czasopismo??

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: sebek1516 » ndz, 4 paź 2009, 00:13

Nie no serio! w zł! tłumaczenie tych drobnych druczków ;p nic wielkiego ;p
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: adas12 » czw, 8 paź 2009, 18:34

a czy moze orientujecie sie dlaczego w polskich gazetach np. "Swiat Motocykli" nigdy nie ma wzmianki o naszych crossch? przeciez stanowimy bardzo liczne grono i mnie to zastanawia, raz tylko byl artykul o KXF i nic wiecej
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

free66
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: śr, 8 kwie 2009, 12:16
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krk, Andrychów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: free66 » czw, 8 paź 2009, 18:51

kiedyś jeszcze cos było, jakiekolwiek wzmianki, teraz już to zamarło wiec nie ma sensu kupować i czytać o ścigawkach ;/
www.powad.pl NIERUCHOMOŚCI POWIATU WADOWICKIEGO
www.n.ruczaj24.pl NIERUCHOMOŚCI W KRAKOWIE

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: adas12 » czw, 8 paź 2009, 20:49

No tak ale wydaje mi wie ,ze Mx itp. Jest już tak popularne w Polsce ,że mogli by coś zadzialac w tej branży a piszą tylko o odkurzaczach i scigaczach:/
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: spartan » ndz, 11 paź 2009, 00:14

Była kiedyś kiedyś taka gazetka Motocross i enduro czy jakoś tak:)Polska gazetka i kosztowała 3zl!!miała może z 16-20 stron w kolorze,lecz jakieś porady były na czarno-biało na zwykłym papierze.Nie zmienia to faktu że była to gazetka wyłącznie poświęcona motocyklom terenowym i quadom.w tamtych czasach z jakieś 10 lat temu była to chyba jedyna gazetka tego typu bo w Empiku nie widywałem żadnej innej w j.polskim.

Ale jak to bywa w naszym kraju ukazały się tylko 3 numery:/Przynajmiej ja zakupiłem 3 numery bo później w Empiku nie było ani widać ani słychać:/

Przejdę się na strych i przyniosę,zrobię fotki i przedstawię archiwalne numery:)

Co do gazet ze ścigami to pamiętam taka historię że (chyba)w "Ścigaczu" zamieszczono artykuł o jeździe motocyklem cross/enduro w zimę po śniegu.Odgłos czytelników był taki że nie interesują ich motocykle offroadowe i że nie chcą artykułów o nich w czasopiśmie poświęconym "plastikom":)
HUSABERG 4 STROKE FORCE

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: adas12 » ndz, 11 paź 2009, 11:06

ooo fajnie jak byś coś wrzucił;) w tej polse to wszystko jest przerazajace ja np. prenumeruje amerykański National Geographic bo nasz polski to totalna tandeta a z kolei jak mam wydać 40zl na TWM to lekka przesada...
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

Autor tematu
Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: Mike_CR » ndz, 11 paź 2009, 19:16

Można by było coś zadziałać w tym kierunku.. może ktoś ma znajomych w jakimś wydawnictwie albo coś w tym stylu, to by nie był głupi pomysł, przynajmniej mi się tak wydaje..i forum mogło by na tym w jakiś sposób skorzystać :P w końcu to skarbnica wiedzy na temat motocrossu :wink:

rolz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: wt, 24 lis 2009, 13:16
Motocykl: chwilowo brak
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: rolz » śr, 25 lis 2009, 10:51

Cześć wszystkim!
Ja ostatnio też szukalem tego typu pisemek w empiku i nieznalazlem nawet High Speed... Ale na oficjalnej stronie Trans Motocross World istnieje możliwość zamówienia internetowych wydań za 9$ czyli okolo 25 zl i chyba normalnych gazetowych za 45$ czyli jakieś 120zl. Sam się chyba skuszę na którąś opcje. Pozatym jest takie pismo Motocross Action 5$ kosztuje jeden numer a prenumerata roczna 44$.
Jeśli ktoś ma rodzinę lub znajomych w UK, można ich popytać czy nie widzieli czegoś o motocrossie w salonach prasowych.

Pozdro!
Motorbreath It's how I live my life
I can't take it any other way

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: amator » pt, 4 gru 2009, 21:54

spartan pisze:Była kiedyś kiedyś taka gazetka Motocross i enduro czy jakoś tak:)Polska gazetka i kosztowała 3zl!!miała może z 16-20 stron w kolorze,lecz jakieś porady były na czarno-biało na zwykłym papierze.Nie zmienia to faktu że była to gazetka wyłącznie poświęcona motocyklom terenowym i quadom.w tamtych czasach z jakieś 10 lat temu była to chyba jedyna gazetka tego typu bo w Empiku nie widywałem żadnej innej w j.polskim.

