Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
dziku06
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 13:44
Motocykl: Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: dziku06 » czw, 24 cze 2010, 22:04

Witam wszystkich użytkowników. Wiem że to forum motocyklowe ale macie też pewnie swoje auta i wiedzę o nich. Chcę żebyście doradzili i proszę o pomoc w wyborze pierwszego własnego auta. Kapitał który mam zamiar na nie przeznaczyć to ok 13 tys zl. Prawo jazdy mam od marca tego roku. Do tej pory jeździłem sporo ojca Polówką IV, trochę Unem, Seicento, Mondeo kombi.

Moje wymagania co do auta:
-hathback, sedan, cupe (kombi raczej nie bo po co mi;))
-dynamiczny, mocny silnik
-atrakcyjny wygląd
-rocznik od ok 95 w zwyż
-jak najmniejszy przebieg i najlepszy stan
-ekonomiczny
-niezawodny
-tani w utrzymaniu
- diesel lub w miare ekonomiczna benzynka

Autka które przykuły moją uwagę:

-Golf III/IV
-Passat b4/b5
-Audi A4 b5
-Civic V/IV
-Ibiza II/II Fl
-Mazda MX-3
-Mitsubishi Galant(bardzo mi sie podoba ale wiem że auto dość rzadkie i mogą być kłopoty z częściami itp)
-które są warte uwagi a ja je przeoczyłem proszę podawać

Auta wymienione przeze mnie są większe i mniejsze, tańsze i droższe. Mam dylemat czy kupić za całą kasę czy zostawić jej trochę.

Proszę podawać warte uwagi oferty/ proponować auta których nie ma na mojej liście.

Chciałbym aby auto było dynamiczne i zarazem ekonomiczne. Wiem że nie idzie to ze sobą w parze ale może jednak coś się znajdzie.
Szczególnie przykuły moją uwagę diesle ze stajni VW ( 1.9 110 km)
Do gazu nie mam jakoś przekonania.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 25 cze 2010, 11:57

Ja bym ci polecił coś z silnikiem 2.7 CDI ze stajni mercedesa(np W210) : http://moto.allegro.pl/item1078891044_m ... ezwyp.html , ale za te pieniądze nie masz co szukać, no chyba że jeszcze troche dozbierasz. Silnik ma ok 170KM, a pali 6-7 litrów.
Jest jeszcze 130 KM 2.2 CDI, ale pali podobnie.

Musisz sobie odpowiedzieć do czego ci auto. Czy do ciągnięcia przyczepy z crossem, czy do miasta, czy do lansu itd itp..

Jak chcesz mieć niezawodne auto, to kupujesz Mercedesa 124(Z silnikiem 2.5D najlepiej), albo Mazde 626.
Golfa III bym sobie odpuścił na twoim miejscu. Jest tego tyle nasrane na ulicy, gdzie się nie obejrzysz to stoi golf III.

RobakRmZk7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: śr, 1 kwie 2009, 16:23
Motocykl: Yzf 250 08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: RobakRmZk7 » pt, 25 cze 2010, 12:06

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13374521 Daję reke za ten egzemplarz. Możesz brać w ciemno Auto kumpla w super stanie. Dzwoń to sie dowiesz więcej.

Autor tematu
dziku06
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 13:44
Motocykl: Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: dziku06 » pt, 25 cze 2010, 13:08

auto ma służyć do wszystkiego. Troche trasa(wyjazd na wakacje, itp) wiadomo troche miasto no i oczywiście fajnie żeby był i lans i przyczepkę też będzie ciągnęło;). Co do golfa III to wiem że jeździ ich dużo itp ale kurcze jakoś mnie kusi dostępność części itp. Co do civica to nie wiem jak taka wysokoobrotowa szlifierka radzi sobie w trasie. Oczekuje też od auta żeby zapewniało komfort na przyzwoitym poziomie. Zainteresowalem się też ostatnio sporo Ibizą II po FL oczywiście 1.9 TDi 110km.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: renner250 » pt, 25 cze 2010, 13:10

WLD_Wlodi z tego co slyszalem CDI sa bardzo awarayjne a naprwa comonrally dosc droga...
I think I can fly! MX it's my life <3

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 25 cze 2010, 14:48

renner250 pisze:WLD_Wlodi z tego co slyszalem CDI sa bardzo awarayjne a naprwa comonrally dosc droga...
2.2 i 2.7 CDI to najlepsze silniki mercedesowskie. 3.2 CDI podobno jest duzo gorszy, ponad 200KM, spalanie 8-11 litrow, i wlasnie jest bardziej awaryjny niz mniejsze jednostki.

Kabal
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 13:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: Kabal » pt, 25 cze 2010, 14:57

Jeśli szukasz małego piździka, to daruj sobie gwiazdę, na to przyjdzie czas jak brzuszek urośnie. Pomijam już kwestię zaczynania od tylnego napędu, w zimie wymaga wprawy:). Kupuj Civica. Będzie tanio, bezawaryjnie i do tego dynamicznie, nawet z silnikiem 1.4. Wygląd kwestią dyskusyjną jest, ale mi się podoba. Ja gustuję w większych autach, ale w klasie hatchback wybieram civica, golfy mnie obrzydzają. Co do wyboru diesel/benzyna, to jak nie robisz więcej niż 30-40 tys km rocznie to odpuść diesla, większy koszt zakupu Ci się nie zamortyzuje, koszty eksploatacji to nie tylko koszt paliwa. Koszty napraw silników common rail mogą Cię zabić przy takim budżecie.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: Mateusz_MX » pt, 25 cze 2010, 15:05

Po co chłopakowi taki Mercedesowski kloc? Zdaje mi się, że Robak ma na sprzedaż VW Polo 1,4 w dieselu. Myślę, że takie autko jak najbardziej byłoby dla Ciebie odpowiednie. Dostępność części stoi na wysokim poziomie - tanie zamienniki, jak i droższe oryginalne niemieckie podzespoły. Myślę, że nie ma sensu pakować się w japońskie auta (bynajmniej nie teraz, gdy masz ograniczone fundusze i nie zarabiasz pieniążków). Szukaj auta niemieckiego. Może to być również benzynka 1.4 lub 1.6. Niekoniecznie diesel, chociaż w tych pieniążkach śmiało go znajdziesz. Mój kolega kupił jakiś czas temu VW Golfa IV i bardzo sobie chwiali, 1.9 TDI - silnik trochę mułek, ale ekonomiczny. Pozdrawiam.

