Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
kickerman
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: śr, 4 lis 2009, 17:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: kickerman » czw, 12 lis 2009, 23:55

Witam.
Chcialbym dowiedziec sie cos wiecej na temat tego jak wystartowac w zawodach motocrossowych , jjakie kryteria trzeba spelniac jakie sa klasy. Wypowiadajcie sie na ten temat albo podajcie jakies ciekawe linki.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: amator » pt, 13 lis 2009, 14:57

kickerman pisze:Witam.
Chcialbym dowiedziec sie cos wiecej na temat tego jak wystartowac w zawodach motocrossowych , jjakie kryteria trzeba spelniac jakie sa klasy. Wypowiadajcie sie na ten temat albo podajcie jakies ciekawe linki.
Witam,
podsyłam link z którego wszystkiegio sie dowiesz http://pzm.pl/sport-motocyklowy
po otwarciu w zakladkach masz Motocross, cross country, enduro ,trial.
wybierz dyscyplinę która ciebie interesuje i wejdz w regulaminy . jak przeczytasz wszystkiego dowiesz się u samego źródła. powodzenia pozdraiwam :wink:

Akumu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 3 sie 2008, 20:42
Motocykl: Honda CRF 250R 2009r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: Akumu » czw, 19 lis 2009, 16:59

Ja też mam pytanko dlatego podłącze się pod ten topic. Mam 16 lat. W przyszłym sezonie zamierzam wystartować w PP w klasie MX2. Chętnie wystartowałbym w juniorach, ale mam 4T i niestety nie mogę :P Chciałbym się dowiedzieć jaki kolor ma mieć tło pod numer i cyfry. Białe tło i czarne cyfry czy odwrotnie?


sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: sebek1516 » czw, 19 lis 2009, 18:26

http://www.pzm.pl/Motocross/Regulaminy

A proszę :)

Lektura na całą zimę :)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Akumu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 3 sie 2008, 20:42
Motocykl: Honda CRF 250R 2009r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: Akumu » pt, 20 lis 2009, 01:01

To znaczy, że bez względu na mój wiek, w klasie mx2 muszę mieć czarne tła i białe cyfry tak?


sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: sebek1516 » pt, 20 lis 2009, 16:49

Odpowiedź na to pytanie uzyskasz pod linkiem > http://www.pzm.pl/Motocross/Regulaminy

Kolory tablicy są zależne od klasy a nie od wieku z tego co mi wiadomo.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: wontly » sob, 21 lis 2009, 12:55

Witam,
a ja mam pytanie bo nie wiem czy dobrze to rozumiem chodzi o CC:
1. Mistrzostwa Polski
klasa E1 - wiek od 14 lat, licencja A Motocross lub A Enduro, motocykl: 2T do 125cc - 4T
do 250cc
klasa E2/E3 - wiek od 14 lat, licencja A Motocross lub A Enduro, motocykl: 2T powyej
125cc do 500cc, 4T powyżej 250cc do 650cc.
klasa Junior - wiek 14 do 21 lat, licencja A Motocross lub A Enduro, motocykl o dowolnej
pojemnoci.
klasa Junior 50 - wiek 13 do 19 lat, licencja A Motocross lub A Enduro, motocykl
o pojemności do 50cc
2K - pojazdy czterokołowe z napędem na tylną oś, pojemno do 750cc, wiek zawodnika
powyżej 15 lat, licencja A Enduro quad lub A Motocross quad
4K - pojazdy czterokołowe z napdem na dwie osie, pojemno do 1000cc, wiek zawodnika
powyżej 17 lat, licencja A Enduro quad lub A Motocross quad
2. Puchar Polski
klasa Junior - wiek od 14 do 21 lat, licencja B Enduro lub B Motocross, motocykl dowolnej
pojemnoci
klasa E1 - wiek od 14 lat, licencja B Enduro lub B Motocross, motocykl: 2T do 125cc - 4T do
250cc
klasa E2/E3 - wiek od 14 lat, licencja B Enduro lub B Motocross, motocykl: 2T powyżej
125cc do 500cc, 4T powyżej 250cc do 650cc
klasa Weteran - wiek powyżej 40 lat, licencja A lub B Enduro lub Motocross
* lub uzyskał licencję B po raz pierwszy po ukończeniu 30 lat
* lub ukończył 30 lat i miał przerwę dłuższą niż 5 lat w uprawianiu sportu motocyklowego.
- motocykl dowolnej pojemności


Mam powyżej 30 lat więc wychodzi na to że jak po raz pierwszy chce se polatać to w Mistrzostwach Polski będę w klasie E1,a w Pucharze Polski w Weteranie tak? Nie mam licencji...
Jeszcze jedno skąd brać namiary na imprezy CC amatorów itp.. bo w necie czytam o imprezach ale zawsze już jest po nich.

