Info co grozi jak policja złapie na crossie

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: omen » czw, 27 sie 2009, 16:38

to chore

quad ma rej.lub nie ale ma 4 kola czyli kat B. tnie lasy gorzej niz motor pomijam miejsce na sciezkach i dostanie mandat kilkaset zł
a tu kolega pisze ze go na dt zlapali i dali ojcu 15tys!! a co by bylo gdyby niemieli kasy przeciez niejeden rodzic nie wywali 15tys zakladajac ze juz dal na moto

jestem za tym ze wykupuje cegielke na przyrode taki kart blanż :mrgreen: i za to puszczam spalin troche po lasach i niech sie odwala niech wszyscy placa za uzytkowanie terenow lesnych nieoznakowanych niech to na cos idzie dobrego i tyle bo z kazdych badan wynika ze najwiecej dziadostwa w lesie to akurat nie spaliny z motorow robia !!!

nie wspomnie o smieciach butlkach itp po turystach rozbitych szkieł !!!

palmer74
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:22
Motocykl: YZF 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: palmer74 » czw, 27 sie 2009, 17:09

no nie nie , jak go złapią na wjeździe wyjeździe z lasu to kara jest taka sama jak dla nas czyli mandat do 500 tys, natomiast co do tego że na quadach koszą lasy to fakt, najgorzej że naszła taka moda i jak jadę u siebie po lesie i widzę debila w klapkach i koszulce to po prostu szlag mnie trafia....z zaśmiecaniem masz rację, las u mnie na działce wygląda jak wysypisko i jakbym złapał debila na gorącym uczynku- łapy bym połamał...
ja u siebie mam w miarę luksus bo mam żwirownię a lasu na około jest z 15km i nikt tam raczej nie zachodzi więc nie narzekają, choć ostatnio sąsiad powiedział żebym tak nie kręcił jak zapalam, ale to nie problem i mam spokój :D
my gallery --->>>kliknij www.kovalart.deviantart.com

była Kawa KX-250 '97
była CRF 450 '05
teraz YZF 250 '10

Adziowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 wrz 2008, 14:56
Motocykl: Honda Cr 125, Suzuki LTZ 400
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: Adziowy » czw, 27 sie 2009, 17:41

Tak odchodząc od tematu, jak jeździcie po lesie, to uważajcie, jak macie w okolicy głupiego leśniczego to tym bardziej, Kumple jechali w 4 - 5 w lesie, a leśniczy (Debil na maxa) porozstawiał linki metalowe pomiędzy drzewami.
EFEKT:

Jeden kolega dostał po googlach i rozcieło mu odcinek pomiędzy oczami ( 7 szwów, strach pomyśleć co by było jak by linka była 20 centymetrów niżej
Reszta spadła z motoru - na szczęście zahaczyli brzuchami i nic im nie było.

A teraz pomyślcie jak by ten co miał rozcięte jeździł sobie sam, kto by go zabrał/zadzwonił po karetkę?

Idziotyzm do kwadratu.

Pozdro ;)

kaczor01
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 22:25
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: kaczor01 » czw, 27 sie 2009, 18:51

Też mialem sytuacje co mnie złapali na postoju w lesie(jednak to był lesniczy xD)i dostałem mandat 50zł xD ale teraz juz nie jestem glupi spieprzam przed kazdym samochodem w lesie :) a jesli chodzi o policje to jak nie macie 18 lat,prawka, to radze wogole sie nie ogladac tylko spieprzac jak dalej w las. Kumpel miał taka sytuacje ze sobie prykał po drodze,obejrzal sie a tu za nim policja jedzie i dziwnie zwalnia xD to skrecił do jakiegos kolesia na podworko i sobie odpuscili :P A co najciekawsze gospodarz wyszedl i wypuscil go na droge do lasu xD
Tak...to ja:P

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: omen » czw, 27 sie 2009, 19:09

ja bym napewno gosciowi nie odpuscił ...pozatym prawo bedzie dla niego pod tym wzgledem surowsze niz kara $
:toimonster:

krukENDURO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: czw, 13 lis 2008, 16:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: krukENDURO » czw, 27 sie 2009, 21:20

Mnie kiedyś złapali na KMXie 125, nie miałem rejestracji, ubezpieczenia ani prawa jazdy i złapali jak wyjeżdżałem z lasu. Miałem szczęście bo mi nic nie zrobili ale jakby się uparli to oprócz mandacików to jeszcze sąd rodzinny bo niepełnoletni jestem. Niestety nie uciekałem bo był to mój 2 dzień na moto :D

kukos
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: sob, 26 lip 2008, 21:49
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: kukos » czw, 27 sie 2009, 23:07

omen pisze:to chore

quad ma rej.lub nie ale ma 4 kola czyli kat B. tnie lasy gorzej niz motor pomijam miejsce na sciezkach i dostanie mandat kilkaset zł
a tu kolega pisze ze go na dt zlapali i dali ojcu 15tys!! a co by bylo gdyby niemieli kasy przeciez niejeden rodzic nie wywali 15tys zakladajac ze juz dal na moto
W sytuacji Mateusza Mx,przychodzi złamanie wielu przepisów,no i potrącenie owego kolesia/kolesiówki :D .

