Zagubiony dowód rejestracyjny

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
jasio1991
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: wt, 3 lut 2009, 21:23
Motocykl: Yz400f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Włodawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zagubiony dowód rejestracyjny

Post autor: jasio1991 » śr, 3 lut 2010, 17:22

Witam. Dzisiaj zaświeciła mi się żarówka na to by na wiosnę jeździć Mińskiem 125 co pali 4/100 niż nissanem terrano co pali 13/100. Mam dwa motocykle jeden na tor (yz 450f) a drugi stoi w garażu aby stać. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i szukam dobrych rad od was koledzy co do rejestracji tego MIŃSKA. Mińsk ma jednego właściciela (mój ojciec) i co najgorsze nie ma do niego dowodu rejestracyjnego. Zgubił go bardzo bardzo dawno... Mam jedynie instrukcje obsługi z numerami vin po białorusku i tablice rejestracyjną. Czy jest możliwość wyrobienia dowodu rejestracyjnego jeszcze na te stare blachy (czarne) ?? gdzie to zgłaszać co robić?? Chce na wiosnę ruszyć już gotowym motocyklem. Pozdrawiam

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zagubiony dowód rejestracyjny

Post autor: pytlar » śr, 3 lut 2010, 20:30

do wydziału komunikacji o wydanie nowych dokumentów, ale nie liczył bym na to, że zachowasz stare nr. Pewnie będzie, że jak niewiadomo gdzie dowód to ktoś może go używać w niecnych celach więc nowy dowód i nowe nr rejestracyjne...
:)

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zagubiony dowód rejestracyjny

Post autor: weteran » śr, 3 lut 2010, 21:15

jasio1991 pisze:Witam. Dzisiaj zaświeciła mi się żarówka na to by na wiosnę jeździć Mińskiem 125 co pali 4/100 niż nissanem terrano co pali 13/100. Mam dwa motocykle jeden na tor (yz 450f) a drugi stoi w garażu aby stać. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i szukam dobrych rad od was koledzy co do rejestracji tego MIŃSKA. Mińsk ma jednego właściciela (mój ojciec) i co najgorsze nie ma do niego dowodu rejestracyjnego. Zgubił go bardzo bardzo dawno... Mam jedynie instrukcje obsługi z numerami vin po białorusku i tablice rejestracyjną. Czy jest możliwość wyrobienia dowodu rejestracyjnego jeszcze na te stare blachy (czarne) ?? gdzie to zgłaszać co robić?? Chce na wiosnę ruszyć już gotowym motocyklem. Pozdrawiam
Myślę. Że problem może wystąpić z ubezpieczeniem. W pewnym okresie wystąpił obowiązek ubezpieczenia każdego pojazdu zarejestrowanego, jeżdżącego lub nawet rozebranego na części. Także myślę, że jeśli upomnicie się o odnowę rejestracji mogą zażądać uregulowania zaległych składek z racji ubezpieczenia. Proponuję najpierw sprawdzić jak z tym jest. A tak przy okazji jakim Terrano jeździsz, że tyle Ci spala mój pali odrobinę mniej a i tak twierdzę, że straszny pijak, chociaż w moim przypadku mam ciężką prawą nogę.

Autor tematu
jasio1991
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: wt, 3 lut 2009, 21:23
Motocykl: Yz400f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Włodawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zagubiony dowód rejestracyjny

Post autor: jasio1991 » czw, 4 lut 2010, 15:42

Na dniach postaram sie dowiedzieć co do tego OC. A kolego pomykam sobie terrano II 2,7 tdi. Moim zdaniem dlatego pali, że i ja mam ciężką nogę, a po drugie często jeżdżę na krótkich odcinkach na zimnym silniku i to też źle wpływa na żywotność silnika. Więc chce się przestawić na jednoślada.

ledek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 28 paź 2007, 14:41
Motocykl: HONDA CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zagubiony dowód rejestracyjny

Post autor: ledek » ndz, 7 lut 2010, 10:22

zachowanie ciaglosci nie jest obowiazkowe jezeli pojazd ma wiecej niz 40 lat wtedy nie musisz oplacac pewnie na 100%

tego przpisu nawet u mnie w wydziale komunikacji nie znaja ze jest taki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”