Kupno starego crossa

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: metalbeast » pn, 17 maja 2010, 12:15

2124415 pisze:Ok więc mam jeszcze jedno pytanie i proszę o wyczerpującą odpowiedź bo ja niechcę się już oszukiwać: Czy motocross to tylko sport dla zamożnych ludzi??? Czy trzeba być urodzonym w dobrym domu i mieć dobrze zarabiających rodziców (mówie o przedziale wiekowym <18)
To zależy jaki motocross. I tu wcale wielkiej różnicy nie ma czy masz mniej czy więcej niż 18 lat. Nawet utrzymując się samemu nie zawsze jest dużo kasy na moto a i wtedy praca pochłania wiele czasu. Przy jezdzie amatorskiej, takiej jak moja, czyli powiedzmy 8 razy na miesiąc (w weekendy po torze) da się przeżyć. Jedyne koszta to paliwo, olej do mieszanki, olej do skrzyni, olej do filtra. Coś do smarowania łańcucha i regularne serwisy (tu już zależnie od tego jak kto i ile jezdzi). Trochę tego wychodzi, ale patrząc na zawodników, ich ciągłe przemieszczanie się, ciągłe treningi itd. to koszta są znikome i jak umiesz sobie podarować przepieprzanie kasy na inne rzeczy, powinieneś dać radę, pod warunkiem, że nic się nie sypnie - a tutaj to jak wiadomo jest już loteria.
BANDIT

danzel
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 222
Rejestracja: czw, 20 lis 2008, 22:42
Motocykl: minimum jeden
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: danzel » pn, 17 maja 2010, 14:41

z takim budzetem to jakies małe enduro jedynie nie ma co sie oszukiwac takie sa realia, jest tyle tego na allegro ze napewno cos wybierzesz, dobra sprawa na początek i nie utopisz kasy jak kupujac wyczyna i nie majac budzetu na jego ekspatacje
LIDZBARK WARMIŃSKI -
STOLICA MOTOCROSS'u!

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: Enduras93 » pn, 17 maja 2010, 19:52

Niestety ale sporty motorowe, jakie by nie były były są i będą domeną raczej ludzi z kasą... cóż. Tania w utrzymaniu to jest ale wsk :wink: A jeśli chcesz coś koniecznie japońskiego i normalne enduro a nie wynalazki ze szopy, to kup dt 80. Jest bardzo tania a jeżdżącą sztukę z końca lat '80 wyrwiesz za ok. 1500-2000zł. Bez problemu, Przepatrz dobrze allegro :axe: :mrgreen: I przemyśl uwagi Innych i moje. W każdym razie powodzenia przy kupnie wymarzonego motorka :)
pozdro
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

Autor tematu
2124415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 lip 2009, 15:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: 2124415 » pt, 11 cze 2010, 14:48

Witam wracam do tematu otóż kupiłem ostatnio hondę mtx 80 r2 (praktycznie to samo co dt tylko lepsza zawiecha) i powiem że... nie mam słów :(.Nawet po przesiadce z Ogara 200 uważam że ,,to nie jedzie,, czułem frajdę tylko przez 1 h a sprzętu zwrócić potem nie mogłem.To jest totalna porażka skakać się praktycznie nie da (jak jadę na hopę to na dwójce na wyskoku gaz do oporu i trzeba trwać kierownicę z półek inaczej przednie koło pozostaje między wybiciem a lądowaniem) a jesli chodzi o normalną jazdę to 1,2,3 potem już jest niekończące się rozpędzanie. Dlatego podjąłem jednoznaczną decyzję:muszę mieć full crossa i chodź by miał być nie wiadomo jak stary to uważam że jest to jedyna rzecz która mnie zadowoli ;).Tylko czy od razu mam się przygotowywać na niekończące się stanie w garażu? Czy może jednak trochę pojeżdżę jeśli na wstępie:nowy tłok, korba,łożyska,simmeringi,uszczelki i serwis zawiechy? chodzi mi o 125 2t gdzieś 86-89 r.

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: Enduras93 » pt, 11 cze 2010, 20:55

wiesz co? lepiej z tym budżetem raczej daj sobie spokój z tym fulcrossem... to bez sensu. to są NA PRAWDE drogie motory w utrzymaniu :!: Coś więcej na ten temat może Ci powiedzieć urzytkownik Mateusz_MX. Miał on yz 125 ale koszta go przerosły jak sam pisał. Jak odremontujesz dobrze tego MTX'a bo zakładam że jeśli ma mocy tyle co ogar to musi być maxxi trup :wink: Taki mtx po remoncie powinien mieć z 10KM pewnie. Zrób szlif, nowy tłok, korbę, simmeringi wału i łożyska na wale i sprzęt musi chodzić :!: Oczywiście zużyte mogą być również skrzynia, sprzęgło itp itd. W każdym razie zrób sobie tego mtx'a i nie myśl o fullu.
takm moja rada :wink:
pzdr
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: Mateusz_MX » sob, 12 cze 2010, 08:55

"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
2124415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 lip 2009, 15:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: 2124415 » sob, 12 cze 2010, 10:33

no przyznam że jest cudowny :wink: tylko skąd tyle kasy?, wziąść jeśli posprzedaje wszystko co mam to będe miał jakieś 2000zł a za nim bym uzbierał te 1700zł to by chyba 3 lata minęły :wink:

mati2608
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 19:06
Motocykl: YZ250/RM125/KDX125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: mati2608 » sob, 12 cze 2010, 15:55

Wystraszyliście chłopaka i teraz jednej gwiazdy MX mniej :roll:

Nie koniecznie stare crossy, z lat 80tych to padliny...
Mam RMkę z 85 roku i muszę wam powiedzieć że zrobiłem w niej jeden remont generalny i 2 razy wymieniałem tłok i ostatnio nową korbę, kupioną okazyjnie za 150 zł :lol:
Zregenerowałem zawieszenie przód/tył, zestaw naprawczy wahacza tylnego... W gruncie rzeczy nie musiałem tego robić ale ja zawsze muszę mieć dopięte na ostatni guzik... ;)
Mam ją 2 lata i motor ostro dostał w dupe, nie powiem, ale żeby mnie chociaż raz zawiódł... Z toru wracałem zawsze tak, jak wyjechałem ;) Raz po 2 kółkach musiałem wrócić do domu, ale nie z winy motoru, tylko ząbki z przedniej zębatki spadły 8)
Fakt, trochę w tę RMkę wpakowałem kasy, ale nie musiałem tego robić, jedynie co przez 2 lata remont kapitalny 1500 zł i 2 razy tłok, to wychodzi ok. 2000 zł przez 2 lata. I wydaje mi się że nie jest to super duża kasa. Największa poszła w regenerację zawieszenia bo mnie gość od tylnego amorka nieźle w balona zrobił...
Tak więc podlicz dokładniej czy stać Cię na takie coś czy nie i oceń sam czy chcesz kasę ładować w motor czy może lepiej w co innego zainwestować ;) Pozdrawiam

PS. Jakby Cie to ineteresowało RMkę będę sprzedawał, bo kupiłem YZ 250 a RMa stoi i się marnuje. Aż żal patrzeć :P

I <3 KADETT

dudas222
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 21:42
Motocykl: Honda Cr 125r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: dudas222 » ndz, 11 lip 2010, 19:41

Witam,
Tak jak kolega wyzej pisze ze stare nie znaczy zle. Ja osobiscie posiadam Honde Cr 125 z 1984 roku dalem za nia 1700 kupilem ja we wrzesniu do grudnia spokojnie polatalem bez awaryjnie. zima wstawilem tloczek zmienilem olej i o to cala historyja. Niedawno wymienilem jezcze klocki hamulcowe ale wszystko sie kiedys zuzywa. mam 16 lat motor kupilem za swoje motor robie za swoje to co zarobie to pakuje w motor. Ja oczywiscie narazie nie musze robic wiekszych rzeczy gdyz kupilem motor po remoncie ale moje zdanie jest takie ze jak sie dba to kazdy cross bedzie sie dobrze trzymal :D i to ze nie mam kasy to nie znaczy ze mam sobie odpuscic taki motor liczy sie pasja :D a wtedy juz sie jakos dorobi i zrobi maszyne ;) wiekszosc ludzi uwaza ze nie masz kasy to sie za to nie bierz ale ciekawe co oni by powiedzieli jak by nie mieli kasy a by jezdzic chcieli :? ja uwazam ze kupujemy i jezdzimy na ty na co nas stac :)
Pozdro Dudas222.

Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: Bzyka » pn, 12 lip 2010, 18:43

Ja mam CZ 125/516 i nie narzekam teraz zrobiłem generalkę ale niestety zębatka mi sypnęła w skrzyni, ale tak poza tym to to że stare to nie zawsze znaczy że złe :wink: (Jak coś to sprzedam moją Czesię :cry: bo potrzebuję jakiegoś zarejestrowanego pojazdu)) :cry: :cry: :cry:
CZ 125/516 :(

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: ja23 » pn, 12 lip 2010, 19:06

Aja powiem tak STARY ALE JARY wielu z nas posiada starsze moto i każdy dba jak może,jak mi to kiedyś ojciec powiedział -masz łeb i Hu. to kombinuj ;-)

Awatar użytkownika
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno starego crossa

Post autor: krzysiekFmX » czw, 15 lip 2010, 09:07

Siema , nie chce nikogo tu zniechecac ale naprawde przy twoim budzecie nie ma sie co pakować w full-a . Ja 2 miesiące temu kupiłem Kx 125 2003r , zaplacilem 5,5k i teraz naprawde jest cięzko . Wydaje mi się że u mnie napewno bedzie mniej z awaryjnoscią bo to przecież ponad 20lat mlodszy . Motor kupilem za wlasne oszczednosci które odkladalem kilkanascie miesiecy i teraz bez pomocy rodziców naprawde nie ma szans tego motora utrzymac . Motor kupiłem po remoncie. Potem trzeba kupic olej do paliwa czyli już nie masz swojego kieszonkowego , Dostaje ci to 150zl . A więc na początek najlepiej zawiezc motor do mechanika aby sciągnol cylinder i zobaczyl co i jak jezeli tego nie zrobisz to rozwalony tlok tak zmieli silnik , że wtedy 1500zl to bedą male koszta . Nastepnie przywozisz motor , teraz smar do filtra , lancucha , olej do skrzyni , klocki hamulcowe . Jezeli chceszkupic full-a to musiszz miec jeszcze ok 1tys na ewentualne wydatki . Ogólnie jezeli przy takiej kasie chcesz kupic full-a to obawiam sie że nawet z paliwem bedzie problem , motory te potrafia spalic grubo ponad 10L . Ja wlewam 10L to starcza na ok 2,5-3 h jazdy . W twoim przypadku kupil bym cos z chinczyków ale nie najtanszy szajs , tylko np. diabolini , bo nawet chinczyk moze sie mniej psuc niz taki stary motor , pozatym czesci do nich sa w smiesznych cenach , np. tlok ok.100zl , jak mialem wczesniej chinczyka togeneralny remont silnika kosztowal mnie hyba 300 czy 350zl
http://moto.allegro.pl/item1117136553_m ... ssowy.html
http://moto.allegro.pl/item1133963406_c ... kazja.html

zobacz te motory
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”