Tak jak opisał autor tematu,jeżeli się ma prawko A,i się nikogo nie potrąci,to mandat nie będzie wysoki.

Mandaty są za nie poruszanie się pojazdami nie zarejestrowanymi,nie ubezpieczonymi i do tego jeszcze dochodzi mandat za jeżdżenie po lasach.
Czyli jeżeli quada będziesz miał nie zarejestrowanego bez żadnego prawka to dostaniesz taką samą kare jak na moto.

Na szczęście w moich okolicach policja wydaję się być wyrozumiała,i jeżeli się nie ciśnie moto to nawet się za tobą nie oglądają.Wiadomo jak po cichu sobie ciupciaś to mogą cię przeoczyć.
Oczywiście jeżeli nie stoją z suszarką.W takim momencie trzeba z siąść z moto i je poprowadzić parę metrów.

RobakRmZk7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: śr, 1 kwie 2009, 16:23
Motocykl: Yzf 250 08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: RobakRmZk7 » pt, 28 sie 2009, 00:19

Najlepsza metoda to ogieńńń ;p u mnie 3 razy już sie sprawdziła i nie chce sprawdzać co sie stanie jak sie zatrzymam do kontroli ;p

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Birthday
Kontakt:
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: piotrgurski » pt, 28 sie 2009, 00:59

RobakRmZk7 pisze:Najlepsza metoda to ogieńńń ;p u mnie 3 razy już sie sprawdziła i nie chce sprawdzać co sie stanie jak sie zatrzymam do kontroli ;p
Ludzie na Boga czy wy zdajecie sobie sprawę że takie wypowiedzi jak ta mają wpływ na innych :!: Jak ktoś ma doświadczenie to pewnie ogień w las i mieć policje gdzieś (osobiście i nieoficjalnie też jestem za) ale czytają to młodzi ludzie z małym albo miernym doświadczeniem dla których ta ucieczka może się skończyć w najlepszym wypadku karą pieniężną i wpierdolem w domu od ojca, ale co jak się zabije po drodze skręcając kark :( Po części to będzie i WASZA wina bo młody naczytał się że to najlepsze rozwiązanie i uciekał jak pisali starsi i "doświadczeni" koledzy.

Ps: Trzymajmy się tematu :!:
ADV/Adventure

Autor tematu
Pływak 22
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 1 gru 2006, 14:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: SOCHACZEW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: Pływak 22 » pt, 28 sie 2009, 07:58

Siema. Ktoś wie konkretnie o co chodzi z tymi lasami i mandatami za jazde po lesie? Ile to konkretnie i za co się dostaje? I co to jest LAS??? Czy chodzi o np. las w jakimś parku narodowym np. w Kampinosie, czy może grupę 100 czy 500 drzew rosnących razem. Jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni...to może 500 drzew to też nie las. Jaki musi być nazwijmy to status prawny takiego lasu aby dostać mandat. Jak nie ma zakazu wjazdu w krzaki to wjeżdżam.
YZ 250 F
# 22

palmer74
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:22
Motocykl: YZF 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: palmer74 » pt, 28 sie 2009, 11:02

las do którego zazwyczaj nie można wjeżdżać zazwyczaj ma szlaban, zakaz wjazdu info itp, parki narodowe to w ogóle jak Cię drapną to przerąbane, natomiast skupiska drzew przez które idzie piaszczysta droga (taka jak np. jeżdżą grzrybaiarze :D ) jest bezpieczna, zatrzymał mnie na takiej leśniczy i tylko porozmawialiśmy bez problemu :)
..także nie popadajmy w panikę :)
my gallery --->>>kliknij www.kovalart.deviantart.com

była Kawa KX-250 '97
była CRF 450 '05
teraz YZF 250 '10

apex
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: czw, 15 sty 2009, 10:00
Motocykl: WRF 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Info co grozi jak policja złapie na crossie

Post autor: apex » pt, 28 sie 2009, 12:05

Niestety wiedza kolegi odbiega troche od prawdy. Temat szeroko walkowany byl na forum ATV polska i jest tak ze jest zakaz wjazdu do kazdego lasu. Po lesie mozna sie poruszac TYLKO po drogach które sa oznakowane ze prowadzą np. do jakies wsi lub miejscowości. Jesli złapie nas lesniczy, straż lesna etc. to grozi nam mandat do 500 zl za wjazd bez zezwolenia. Malo osob wie, ze taki lesniczy ma uprawnienia niemal identyczne jak policja. Osobiscie zawsze zatrzymuje sie do kontroli, czesto mozna trafic na normalnych lesnikow i konczy sie upomnieniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”