Punkt prawny crossa

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
SwietySx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: czw, 27 maja 2010, 19:33
Motocykl: Kawasaki KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wleń Kolo JG
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Punkt prawny crossa

Post autor: SwietySx » wt, 10 sie 2010, 14:38

Witam z góry przepraszam ze nie suzkam tego watku an forum jednak sytuacja wymaga szybkosci i nie zabradzo mam czas szukac watku:)
sytuacja wyglada tak mam sasaidow konfidentow którzy mi zrobili zdjecie jak jechalem moim kx250(full cross) po drodze publicznej w kasku(nie widac twarzy) jak wyglada przepis moge full crossem dojechac kawałek po drodze publicznej zeby dojechac na swoje pole ,tor czy cos w tym stylu...
Wiem ze na full crossa nie tzreba miec prawka OC ale nie wiem jak z przegladem
prosze o pomoc z góry dzieki

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: Mateusz_MX » śr, 11 sie 2010, 11:47

Witaj,

Motocyklem typu cross nie można poruszać się po drodze utwardzonej, tym bardziej publicznej, gdzie obowiązują przepisy ruchu drogowego. Również zakaz obowiązuje na drogach leśnych, polnych. Możesz jedynie się nim poruszać po terenie prywatnym oraz specjalnie do tego przygotowanym miejscu - tor motocrossowy. Tym zdjęciem się nie przejmuj. Staraj się jednak nie jeździć "asfaltem". Doprowadź motocykl do toru pieszo (jeżeli masz blisko) i potem sobie jeździj do woli. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 11 sie 2010, 12:19

Droga polna nie musi być zawsze drogą publiczną, tyle powiem.

sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: sebamx72 » śr, 11 sie 2010, 13:39

Polna i asfaltowa tez nie musi być publiczna. Jak ktoś sobie wyleje asfalt na swojej działce(nie panstwowej) to moze robic co chce(np. parkingi kolo biedronki ). Co do tematu zdjeciem sie nie przejmuj bo nie widać twojej twarzy wiec nie udowodnia że akurat to ty jechałeś. Nie wiem czy teraz tak jest bo mieli to zmienic ale jak fotoradar ci zrobil zdjecie ale od tylu, gdzie nei widac twarzy to sie nie placi za mandat, bo nie koniecznie samochod prowadzila osoba na ktory jest zarejestrowany. Pzdr
Way of Life !

Autor tematu
SwietySx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: czw, 27 maja 2010, 19:33
Motocykl: Kawasaki KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wleń Kolo JG
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: SwietySx » śr, 11 sie 2010, 14:19

Na dodatek z ART.81 ust1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga osoby na niej przedstawionej...(...) znaczy że jeżeli nawet udowodnili by mi że to ja gdybym jechal bez kasku to nie maja prawa rozpowszechniac zdjec bez mojej zgody albowiem nie jestem osoba publiczna:) na dodatek zeby zrobic im zonka zamieniam sie z kumplem na motory po jezdzie w terenie jak przyjedzie do mnei policja to moj stoi u niego a jego u mnie wiec beda mieli zonka:D z motorem na fotce który jest rzekomo mój:D czytałęm tez ze zdjecie to pikus moze byc fotomontaz albo jest wazne dopiero gdy policja mnie zlapie na goracym uczynku jak bede jechal po drodze moze wtedy mi wlepic mandac albo grzywne nalozyc :) tak wiec moga mi skoczyc dzieki chlopaki za pomoc, życze wam normalnych sasiadów:)

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: Mateusz_MX » śr, 11 sie 2010, 14:58

sebamx72 pisze:Jak ktoś sobie wyleje asfalt na swojej działce(nie panstwowej) to moze robic co chce(np. parkingi kolo biedronki ). Pzdr
Na sklepowych parkingach również obowiązuje kodeks ruchu drogowego kolego.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 11 sie 2010, 16:12

Mateusz_MX pisze:
sebamx72 pisze:Jak ktoś sobie wyleje asfalt na swojej działce(nie panstwowej) to moze robic co chce(np. parkingi kolo biedronki ). Pzdr
Na sklepowych parkingach również obowiązuje kodeks ruchu drogowego kolego.
Parking jest miejscem publicznym a nie prywatnym.