Maszyna reklamowana przez Robaka:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13697323

Autko wygląda na bardzo ładne i zadbane. Może udałoby się zmieścić w kwocie 13tyś zł. gdybyś się potargował.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: sebamx72 » pt, 25 cze 2010, 15:18

Mi najbardziej przypadla do gustu Honda Civic 6 gen Coupe. Jak ktoś nie kojarzy to jest ta NFS:U2. Silnik wysokoobrotowy jeszcze najlepiej w V-tecu ok 170 Km i na budziku 9tys obrotów. Zakochałem sie w tym ze lecisz 100km/h wrzucasz 3 i wyprzedzasz-i ten odglos V-teca. No ale spalanie tez jest duze. Na drugim miejscu jest samochód z grupy VW(skoda, vw, seat) z silnikiem 1.9 TDI na pompowtryskach. Trzeba uwazac bo nie wszystki 1.9tdi ma pompowtryski. No ale jak diesel to diesel, trzeba dbac o niego, rozgrzewac, chlodzic, uwazac na swiece. Dlatego bałbym sie brać diesla na początek. Niestety ale ja do Hondy musze poczekac jeszcze ponad rok.. :( :? :wink:
Ostatnio zmieniony pt, 25 cze 2010, 15:23 przez sebamx72, łącznie zmieniany 1 raz.
Way of Life !

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 25 cze 2010, 15:23

Mateusz_MX pisze:Po co chłopakowi taki Mercedesowski kloc? Zdaje mi się, że Robak ma na sprzedaż VW Polo 1,4 w dieselu. Myślę, że takie autko jak najbardziej byłoby dla Ciebie odpowiednie. Dostępność części stoi na wysokim poziomie - tanie zamienniki, jak i droższe oryginalne niemieckie podzespoły. Myślę, że nie ma sensu pakować się w japońskie auta (bynajmniej nie teraz, gdy masz ograniczone fundusze i nie zarabiasz pieniążków). Szukaj auta niemieckiego. Może to być również benzynka 1.4 lub 1.6. Niekoniecznie diesel, chociaż w tych pieniążkach śmiało go znajdziesz. Mój kolega kupił jakiś czas temu VW Golfa IV i bardzo sobie chwiali, 1.9 TDI - silnik trochę mułek, ale ekonomiczny. Pozdrawiam.

Maszyna reklamowana przez Robaka:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13697323

Autko wygląda na bardzo ładne i zadbane. Może udałoby się zmieścić w kwocie 13tyś zł. gdybyś się potargował.
Koszty jazdy z silnikiem 1.6 benzyna (załóżmy że pali 6l) to przy cenie 4.7 za PB95 to 28zł/100km
Koszty jazdy takim merolem z silnikiem 2.7 CDI(załóżmy że pali 7l) to przy cenie ON 4.2 29zł. A masz 170KM a nie 90, do tego nieporównywalny komfort, większe auto, możesz do niego więcej zapakować, rano podczepić przyczepke z trzema crossami i jechać na tor a wieczorem się polansować na imprezie 10 letnim merolem :wink:

1.9TDI w Golf IV to nie taki mułek. Rwie do przodu aż miło.

Mi najbardziej przypadla do gustu Honda Civic 6 gen Coupe. Jak ktoś nie kojarzy to jest ta NFS:U2. Silnik wysokoobrotowy jeszcze najlepiej w V-tecu ok 170 Km i na budziku 9tys obrotów. Zakochałem sie w tym ze lecisz 100km/h wrzucasz 3 i wyprzedzasz-i ten odglos V-teca. No ale spalanie tez jest duze.
Przejeździsz może z 1000km takim autem i stwierdzisz że spalanie jest na pierwszym miejscu, a przyjemność i moc na drugim. No chyba że śpisz na pieniądzach :wink:

sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: sebamx72 » pt, 25 cze 2010, 15:25

No dokładnie. Kumpel ma w fabii 1.9TDI ta wersje 101 KM to srednio latamy z olsztyna do domu to spalanie mu na poziomie 4 litrów wychodzi. A silnik tez ma niezlego powera :D Aha i przy kupnie samochodu trzeba miec troche pieniedzy bo zazwyczaj trzeba cos kupic albo wymienic np rozrzad, opony, radio, oleje, swiece to trzeba miec te 2k.
Way of Life !

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomoc w wyborze pierwszego auta do ok 13 tys.

Post autor: Mateusz_MX » pt, 25 cze 2010, 16:01

WLD_Wlodi pisze:Koszty jazdy z silnikiem 1.6 benzyna (załóżmy że pali 6l) to przy cenie 4.7 za PB95 to 28zł/100km
Koszty jazdy takim merolem z silnikiem 2.7 CDI(załóżmy że pali 7l) to przy cenie ON 4.2 29zł. A masz 170KM a nie 90, do tego nieporównywalny komfort.
Tylko sam przyznaj, że zakup tego Merola to koszt ok. 20 tyś. Golfa znajdziesz za 15 :)
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”