Ale jak to bywa w naszym kraju ukazały się tylko 3 numery:/Przynajmiej ja zakupiłem 3 numery bo później w Empiku nie było ani widać ani słychać:/

Przejdę się na strych i przyniosę,zrobię fotki i przedstawię archiwalne numery:)

Co do gazet ze ścigami to pamiętam taka historię że (chyba)w "Ścigaczu" zamieszczono artykuł o jeździe motocyklem cross/enduro w zimę po śniegu.Odgłos czytelników był taki że nie interesują ich motocykle offroadowe i że nie chcą artykułów o nich w czasopiśmie poświęconym "plastikom":)
Masz rację spartan to było naprawdę fachowe pisemko o wszystkim w mx. Niestety ale pomysłodawcą , redaktorem nacz.i wydwacą był jeden człowiek Stanisław Żytecki, chyba jedyny wtedy zawodnik (2005r. 50 lat )startujący w okularach pod goglami , bardzo miły i sympatyczny. Rozmawiałem z nim w czasie kiedy gazeta przestała sie już ukazywać z pytaniem dlaczego brak jest tak dobrego periodyka . Odpowiedział mi że on osobiście chciałby całym sercem ale całkowicie brak wsparcia dla tej idei, choćby ze strony PZM a jego finanse skończyły sie . Szkoda . Ogromna szkoda. Też mam te 3 egzemplarze .Dzisiejszych dziennikarzy motocross i zawody mx nie interesują bo po takiej imprezie trzeba co napisać jakąś relację , sprawozdanie , itp a jak tu napisać kiedy na takiej imprezie się nie jest. Więc wtedy jeden drugiemu podkrada info albo fotki jakie ukażą się w necie i próbują coś sklecić , na dodatek podpisują sie swoim nazwiskiem jako autorzy ,wstyd . Nie grzeszy tez w tym redakcja motox. Natomiast warto zwrócić uwagę , co było już wcześniej pisane na miesięcznik Speed.Co prawda wychodzi czasami z 2-3 miesięcznym opóżnieniem od imprezy ale jest . Redaktor i główny pismak w dziale motocross w jednej osobie Pan Hipsz naprawde profesjonalnie podchodzi do dzieła. Umawia sie z organizatorem imprezy kiedy i gdzie może przyjechać pozwala również na publikacje swoich zdjęć. Przy okazji poszukiwania prezentów świątecznych wpisalem w google gra motocross http://www.ceneo.pl/;0112-0;004+smotocross.htm i odziwo znalazłem w ofertach księgarni kilanaście książek o tematyce motocrossowej , niestety ale w wersjach angielskojęzycznych . tylko jedna jest przerobiona po polsku. Szkoda , O piłce, siatkówce , polityce , itp wszędzie pełno ale w temacie MX pustynia . pozdrawiam

Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: Big » sob, 5 gru 2009, 12:52

Może nie mamy zbyt wielkich sukcesów w MX.
Ale popularnośc tego sportu jest u nas dość duża. Dochodzi do tego równie popularne enduro i crosscountry.
Do tego fmx i supermoto.
Ale najgorszym "grzechem "polskich mediów jest niemal ignorowanie wielkich sukcesów polskich motocyklistów.
Aktualnie Tadeusza Błażusiaka i troche mniej naszych Dakarowców.
Choć 3-ci w quadach Rafał Sonik jest pieknie olewany. Bo nie łapie sie do Orlenowców. Którzy wręcz dbaja o to by im sie nikt nie wcinał :x
Zaprzepaszczanie sukcesów T.Błażusiaka przez polskie media. To niemal dywersja.
Bo ,że chamstwo. To kazdy wie.

Co do Świata Motocykli i Motocykla . Uniwersalnych gazet motocyklowych.
To opanowane sa one przez "szosowców" którzy bardzo dbaja aby "cały tort" przypadł tylko im.
Co ewidentnie świadczy o ich braku kwalifikacji do pełnienia funkcji redaktorów.
Którzy przecież powinni byc otwarci na wszystkie dziedziny motocyklizmu. I sami je po prostu lubić.
A nie byc tak "ograniczeni umysłowo" :?
Koronny przykład jak nasi endurowcy zdobyli wicemistrzostwo świata w Holandii.
Redakorki ŚM ,po prostu byli zaskoczenie bezczelnościa naszych orłów.
I skwitowali ten "incydent" krótka parszywa wzmianka i głupawym rysuneczkiem.