Na swoim terenie możesz jechać czołgiem nawalony na full.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: sebek1516 » śr, 11 sie 2010, 16:21

Byli tacy co chcieli mieć swoje czołgi i podjebali z poligonu z Lublina i przez centrum zapierdzielali :D

A jak policja się czepi to bez nakazu nie wpuszczaj, chowaj ciuchy i naklejki zdzieraj ;p
Ja na taki moment mam stary zestaw ciuchów, stary kask i okleiłem pola numerowe folią czarną w razie czego pozdzieram i po sprawie ;p
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: sebamx72 » śr, 11 sie 2010, 20:06

Parking przy duzych supermarketach jest na ich działkach i policja nie ma wstepu, dlatego ludzie kręca bączki itp. Jedynym wyjsciem aby policja tam wjechala to jest zgloszenie przez sklep o wtargniecie na ich teren czy cos takiego. Gadałem z bratem co zrobil licencjat w wyzszej szkole policyjnej w szczytnie to sie orientuje w temacie. Kodeks drogowy nie obowiazuje na takim parkingu. "mozesz pijany jezdzic i krecic baczki, jedynie administrator tego parkingu czyli biedronka moze wytoczyc ci sprawe " Mowa tu i parkingach mozna powiedziec ze prywatnych bo wlascicielem jest sklep.
Way of Life !

WS5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 21 kwie 2008, 11:16
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków/Zywiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: WS5 » śr, 11 sie 2010, 21:08

sebamx72 pisze:Parking przy duzych supermarketach jest na ich działkach i policja nie ma wstepu, dlatego ludzie kręca bączki itp. Jedynym wyjsciem aby policja tam wjechala to jest zgloszenie przez sklep o wtargniecie na ich teren czy cos takiego. Gadałem z bratem co zrobil licencjat w wyzszej szkole policyjnej w szczytnie to sie orientuje w temacie. Kodeks drogowy nie obowiazuje na takim parkingu. "mozesz pijany jezdzic i krecic baczki, jedynie administrator tego parkingu czyli biedronka moze wytoczyc ci sprawe " Mowa tu i parkingach mozna powiedziec ze prywatnych bo wlascicielem jest sklep.
nie do konca tak jest... zamiast robic licencjat wystarczy przeczytac PoRD ;)

po pierwsze:
PoRD Art. 1. 2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza drogami publicznymi, jeżeli jest to konieczne dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa uczestników tego ruchu.
w praktyce oznacza to, ze jesli dojdzie do wypadku odpowiada sie juz za zlamanie PoRD. jesli nie to "zagrozenie" jest trudne do udowodnienia

po drugie:
nawalony nie mozesz jezdzic nawet po prywatnym terenie (tzn. mozesz tylko rowerem ;) ), gdyz:
PoRD zabrania jezdzic "pojazdem", czyli po drogach publcznych niczym nie mozna

KK zabrania pojazdem mechanicznym (a KK obowiazuje juz wszedzie)
Pozdrawiam
WS

4ever
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 18 lip 2010, 18:14
Motocykl: Suzuki RM 125cc 93'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: 4ever » czw, 26 sie 2010, 23:14

nie wiem czy ma to coś do tematu, ale z tego co wiem to na parkingach w supermarketach gdy spowoduję się wypadek to jest to "obopólna wina" nawet jak ty będziesz stał z włączonym silnikiem a ktos w ciebie wjedzie. Więc na pewno jest z tym inaczej jak na normalnych drogach no ale nie jest tak że policja nie ma wstępu. Pozdrawiam
Jestem amatorem, a więc się uczę.

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Punkt prawny crossa

Post autor: Ce eRa » pt, 27 sie 2010, 19:46

Mateusz_MX pisze:Motocyklem typu cross nie można poruszać się po drodze utwardzonej
To znaczy że po drogach polnych też nie można jeździć?


P.S.Pchałem motor ulicą(skończyło mi sie paliwko) i smerfy chcieli mnie zakuć w kajdany, bo łapali kilka dni szybciej kogoś kto crossem im uciekał.Gdybym nie powiedział im że nie mają prawa mnie karać, ani aresztować, jeśli nie mają nakazu lub innego dowodu że popełniłem wykroczenie to pewnie sporo bym zapłacił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”