Dziwna polityka allegro.pl

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Macek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 1 lis 2009, 17:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: Macek » wt, 27 kwie 2010, 20:41

Poruszyła mnie ostatnio spotkana sytuacja, mianowicie wystawilem motorower na allegro ( http://allegro.pl/item980322491_gilera_ ... arrow.html ) 2 razy, to jest link do aukcji nr 1, aukcja nr 2 brzmiała prawie identycznie, delikatnie edytowany opis, zostało około 4-3 dni do końca, gdy próbuję odnaleźć link do aukcji, nie ma, poszukałem archiwum i ogłoszenia na innych portalach, znalazłem otwieram , zdziwienie " aukcja została usunięta przez pracownika allegro " zacząłem czytać regulamin allegro dopatrzyłem się dwóch spraw mianowicie

1. "Na Allegro niedozwolone jest zamieszczanie informacji o możliwości sprzedaży towaru "poza Allegro" w żadnej formie, w tym
[..]
- sformułowań zachęcających do ustalenia ceny poza licytacją, w tym zastrzeżeń w postaci: ,,nie chcesz czekać na zakończenie aukcji - skontaktuj się", "przed zalicytowaniem skontaktuj się", ,,propozycje cenowe proszę składać na maila (GG)", ,,cena od ręki (bez licytacji, poza aukcją) wynosi...", ,,cena do negocjacji", "sprzedam tylko poprzez mój sklep internetowy", ,,na życzenie wystawię opcję ,,Kup Teraz" (przypominamy, że niedozwolone jest zamieszczanie tego typu zapisów w aukcjach, w których złożone już zostały oferty) itp.

Sprawdziłem to, na allegro jest ponad 56 tysięcy aukcji z dopiskiem cena do negocjacji, dlaczego moja tak się wyróżniała z tłumu że należało ją usunąć !?

Troszkę niżej :

"Nasze działania opierają się głównie na zgłoszeniach od Użytkowników oraz firm i instytucji, bla bla bla bla "

Czy wydaje wam się że po prostu ktoś zauważył że za dobra konkurencja i napisał do nich z prośbą o usunięcie aukcji ?

2.
"Niedozwolone jest wystawianie aukcji umożliwiających ominięcie opłat związanych z wystawieniem oferty oraz prowizją Allegro."

Nie wiem ile ale na pewno jest baaardzo dużo pewnie około 3/4 aukcji na allegro które mają wstawiony link do fotosika, albo całą galerię z aukcjonera, ja też użyłem tego narzędzia, możliwe ze to właśnie była jedna z przyczyn usunięcia mojej aukcji, ale pytanie to samo, dlaczego moja aukcja skoro jest ich na allegro dziesiątki tysięcy ?


Czy wydaje wam się że allegro zachowuje się w porządku ?
Kto postąpił gorzej, allegro czy osoba która prawdopodobnie donisła ?
Jakie macie zdanie na ten temat ?

Pozdrawiam Maciej !

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: Enduras93 » wt, 27 kwie 2010, 22:18

no cóż z tym bywa różnie, dlatego przy sprzedaży moto czy samochodu nie należy się zbytnio rozpisywać na temat negocjacji ceny tylko napisać:
-swój numer telefonu
-zatrzec możliwość zakończenia przed czasem, bez podania przyczyny
także zrób krótszy i bardziej "legalny" opis to ci nie usuną :wink:
pozdro
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

marcin180
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: pn, 6 paź 2008, 14:32
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: marcin180 » wt, 27 kwie 2010, 22:31

Nie chce mi się już rozpisywać ale w skrócie wygląda to tak: nie masz prawa napisać w opisie aukcji innej ceny niż zawartej w allegro, teoretycznie kupiec klika "kup teraz" i cena do zapłacenia wynosi 7200zł u ciebie cena ta różniła się w opisie i nagłówku gdyby sprawa dajmy na to trafiła do sądu z jakiejś tam przyczyny to był by spór która cena jest ceną do zapłaty. Dlatego twoja aukcja została usunięta, także usuń z opisu aukcji "6900zł" i wszystko będzie grać :wink:

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: WLD_Wlodi » wt, 27 kwie 2010, 23:22

-zatrzec możliwość zakończenia przed czasem, bez podania przyczyny
Tego też nie możesz napisać, ani nie możesz zrobić. Jak wycofasz aukcje i napiszesz w powodzie wycofania "sprzedany" to w 24h masz ostrzeżenie lub bana na konto.