Co do ewentualnej gazety o tematyce "motocykle terenowe"
To musiała by ona byc własnie uniwersalna.
A nie wyspecjalizowana w MX. Bo inaczej na pewno nie bedzie rentowna. Nie u nas.
Natomiast sami motocykliści też powinni wiedzieć czego chca . Bo juz po tej dyskusji widac ,ża MY to chcemy mx. Co zle wrózy ewentualnemu wydawcy.
Chyba lepiej mieć gazete MX,enduro,FMX.
Niz szukac arykułów i testów. Specjalistycznych informacji.
Gdzieś w przypadkowych wydawnictwach motoryzacyjnych i motocyklowych.
Niestety ale u nas sa tez 2 filozofie czytania gazet. Jedna to kupic ja sobie i mieć na zawsze .
I posilic sie czasem wiedza w niej zawartą.
Druga to niestey sepic i robić sobie czytelnie w marketach i empikach.
Żle to wrózy. Bo spora część ewentualnych czytelników to po prostu młodzież która ma na fajki co drugi dzień a nie ma kilka pln na gazetę.
A i podejście wielu wyjadaczy jest co najmiej dziwne.

Na pewno dużym błędem Motocross Enduro pana Żyteckiego. Była bardzo,bardzo słaba grafika. I zbyt mała ilośc informacji.
Temat jest bardzo obszerny dla ew. obrotnego wydawcy gazety MX/E/FMX. Jesli taki by sie pojawił.
Natomiast M-E zawierał w zasadzie relacje i wyniki z zawodów.
Co nie jest zbyt atrakcyjne ani dla postronnych ani dla zawodników również. Bo oni to widzą na oczy.
Były tam dobre porady zywieniowe.
A tak poza tym to był to raczej informator MX , niz pismo o tej tematyce.
Oczywiście chyle czoła przed Panem Zyteckim. I Nie przecze ,że pismo by sie nie rozwijało. Wiadomo , gdyby były środki.

Pomyslcie.
Prezentacje nowości i wszelkich marek dostepnych motocykli. Testy motocykli , testy ciuchów, ochraniaczy, kasków, akcesorii, części zamiennych.
Prezentacja dostępnych na rynkach gratów do moto. Części zmiennych i tuningowych. Silnikowych i podwoziowych.
Gadzetów.
Elementy podstaw i detale dotyczące techniki jady.
Relacje z zawodów. Wywiady.
Regulaminy/zmiany. Zapowiedzi imprez.
Motocykle uzywane .
Obsługa motocykli.
Naprawy.
Przygotowanie do zawodów.
Gazeta która była by rzecznikiem i reprezentantem zawodników i pasjonatów tego sportu/hobby.
Która miała by jakąś moc sprawcza do wprowadzania zmian na lepsze w polskim enduro-mx

Można tak mnozyć i mnozyc. :rolleyes:
Pieknie by było.
Morze tematów i prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich lubiących motocykle terenowe i jeżdzących na nich. :)

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 6 gru 2009, 15:42

Przeglądałem ostatnio amerykańskie czasopismo TransWorld Motocross. Jest tam mnóstwo reklam produktów do MX'u. A dlaczego? Bo głównie dzięki reklamom gazeta się utrzymuje. Druga sprawa to to, że wszystkie reklamowane produkty są produkowane w USA. U nas takie coś raczej nie przejdzie. Bynajmniej na dzień dzisiejszy. W PL nie ma nawet zakładu, który regenerował by cylindry z powłoką nicasil'u. Do tego potrzeba czasu. Mam nadzieję, że wraz z jego upływem będzie coraz lepiej :wink:
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czasopismo??

Post autor: Enduras93 » śr, 16 gru 2009, 14:58

z typowych gazet o mx enduro itd to raczej tylko speed. ale piszą też tam o jakiś wyścigach itp. kupiłem raz tego speeda ale juz więcej nie kupuję. powód? artykuły nawet ciekawe ale gazeta krótka, strasznie dużo zdjęc ( gazetę się czyta :? , przynajmniej jak dla mnie...) i gazeta DROGA. motocykl czy świat motocykli tańszy i ze dwa razy grubszy. więc...
no ja zazwyczaj kupuję ŚWIAT MOTOCYKLI, bo to dobre POLSKIE czasopismo, choć jednak troche mało o enduro tam jest :)
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”