praktycznie cały rok w dni robocze).Jak wszystko rozebrałem (silnik był w dalszym ciągu na chodzie),to w szoku byłem,że to jeszcze paliło.Tłok oryginalnie na 2 pierścienie a jak rozebrałem to jednego wogóle nie było (pewnie wypadł kiedyś przez wydech :wink: ),a drugi był tak zużyty,że już nie sprężynował i bez żadnych oporów dosłownie wpadał z tłokiem w cylinder.Części do tego nie ma,ale udało mi się zdobyć prawie nowy silnik.Rozłożyłem na części pierwsze i odremontowałem wszystko od podstaw (silnika nie ruszałem bo prawie nóweczka).Teraz wszystko jest gites i śmigam sobie tym do pracy - ścieżka rowerowa pod samą firmę czyli jest spokojnie,bezpiecznie i bez wysiłku (rano zwykle jestem bardzo leniwy :wink: ).
Jazda tym czymś to po prostu poezja i te śmieszne chińskie wynalazki (niby-skutery :wink: ) się chowają.
W zimie sobie daruję i przesiądę się na górala,bo tego sprzętu szkoda.

Ehhh żeby nasze wyczyny zużywały się w tak wolnym tempie,to byłoby coś :D .
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki olej do mieszanki 2t - silnik 50cc

Post autor: Ce eRa » czw, 9 wrz 2010, 21:08

Ale dalej nie rozumiecie o co mi chodzi(albo ja nie umiem sie wysłowić ;P).Wlejesz mixol(to tylko przykład) do simsona i będziesz jeździł tysiące km, a dodasz mixol do crossa to po 50m ci padnie.Tu chodzi o wyżyłowanie.Im mniejsze wyżyłowanie silnika tym"gorszej jakości" prawdopodobnie też tańsze oleje można dodawać do paliwa do motocykla(jak jest większe wyżyłowanie to tłok musi mieć mniejszy luz w cylindrze i co za tym idzie lepsze smarowanie niż w takim przykładowym simsonku).Może i ta przyczyna u mnie nie była spowodowana akurat tym olejem, ale taką podejrzewał mechanik który mi motocykl naprawiał.Jak chcecie to moge się w ogóle nie udzielać na forum.Po co mam kogoś przed czymś przestrzegać, albo pomagać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”