Studia

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Bajos124
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: pn, 24 gru 2007, 07:45
Motocykl: yz250 03r/dt125 96r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Tomaszowa Lub.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Studia

Post autor: Bajos124 » ndz, 28 mar 2010, 13:06

Witam.
Otóż jestem w trakcie wyborów uczelni, i mam do was pytanie.
Może jest ktoś z was na PK wydzial mechanika i budowa maszyn?
interesuje mnie czy cięzko jest sie dostać i ogólnie przetrwać.
Może znacie inne uczelnie o podobnych kierunkach, w których się uczycie.

Vini21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: Vini21 » ndz, 28 mar 2010, 18:40

Witam, studiowałem rok na PP wydział mechanika i budowa maszyn specjalizacja silniki spalinowe, mature z matematyki pisałem na poziomie podstawowym, zdałem na 65% i dostałem się z listy rezerwowej, jeżeli nie miałeś styczności z rysunkiem technicznym ani geometrią przestrzenną będziesz musiał się wiele nauczyć, ale wszystko jest do przejścia, ja poległem na fizyce, niby nie zaliczyłem pierwszego egzaminu, mogłem walczyć ale się poddałem, i zrobiłem błąd, zmieniłem uczelnie, co do matematyki to nie było źle, wiadomo, w szkole średniej nie masz takiego poziomu i takiego zakresu materiału jak na politechnice, trzeba się uczyć,ale da radę się utrzymać.

spinaczev
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 22:54
Motocykl: GG Honda
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: spinaczev » pn, 29 mar 2010, 13:10

Cześć, ja jestem na 5 roku MBM PWr. Dostać się tu to chyba mały problem, trzeba się uczyć żeby przejść dalej. Tak jak kolega napisał matma, fizyka i rysunek techniczny. Dopiero po 1 roku zaczynają się ciekawe zajęcia. Najważniejsze to nie poddawać się i walczyć do końca. Polecam systematycznie podejść do nauki, jak zostawisz wszystko na sesje, to ciężko bywa (nieprzespane noce i patrzały podkrążone).

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: zielorz » pn, 29 mar 2010, 21:12

1 rok MiBM w Poznaniu na WMRiT i na chwilę obecną jedna wielka ściema i impreza ;) I o dziwo tylko mata w plecy, ale jakoś na dniach pójdę to zaliczyć. Ogólnie fajny kierunek, powoli zaczyna się coś dziać w temacie. Z moich obserwacji wynika, że albo masz szczęście i lajtowe podejście do szkoły i nauki, walczysz jak lew do połowy kwietnia i jest gitara, lecisz sobie na trójeczkach, albo siedzisz, uczysz się i przy odrobinie szczęścia masz 4 ;)

kylo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: pn, 8 wrz 2008, 10:50
Motocykl: YZ 125 T1
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: spytkowice k. rabki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: kylo » pn, 29 mar 2010, 21:17

Hej. Ja studiuje na Wydziale Mechanicznym właśnie na PK tyle że Transport spec. Eksploatacja samochodów. Popieram to co powiedzieli koledzy wcześniej, dostać się jest średnio trudno, matematyka, fizyka, termodynamika, materiałoznawstwo... jest parę takich przedmiotów które są podstawą mbmu, do których przywiązuję się wagę, ważne żeby nie mieć wstrętu do tego i chcieć się nauczyć. Myślę że wszystko jest do przejścia.
Powodzenia dla Ciebie :wink:
Prostowanie dyfuzorów, toczenie, frezowanie...

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: wardzioch » wt, 30 mar 2010, 09:08

Cześć właśnie jestem na ostatnim semestrze na AGH na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Krakowie, dostać się nie jest trudno ponieważ jest bardzo mało studentów (brak wojska, kierunek techniczny bardzo ciężki, itp). Ogólnie to jest bardzo ciężko od pierwszego roku do ostatniego, nie ma luzu, trudny materiał do ogarnięcia. Bardzo dużo ludzi rezygnuje po pierwszym roku, myślę ze nie potrzebnie odpuścili. Jak nie miałeś w szkole problemów z matmy, fizyki, chemii lub je lubiłeś to spokojnie możesz iść.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
Bajos124
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: pn, 24 gru 2007, 07:45
Motocykl: yz250 03r/dt125 96r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Tomaszowa Lub.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: Bajos124 » wt, 30 mar 2010, 17:34

Tak ostatnio sie zastanowilem i jednak pochopnie napisalem posta, matme lubie z fiza gozej.
Poczytałem rózne fora, i ludzie którzy sie wypowiadaja co ukonczyli mibm to lipa , z praca jak na lekarstwo ,kryzys i wogule, a jak juz to nedzne 1500.
I szukam dalej i sie zastanawiam, jak wiekrzosć z nas to lubi dłubać przy swoich maszynach, i ja rownież, dlatego szukam coś podtym kątem, zeby móc np za 5 lat otworzyć swój warsztat.
Przeczytałem mechanika i myslałem ze to z tym zwiazane :mrgreen: , a jednak to odbiega od tego co szukam.

motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: motochłopiec » sob, 3 kwie 2010, 19:40

a siedzi ktoś z Was może w temacie ekonomia/finanse i rachunkowosc ??Bo mam zamiar wybrac sie właśnie na takowy kierunek ;)

free66
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: śr, 8 kwie 2009, 12:16
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krk, Andrychów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: free66 » sob, 3 kwie 2010, 19:55

motochłopiec pisze:a siedzi ktoś z Was może w temacie ekonomia/finanse i rachunkowosc ??Bo mam zamiar wybrac sie właśnie na takowy kierunek ;)
ja studiuje w krakowie gospodarke nieruchomosciami, mamy doczynienia z wymienionymi przez ciebie przedmiotami. Powiem Ci ze rachunkowosc hmm jest spoko jak sie uczysz systematycznie, a finanse mam w tym semestrze i jest spoko. Takze polecam finanse i rachunkowosc = dobrze platna praca i ciezko o dobrego rachunkowca
www.powad.pl NIERUCHOMOŚCI POWIATU WADOWICKIEGO
www.n.ruczaj24.pl NIERUCHOMOŚCI W KRAKOWIE

motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: motochłopiec » ndz, 4 kwie 2010, 10:10

no ja myśle o UE w Poznaniu a jak sie nie dostane to na UMK w Toruniu na ekonomie albo FiR ;)

bambucia14
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pt, 2 maja 2008, 13:55
Motocykl: rmz 450 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krasne-Lasocice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: bambucia14 » pt, 9 kwie 2010, 23:02

Jak by ktoś się z was wybierał 16 kwietnia na dni otwarte Politechniki Krakowskiej to dajcie znać, można się ustawić później na jakiś 'browar'. W gronie MotoX na pewno było by raźniej!:D

motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Studia

Post autor: motochłopiec » wt, 17 maja 2011, 10:45

siema sorki że odkopuje temat ale właśnie niedługo staję przed wyborem studiów . Zastanawiam się nad Mechanika i budowa maszyn , energetyką albo czegoś z budowlanką zwiazanego . Mógłby sie ktoś wypowiedzieć jak z pracą po takich kierunkach , czy ciężko itp ? Pozdroo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”