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: andy2208 » śr, 28 kwie 2010, 09:56

WLD_Wlodi pisze:
-zatrzec możliwość zakończenia przed czasem, bez podania przyczyny
Tego też nie możesz napisać, ani nie możesz zrobić. Jak wycofasz aukcje i napiszesz w powodzie wycofania "sprzedany" to w 24h masz ostrzeżenie lub bana na konto.
Dobrze wiedzieć :D Ostatnio jak sprzedawałem fona na allegro, to poszedł jednak do znajomego ze wsi i oferty z allegro wycofałem z powodem "sprzedany poza allegro". Na szczęście mnie za to nie ujeb*** :finga:

Autor tematu
Macek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 1 lis 2009, 17:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: Macek » śr, 28 kwie 2010, 10:11

@enduras93
Jest też na to paragraf w regulaminie allegro że nie można pisać że zastrzegam prawo do wycofania aukcji blablabal

@marcin180

Tu był mały błąd, natomiast w tamtej aukcji obie ceny się zgadzały. :wink:

marcin180
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: pn, 6 paź 2008, 14:32
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: marcin180 » śr, 28 kwie 2010, 11:22

Tak jak WLD_Wlodi wspomniał zakończyć oferty przed czasem możesz tylko i wyłącznie kiedy dany przedmiot zostanie: skradziony, nieumyślnie uszkodzony itd.

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: superpimp » śr, 28 kwie 2010, 13:09

Wg. mnie allegro trochę przesadza... , wystawiam motor , koszt samego wystawienia około 7zł więc już zarabiają . ale oni są rządni wielkiego zysku bo prowizja z np. 8000 wiadomo jaka jest.
Wg. mnie płacę to robię sobie z ogłoszeniem co chce tak jak na otomoto.

sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: sebamx72 » śr, 28 kwie 2010, 13:48

No ale gdyby kazdy wystawiał za 1zl na kup teraz a w opisie by pisał ze moto za 6k to tez by nic nie zarobili. Najlepsza drogą jest wystawiania na otomoto, samochod czy motor jest tu i tak a płacisz 10 zł i masz wolna reke.
Way of Life !

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 28 kwie 2010, 14:40

sebamx72 pisze:No ale gdyby kazdy wystawiał za 1zl na kup teraz a w opisie by pisał ze moto za 6k to tez by nic nie zarobili. Najlepsza drogą jest wystawiania na otomoto, samochod czy motor jest tu i tak a płacisz 10 zł i masz wolna reke.
2 lata temu na oto moto ogłoszenie kosztowało 1zł(1.22zł z Vat) i to przez SMS. Potem 2.44, 3.66 , 4.88 i 10.98 . Teraz masz za 10.98 płacąc przelewem bankowym i 20zł za SMS

Pozatym właścicielem otomoto jest spółka QXL Poland - Ta sama co posiada allegro.

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: Enduras93 » śr, 28 kwie 2010, 15:40

Do Włodiego:
zawsze piszę tę formułkę i nigdy jeszcze mnie żadnym banem nie straszyli :lol: i wiele innych osób to pisze... A jedno pytanie czy znasz kogoś kto dostał czy może sam dostawałeś takie ostrzeżenia?
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dziwna polityka allegro.pl

Post autor: sebamx72 » śr, 28 kwie 2010, 20:11

Ja w lutym wystawiałem samochód i było 10 zł placac SMS ta sama cena była jak wystawiałem HM we wrzesniu, cos dziwnie zeby oplaca wzrosla i tak drastycznie.
Way of Life !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”