Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: Borek96 » pt, 25 cze 2010, 16:03

Kup sobie A4 1.9 TDI 110km na pompowtryskach, tylko dobre paliwo lej, będzie jeździło jakoś, przyczepę też pociąga.

Autor tematu
dziku06
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 13:44
Motocykl: Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: dziku06 » pt, 25 cze 2010, 17:09

No tak ale czy takie audi A4 w Tdi będzie za ok 13 tys w dobrym stanie... i teraz nie wiem czy mi sie zmieści do garażu.....Nie wiem też jak taka wysokoobrotowa szlifierka jaką jest Honda spisuje się w trasie. oczekuje od auta aby zapewniało komfort na przyzwoitym poziomie.. interesuje mnie Ibizka II FL 1.9 Tdi 110 km. co o niej sądzicie. chociaż nie wykluczam innych.

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: ja23 » pt, 25 cze 2010, 18:30

witam ja polecam hondę bo sam posiadam, fakt faktem kupiłem zajechanego accorda 94r tzn uszczelka pod głowica brak sady i wiele innych,ku mojemu zdumieniu auto w ta zimę przy wiadomo jakich mrozach odpalało bez problemu. teraz gdy silnik mam po remoncie nie powiem złego zdania o tym aucie.Spalanie trasa 8-10l gazu 11l zależy od jazdy bo jak wiadomo hondy maja wysoki zakres obrotów :P a dźwięk wydobywany z v-tec czy zwykłej 16v to miodzio. Zauroczyło mnie to auto z tego względu ze są mało awaryjne ładny wygląd no i wyposażenie jak na te lata. Silnik 2.0 16v ies 136km z gazem jak dla mnie w zupełności wystarczy. teraz przymierzam się do sprzedaży auta i rzucę się w poszukiwanie koniecznie audi S3 1,8t Quattro 250km :D :D to na 1000% będzie moje kolejne auto.pozdro

Marcin195
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: ndz, 29 lis 2009, 16:13
Motocykl: Honda CR250 R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: Marcin195 » pt, 25 cze 2010, 18:35

Kumpel ma Civica VI 1,4 na gazie, jak narazie to sie spisuje super. W trasie pali mu cos nie cale 10l gazu po miescie 12-14max przy katowaniu, takze polecam ten samochod :) co do Ibizy to nie wiem bo nikogo nie znam kto by mial takie auto... A nie myslales nad Mazda 323F rocznik 95+? Mielismy w domu takie dwie jedna na automacie a druga manual z silnikiem 2,0 V6, jak dla mnie to samochod niezawodny, wygodny i wyglada swietnie... sam mialem takiego kupic ale juz mam jedna Mazde... Wiadome kazdy wyraza swoje opinie o roznych samochodach, ale to ma byc samochod dla Ciebie i to Ty musisz sie przejechac samochodem, ktory najbardziej Ci odpowiada:)
Leci wróbel bez głowy i myśli:
" Po co mi rower jak nie mam sandałów?"
Jaki z tego morał?
Lodówką się nie ogolisz. :D

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: superpimp » pt, 25 cze 2010, 19:03

Audi A3 bym ze swojej strony polecił , taki 90konny diesel daje rade a na pierwszy samochód 200km nie potrzeba.

http://allegro.pl/item1095160394_audi_a ... carii.html

sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: sebamx72 » pt, 25 cze 2010, 19:13

Ale za starego nie poszalejesz, tzn mozna ale to juz nie wypada polatac na rekawie czy pomiedzy samochodami. Trzeba korzystac.
Way of Life !

danzel
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 222
Rejestracja: czw, 20 lis 2008, 22:42
Motocykl: minimum jeden
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: danzel » sob, 26 cze 2010, 00:23

ja jezdze toledo 1 generacji z 99 110km super sie smiga srednio 5l pali, duzy bagaznik chociaz nie kombi, uwazac tylko trzeba bo rudy je lubi, tanie i dostepne czesci, pozdro
LIDZBARK WARMIŃSKI -
STOLICA MOTOCROSS'u!

Autor tematu
dziku06
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 13:44
Motocykl: Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: dziku06 » sob, 26 cze 2010, 10:25

a co powiecie ogólnie o dynamice takiego tdi 110km? nigdy nie jezdziłem sam dieselkiem. czy przyśpieszenie dynamika jest na dobrym poziomie.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Birthday
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: piotrgurski » sob, 26 cze 2010, 20:35

VW 1.9 TDI bardzo spoko silnik zwłaszcza że znamy jego wady wrodzone i jak się przed nimi ustrzec, jednak pamiętajcie że autor tematu ma tylko i aż 13.000 na B5 w TDI to dużo za mało zwłaszcza 110KM.
Jeżeli zależy CI na miejscu w środku, ekonomi, bezawaryjności, prostocie budowy samochodu, oraz możliwości naprawy praktycznie przez każdego oraz częściach które leżą pod każdym płotem poszukaj sobie jakiegoś passata B4 w TDI i spokój a nawet ten najsłabszy 90KM pozwoli na normalne wyprzedzanie i jazdę w granicach 140/150 kmh.
Nigdy nie bierz nic co zwie się CDI bo nie kryje osobiście i śmiem twierdzić na publicznym forum że to gówno ostatnie i nie ma gorszego nawet sami Niemcy się do tego przyznają :!: dlaczego :?: wolałbyś się nie dowiedzieć i przekonać na własnej skórze :wink:
Jak chcesz lans to co :?:
Oczywiście BMW najlepiej żółte z czarnymi lub białymi paskami na dachu, oczywiście czarnoje lampy i szyby :butthead:

Ps nie zapomni o białej czapeczce :lol:
ADV/Adventure

Autor tematu
dziku06
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 13:44
Motocykl: Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: dziku06 » sob, 26 cze 2010, 22:27

no ogólnie chodzi mi o to czy taki tdik bedzie dawał rade. Wiem że trzeba o niego dbać itp. ale jesli dam za coś tyle kasy to napewno dbał bede;)
a co sądzicie o ibizce II FL 1.9 TDI? warto sie pakować w to? usterkowe? na co trzeba uważać przy akupie itp?

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: WLD_Wlodi » sob, 26 cze 2010, 22:54

Nigdy nie bierz nic co zwie się CDI bo nie kryje osobiście i śmiem twierdzić na publicznym forum że to gówno ostatnie i nie ma gorszego nawet sami Niemcy się do tego przyznają :!: dlaczego :?: wolałbyś się nie dowiedzieć i przekonać na własnej skórze :wink:
Tych CDI jest od pieruna, 2.0, 2.2 , 2.7, 3.2, 4.0, 4.2, 5.0.

2.7 CDI jest uznawany za najlepszy silnik(500 000km nie stanowi problemu), wiadomo bezawaryjny nie jest, a ceny części są na średnim poziomie.
Najgorszy z tych wszystkich to 3.2 CDI, najpopularniejszy S-klasach, non stop coś w tym siada, ceny kosmiczne, np za wtrysk w serwisie trzeba dać 4 tys, a jak wymieniać to od razu całą listwę(6x4tys). Ale nie ma reguły :wink: Jak się kupi zajechane auto, to można w nie wkładać $$$ w nieskończoność. Tyle.

fifi - ja doskonale wiem, że nie lubisz mercedesów :wink:

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: Takisobie021 » sob, 26 cze 2010, 23:31

VW-rządzi PANOWIE:D?? hahaha Vento MŚ ENDURO 1000 KM drogi ZA 280 ZŁ ŻART;p
HUSQVARNA RACING 2T POWER

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”