P.S
sorki za te krzaki ale skopiowałem z regulaminu i jakoś tak wywaliło... :(

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: amator » sob, 21 lis 2009, 22:25

wontly pisze:Witam,
a ja mam pytanie bo nie wiem czy dobrze to rozumiem chodzi o CC:

2. Puchar Polski
klasa Junior - wiek od 14 do 21 lat, licencja B Enduro lub B Motocross, motocykl dowolnej
pojemnoci
klasa E1 - wiek od 14 lat, licencja B Enduro lub B Motocross, motocykl: 2T do 125cc - 4T do
250cc
klasa E2/E3 - wiek od 14 lat, licencja B Enduro lub B Motocross, motocykl: 2T powyżej
125cc do 500cc, 4T powyżej 250cc do 650cc
klasa Weteran - wiek powyżej 40 lat, licencja A lub B Enduro lub Motocross
* lub uzyskał licencję B po raz pierwszy po ukończeniu 30 lat
* lub ukończył 30 lat i miał przerwę dłuższą niż 5 lat w uprawianiu sportu motocyklowego.
- motocykl dowolnej pojemności


Mam powyżej 30 lat więc wychodzi na to że jak po raz pierwszy chce se polatać to w Mistrzostwach Polski będę w klasie E1,a w Pucharze Polski w Weteranie tak? Nie mam licencji...
Jeszcze jedno skąd brać namiary na imprezy CC amatorów itp.. bo w necie czytam o imprezach ale zawsze już jest po nich.

P.S
sorki za te krzaki ale skopiowałem z regulaminu i jakoś tak wywaliło... :(
Nie do końca jest tak jak myślisz . Po pierwsze regulamin z którym zapoznałeś sie (i bardzo dobrze) był obowiązujacy w 2009.roku. Na sezon 2010 moga wystąpić niewielkie zmiany w regulaminie . A teraz odnośnie ciebie. Żeby startować w MP trzeba mieć licencje A ,żeby strartować w PP trzeba mieć licencje B. Ty jak do tej pory nie masz żadnej licencji więc procedura jest taka ze podczas zawodów PP możesz przystąpić za opłatą do egzaminu teoretycznego i praktycznego na certyfikat i licencję . P,o pomyślnym zaliczeniu egzaminów możesz uzyskać certyfikat , który upoważnia cie do zdobycia licencji B która umożliwia starty w PP , ukończenie 2 rund PP upowaznia o ubieganie sie o licencję A która umożliwia stary w MP. Jednak mając w kieszeni licencję A juz nie można startować w Pucharze Polski za wyjątkiem klasy weteran. Klasa weteran powstała w 2007r najpierw w motocrossie a w2008 w CC, jednak na początku było mało chętnych w wieku 40 lat wiec wprowadzono poprawke o mozliwości staru w klasie weteran po ukończeniu 30 lat jeśli .... itd, aby bardziej rozpropagować te dyscypliny i zachęcić więcej osób do jazdy.
Obecnie tak w motocrossie jak i w cc w klasie weteran startuje co najmniej po 20 zawodnikow w wieku 40 lat i powyżej dlatego na wniosek wielu takich zawodników planuje sie powrót do korzeni i wprowazenie z powrotem granicy 40 lat jako uprawnienie do startu w tej klasie . Ty jako 30 latek w zależności od motocykla możesz jechac w E1 lub E2/E3.
Imprezy dla amatorów są przeważnie podawane do wiadomości Tu ma MOTOX na str głownej lub w forum informacje o imprezach .Jazda w imprezach amatorskich tez wymaga ważnych badań lekarza sportowego i opłacenie wpisowego i ubezpieczenia . :drinkers:

bartek 16
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:47
Motocykl: yzf 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: bartek 16 » sob, 21 lis 2009, 22:50

Witam. Tez chciałbym popróbować w CC mam 15 lat motor yzf450 to zeby wystartować w amatorskich zawodach musze miec tylko badania lekarskie?? a jak wygląda sprawa z tymi tłami pod numer startowy? jaki ma być kolor ?? a i numer przydzielą mi na zawodach?? Przepraszam za te dziwne pytania ale nie ogarniam zbytnio tego regulaminu Pozdrawiam Bartek

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wziasc udzial w zawodach ?? Jaki jest podzial na klasy ?

Post autor: sebek1516 » sob, 21 lis 2009, 23:39

Pytania jak najbardziej normalne :)

Nie wiem jak w innych rejonach ale na Lubelszczyźnie kolory nieważne "w takie szczegóły sie nie wdajemy bo nie chcemy utrudniać" :)
Numer sam wybierzesz :) wyklejane taśmą nawet mogą być :)
Kask oby nie tiger :)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”